Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

LATVIJAS III OLIMPIĀDE Ovālā debija

Pirmo reizi Latvijas olimpiādes programmā bija iekļauts regbijs. Pareizāk sakot, ne klasiskais regbijs, bet tā olimpiskais paveids — regbijs 7, kurā izcīnīs 2014. gada Riodežaneiro olimpisko spēļu medaļas. Aizputes stadionā cīņā devās 15 vīriešu un piecas sieviešu vienības.

Dāmas sacensības aizvadīja vienā dienā, spēlējot pēc viena riņķa sistēmas. Visās spēlēs uzvaras izcīnīja Valda Avotiņa un Normunda Bondara trenētā Rīgas komanda, kuru veidoja SK Imanta regbistes. Izšķirīgajā cīņā rīdzinieces ar 12:7 pārspēja Jūrmalas komandu, kam tā bija vienīgā neveiksme turnīrā. Trešajā vietā palika Jelgavas novada sportistes, bet vēsturiskajās sacensībās piedalījās arī Ķekavas un Garkalnes novada regbistes.

Tomēr lielākās kaislības virmoja tieši vīriešu turnīrā, kas risinājās trīs dienu garumā. Sākumā komandas tika sadalītas četrās grupās, bet pēc tam jau notika izslēgšanas spēles. Olimpiskajā finālā tikās Jūrmalas un Ķekavas novada regbisti. Lai gan jau mača sākumā pēc Ivara Egļa piezemējuma vadībā ar 5:0 izvirzījās Ķekava, jūrmalnieki līdz pārtraukumam panāca izlīdzinājumu (bumbu pretinieku ieskaites zonā ienesa Kaspars Jakušs), bet minūti pirms cīņas beigām Dāvis Zagorskis ar piezemējumu arī izrāva jūrmalniekiem uzvaru — 10:5. Par sīvo cīņu finālmačā uzskatāmi liecina fakts, ka Ķekavas komandai traumu dēļ nācās izdarīt trīs piespiedu maiņas.

Uzvarētāju kodolu veidoja kluba RK Baldone regbisti, bet Ķekavas komandai — RK Miesnieki pārstāvji. Pa ceļam uz finālu Jūrmala grupu turnīra spēlēs uzvarēja Garkalnes novadu (24:7) un Stopiņu novadu (28:0), ceturtdaļfinālā ar 17:7 tika pieveikts Beverīnas novads, bet pusfinālā — Bauskas novads (22:7). Bronzas godalgas izcīnīja Bauskas novada regbisti, kuri mazajā finālā ar 20:0 pārspēja Stopiņu novadu.

Diemžēl neiztika arī bez skandāla — apakšgrupu pēdējās spēlēs Ogres un Garkalnes novadu komandām tik piešķirts tehniskais zaudējums (0:30) par nepieteikta spēlētāja došanos laukumā. Lai gan abas komandas drīkstēja turpināt sacensības, tās deva priekšroku doties mājās. Jāpiebilst, ka sacensības risinājās visai ekstremālos laikapstākļos — negaisa dēļ mači divreiz pat tika pārtraukti.