Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

LATVIJAS III OLIMPIĀDE Futbola pilsēta

Ar Liepājas komandu uzvaru beidzās abi Latvijas III olimpiādes futbola turnīri. Gan vīriešiem, gan sievietēm uzreiz aiz laukuma saimniekiem palika galvaspilsētas pārstāvji. Pārsteidza Gulbenes īpatnības.

Ļoti dramatiski risinājās daiļā dzimuma futbola sacensības, kur piecas komandas aizvadīja viena riņķa turnīru, bet uzvarētāju noteikšanai bija nepieciešams skaitīt gūto un zaudēto vārtu starpību. Liepājas un Rīgas meiteņu tikšanās noslēdza turnīru, bet līdz tam abas komandas bija svinējušas tikai uzvaras, turklāt nezaudējot nevienus vārtus. Abas komandas arī finālā nosargāja savus vārtus neskartus, kas gan ļāva gavilēt tikai Vladimira Lučiņina trenētajai Liepājas vienībai. Liepājnieces pirmajos trijos mačos bija pamanījušās gūt 13 vārtus (Ventspils 7:0, Tukuma novads 3:0, Pļaviņu novads 3:0), par pieciem vairāk nekā rīdziniecēm (Tukuma novads 1:0, Pļaviņu novads 4:0, Ventspils 3:0), tāpēc pēdējā spēlē laukuma saimniecēm pietika ar neizšķirtu. Finālā liepājnieču pusē bija arī veiksme, jo izšķirošā spēle aizritēja ar galvaspilsētas komandas pārsvaru, bet divreiz mājinieces glāba vārtu pārliktnis.

Atšķirībā no daiļā dzimuma vīriešiem Latvijas III olimpiādē bija vecuma ierobežojumi — sacensībās drīkstēja piedalīties 17—23 gadus veci jaunieši. Turklāt puišiem, lai tiktu uz finālturnīru Liepājā, bija jātiek cauri kvalifikācijas sietam — olimpiādē piedalījās astoņas labākās komandas. Rezultātā Liepājā bija pārstāvēti visi ierastie valsts futbola centri — no Latvijas virslīgas čempionāta pilsētām olimpiādē nepiedalījās tikai Jūrmalas un Gulbenes futbolisti. Ja jūrmalnieki neizturēja atlasi, zaudējot Salaspils novada vienībai, kuras kodolu veido Latvijas čempionāta virslīgas kluba FS Metta spēlētāji, tad gulbenieši nemaz nepieteicās sacensībām. Var tikai pabrīnīties par Gulbenes futbola attīstības īpatnībām, kur virslīgas komanda izceļas ar eksotiskiem ārzemniekiem, taču tajā pašā laikā jaunieši laiž garām valsts galvenās sporta sacensības.

Finālturnīrā astoņas komandas tika sadalītas divās grupās, bet pēc tam grupu uzvarētāji tikās izšķirošajā mačā par čempionu titulu. Grupu turnīrā Liepājas un Rīgas futbolisti uzrādīja simtprocentīgu rezultātu, bet finālā ar 1:0 triumfēja Jāņa Intenberga trenētie liepājnieki. Vienīgos vārtus otrā puslaika sākumā guva Liepājas metalurga futbolists Toms Gucs. Jāpiebilst, ka liepājniekiem laukumā devās vairāki Liepājas metalurga audzēkņi ar virslīgas pieredzi (Gucs, Dmitrijs Hmizs, Jevgēņijs Golovins). Jau pēc turnīra Latvijas čempionāta virslīgā tika pieteikti arī abi olimpiskā turnīra labākie snaiperi, kuri Liepājā guva pa četriem vārtiem — astoņpadsmitgadīgais metalurgs Dāvis Ikaunieks un par gadu vecākais rīdzinieks Gļebs Kļuškins, kurš turpinās karjeru galvaspilsētas klubā FK Daugava. Bronzas medaļas izcīnīja Ventspils futbolisti, kuri spēlē par trešo vietu ar 3:1 apspēlēja Jelgavas komandu.

 

FUTBOLS

Vīrieši

A grupa

Rīga 3            3, 0, 0, 14:3, 9

Jelgava 3, 2, 0, 1, 11:7, 6

Valmiera 3, 0, 1, 2, 5:9, 1

Rēzekne 3, 0, 1, 2, 3:14, 0

B grupa

Liepāja 3, 3, 0, 0, 10:2, 9

Ventspils 3, 1, 1, 1, 3:3, 4

Salaspils nov. 3, 1, 0, 2, 7:5, 3

Daugavpils 3, 0, 1, 2, 1:11, 1

Fināls

Liepāja — Rīga 1:0 (0:0)

Vārtus guva: Gucs 49.

Spēle par 3. vietu

Jelgava — Ventspils 1:3 (0:0)

Vārtus guva: Trukšāns 77. — Vasiļjevs 64., 68., Tidenbergs 80.

Spēle par 5. vietu

Valmiera — Salaspils novads 0:3

Sievietes

Liepāja 4, 3, 1, 0, 13:0, 10

Rīga 4, 3, 1, 0, 8:0, 10

Tukuma nov. 4, 2, 0, 2, 5:4, 6

Pļaviņu nov. 4, 1, 0, 3, 4:9, 3

Ventspils 4, 0, 0, 4, 0:17, 0