Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Jauns stāsts Latvijas futbolā

Cīņas gars, vienotība un lepnums — ar šādiem simboliem un vērtībām turpmāk laukumā dosies Latvijas valstsvienības futbolisti, kas pirmo reizi izlases pastāvēšanā tikusi pie ļoti konkrētas un šai izlasei speciāli izveidotas identitātes. Turpmāk izlasi dēvēs par 11 vilkiem, taču vēriens tam visam ir krietni plašāks par 11 futbolistiem laukumā. Ar jauno identitāti tiek uzrunāta visa Latvijas sabiedrība, ikvienu aicinot vilku barā, veidojot īpašu kopības izjūtu!

ĢENERĀLVILKS

Stāsts par vilku Latvijas Futbola federācijā (LFF) netapa vienā dienā, bet gan ilgāk par gadu, iesaistot gan vietējos, gan starptautiskos ekspertus. "Vēlamies, lai jaunais stāsts būtu par mums, lai mēs visi kopā piedalītos gan tā sākšanā un iznešanā uz āru, gan tā nostiprināšanā,” norāda LFF ģenerālsekretārs Edgars Pukinsks. “Latvijas nacionālās izlases futbolisti turpmāk vairs nespēlēs ar LFF logo, bet sāks jaunu futbola stāstu ar jaunām vērtībām, kas darba ikdienā palīdzēs veidot dažādas aktivitātes un citādu komunikāciju, kā arī mēs paši kā organizācija attīstīsimies radošāk un sabiedrībai saistošāk, it īpaši — jaunajai paaudzei.”

Taču tā būs tikai puse no iecerētajām pārmaiņām. "Sava identitāte un īpašs stāsts turpmāk būs arī Latvijas futbola līdzjutējiem vai precīzāk sakot, — visai Latvijas futbola ģimenei,” turpina Pukinsks, kuru futbola ģimenē jau sākuši dēvēt par ģenerālvilku! “Runājot ar ekspertiem un analizējot latviskās zīmes, simbolu vēsturi un nozīmi, esam nolēmuši likt akcentu uz tādām vērtībām kā cīņas gars, vienotība un lepnums. Šo visu sevī iemieso Latvijas dabas leģenda — vilks, kas vēsturiski bijis Latvijas mežu karalis, taču mūsdienās nepelnīti atstāts novārtā," valstsvienības jaunās vizuālās identitātes izveides procesu ieskicē Edgars Pukinsks.

VILKI DZIED VILKIEM

Jaunā Latvijas futbola valstsvienības identitāte 18. jūlijā tika prezentēta futbolam ļoti neparastā un interesantā vietā — Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā. Pasākumam bija uzburta īpaša aura — lielā garā šķūnī veda futbolam tik ierastais mākslīgais zāliens, bet sēdvietas bija koka bluķi, virs galvas bija lampiņu virtenes, fonā gaudoja vilks… Īsi sakot, tika uzburta meža noskaņa un atmosfēra. Pasākumu ievadīja bungu rīboņa ar jaunajiem meistariem no Andžeja bungu skolas, ar dziesmām uzstājās gan līdzjutēji, kuri ikdienā atbalsta izlasi fanu sektorā, gan jaunie censoņi, kuru balsis arvien nadzīgāk skan Latvijas čempionāta spēlēs. Un tas viss noslēdzās ar vīru kopu Vilki, pieliekot simboliski izsaukuma zīmi jaunā futbola stāsta sākumam.

Protams, klāt bija arī futbolisti. Jauno formu prezentēšana tika uzticēta aizsargiem Kasparam Dubram un Robertam Savaļniekam. Dubra jūnija sākumā bija Latvijas valstsvienības kapteinis Baltijas kausa izcīņā, kurā latvieši izrādījās pārāki un panāca Eiropā vecākā izlašu turnīra trofejas glabāšanu Latvijā arī uz nākamajiem diviem gadiem.

“Man patīk, ka ir kaut kas jauns,” neslēpj 27 gadus vecais Dubra. “Skaists krekls! Patīkami, ka saglabātas Latvijas krāsas, ka ir jauns logo.” Savaļnieks viņu papildina: “Ne velti mūs asociē ar vienpadsmit vilkiem. Ja mēs kā vilki turēsimies kopā vienā barā, laukumā būsim vienota komanda, arī rezultāti neizpaliks.”

VILKU VEIKALS

Vilku baram būs iespēja gan kopā gaudot, gan labi izskatīties. Tāpēc reizē ar jaunās identitātes prezentāciju tika atvērts arī internetveikals shop.lff.lv, kur līdzjutēji var iegādāties visdažādāko atribūtiku, sākot ar krekliem un šallēm, beidzot ar krūzītēm, magnētiņiem un uzlīmēm.

“Jebkuram produktam, sporta veidam un biznesam ir vajadzīgs zīmols – kā tu izskaties, par kādām vērtībām runā, kādas ir tavas krāsas un tamlīdzīgi,” skaidro LFF ģenerālsekretārs Pukinsks. “Tieši tā mēs nonācām līdz vilkam, saprotot, ka vilks ļoti spilgti ilustrē to, kas ir futbols, kādas ir tā vērtības. Pamats visām šīm pārmaiņām bija tieši vērtības!”

Analizējot vilku stāstu, noskaidrojušās daudzas neparastas sakritības, kas ilustrē futbola un vilka saderību. Proti, vilki visbiežāk turas barā līdz vienpadsmit vilkiem, arī viņiem parasti ir izteikts līderis, kurš ir atbildīgs par visu baru, un vilku bars parasti aizsargā bara vājākos. Futbola sabiedrībai un līdzjutējiem jākļūst par saliedētu baru, kam ir gan cīņas gars, gan vienotība un lepnums par paveikto.

“Līdz šim Latvijas futbols ir klusējis un saviem faniem nav devis iespēju iegādāties tieši futbolam līdzjutējiem domātu atribūtiku,” turpina LFF attīstības projektu vadītājs un galvenais vilka idejas dzinējs federācijā Renārs Krīgers. “Teikšu godīgi, arvien vairāk strādājot ar šo vilka ideju un to attīstot, tā mūs federācijā gan aizrāvusi, gan iedvesmojusi jaunam stāstam Latvijas futbolā. Un, kas ir būtiski, arī cenas līdzjutējiem būs daudz pieejamākas. Interneta veikalu pakāpeniski attīstīsim, lai tas ir saistošs kā lieliem, tā maziem. Lai tad, ja esi vilks, arī izskaties kā vilks!”

"Latvijas futbola vidē virmo spēcīga enerģija, cilvēki ir motivēti sasniegt daudz vairāk,” pārliecināts ir LFF prezidents Kaspars Gorkšs. “Mēs, Latvijas Futbola federācija, gribam to pašu. Vēlamies kļūt modernāki, atraktīvāki un ar jaunu enerģiju virzīties uz augšu. Līdz ar Latvijas valstsvienības vizuālās identitātes ieviešanu aicinu katru Latvijas iedzīvotāju kļūt par jaunā futbola stāsta neatņemamu sastāvdaļu. Laipni lūgti barā!"