Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

LATVIJAS III OLIMPIĀDE Vēju savalda limbažnieki un ikšķilnieces

Latvijas III olimpiādes pludmales volejbola sacensību dalībnieki izbaudīja gan svelmainu karstumu, gan Liepājai tik raksturīgo spēcīgo vēju. Izšķirošie mači cīņā par medaļām noritēja nepavisam ne ideālos, taču visiem vienādos laikapstākļos. Par čempioniem kļuva Jānis Graudiņš/Vents Graudiņš (Limbažu novads) un Inguna Minusa/Inga Ikauniece (Ikšķiles novads).

Latvijas čempionāta — Zelta Open — turnīri jau vairākus gadus notiek vienīgi Jūrmalā, līča piekrastē, kā arī Rīgā, tādēļ vadošajiem pludmales volejbolistiem nemaz tik bieži neizdodas izbaudīt Baltijas jūras ekstrēmos laikapstākļus. Bīčvolejbols Liepājā spēlēts arī tādā vējā, kad servētā bumba vispirms pārlido pāri tīklam, bet pēc tam tiek atpūsta atpakaļ savā laukuma pusē. Latvijas olimpiādē divas dienas bija svelme un bezvējš, bet pusfināli un fināli jau risinājās krietni atšķirīgos apstākļos. Spēlētāji, kuri labāk prata izmantot vēja ieviestās korekcijas izspēlēs, tad arī tika pie olimpiādes medaļām.

FAVORĪTI PIE ZELTA NETIKA

Jānis un Vents Graudiņi tradicionāli startē Latvijas čempionāta posmos, kā arī citos turnīros Latvijā, taču Liepājā šis duets noteikti nebija favorītu statusā. Tomēr Graudiņiem izdevās pārspēt visus sāncenšus. Pusfinālā nākamie čempioni divos setos pārspēja valsts rangā augstāk esošos Gintu Antomu un Aigaru Brivnu (Siguldas novads), bet finālā ar 24:22 un 21:16 tika uzveikti arī gandrīz vai mājinieki — Aizputes pārstāvji Mārtiņš Grundmanis un Gints Sedols. Savukārt bronzas godalgas Vecumnieku pagastam sarūpēja Ģirts Glāzers/Arnis Tunte.

„Nešaubīgi, ka Latvijas olimpiāde ir nozīmīgākais sporta pasākums, uz kuru pašvaldība reizi četros gados pulcē labākos spēkus. Liepājā komandu sportisko līmeni varētu salīdzināt ar Zelta Open posmos piedzīvoto,” sarunā ar žurnālu Sports atklāj Vents Graudiņš. „Lai cik dīvaini arī būtu, taču grūtākā spēle mums bija pirmajā kārtā, kad pretī stājās liepājnieki Ģirts Dravinieks un Artis Zombergs. Tobrīd gaisa temperatūra bija sasniegusi 32 grādus, bet mājiniekus vēl atbalstīja daudzie līdzjutēji. Trijos setos tomēr spējām uzvarēt! Protams, ļoti atbildīgs mačs bija arī fināls.”

Par panākumu atslēgu izšķirošajās spēlēs, kas noritēja stiprajā vējā, Graudiņš sauc izvairīšanos no nepiespiestām kļūdām, kā arī maksimālu cenšanos vienmēr atstāt bumbu spēlē. „Liels atbalsts bija arī Limbažu olimpiskā centra vadības, citu sporta veidu pārstāvju aktīvā līdzjušana izšķirošajos mačos.”

Jānis un Vents Graudiņi, kuri šādā virknējumā cīnās gan Zelta Open turnīros, gan citos mačos Latvijā, kā arī pārstāv Nacionālos Bruņotos spēkus Reģionālajā čempionātā militārpersonām, pauž pārliecību, ka pēc četriem gadiem noteikti būs gatavi aizstāvēt Latvijas olimpiādes čempionu titulu.

MINUSAI UN JURSONEI ATŠĶIRĪGAS MEDAĻAS

Latvijas pludmales volejbolā Inguna Minusa un Inese Jursone nešaubīgi ir tituliem bagātākās sportistes. Pēc Latvijas III olimpiādes milzīgu starptautisko pieredzi guvušās bīčvolejbolistes trofeju kolekciju papildinās ar medaļām, taču tās šoreiz būs atšķirīgas raudzes, jo Minusa kopā ar Ingu Ikaunieci izcīnīja zeltu Ikšķiles novadam, bet Jursonei kopā ar Agnesi Feldmani vajadzēja samierināties ar bronzas medaļām, kas iekrita Limbažu novada krātuvītē.

Pārsteidzošākais ir tas, ka Jursones/Feldmanes duetu pusfinālā nepavisam neuzveica nākamās čempiones, bet gan Kuldīgas novada volejbolistes Kitija Megne un Krista Kraskura, kas daudz labāk pielāgojās stiprajam vējam un uzvarēja divos setos ar 21:12, 21:15. Otrajā pusfinālā izteiktu favorītu nebija, jo Minusai un Ikauniecei pretī stājās pēdējās pāris vasarās lielas sekmes guvušās Jana Jaudzema un Anete Krastiņa. Šoreiz gan pieredzējušākais Ikšķiles pāris uzveica gados jaunākās sāncenses ar 21:10, 21:16.

Finālā Minusa un Ikauniece izšķirošajos brīžos vienmēr bija nedaudz pārākas pār Megni un Kraskuru — 21:17, 21:18.

„Trešo reizi pēc kārtas man tā arī neizdevās tikt uz lielajām olimpiskajām spēlēm…­­­ Londonas vietā spēlēju Liepājas pludmales smiltīs kopā ar Ingu Pūliņu-Ikaunieci, ar kuru savulaik uzsāku pludmales volejbolistes karjeru,” sarunā ar žurnālu Sports uzsver Inguna Minusa. „Pirms turnīra Liepājā prognozējām, ka būs četri izteikti spēcīgākie dueti. Prognozes piepildījās, jo spēlē par tikšanu pusfinālā tikai trijos setos uzveicām Kuldīgas novada duetu. Pēc tam jau finālā mūsu uzvara pār Kitiju Megni un Kitiju Kraskuru bija daudz pārliecinošāka. Žēl, ka tā arī nekrustojās mūsu un Ineses Jursones/Agneses Feldmanes ceļi, jo fināldienas laikapstākļi viņām neļāva uzvarēt pusfinālā. Tā būtu riktīga finālcīņa!”

Minusai un Ikauniecei starts Latvijas olimpiādē bija tikai otrais nopietnais kopīgais turnīrs pēdējos septiņos gados. „Pirms tam spēlējām EEVZA turnīrā Lietuvā, bet mūsu šīs vasaras plānos ir arī Latvijai tuvākie turnīri Polijā un Somijā,” informē Minusa. „Mēs neliekam uzsvaru uz rezultātu. Mēs spēlējam sev, un izbaudām pludmales volejbolu!”

Interesanti, ka Ikauniecei šī ir jau trešā Latvijas olimpiāžu godalga, jo pirms astoņiem gadiem kopā ar Svetlanu Dukuli tika izcīnīta zelta medaļa pludmales volejbolā, bet pirms četriem gadiem čempionu tituls klasiskajā volejbolā Rīgas rajona rindās.

„Arī Liepājā vēlējos tikt pie kādas olimpiādes medaļas. Tieši tāpēc jau pirms Ziemassvētkiem zvanīju savai labākajai draudzenei Ingunai Minusai, lai vienotos par kopīgu spēlēšanu. Gluži kā vecajos labajos laikos atkal devāmies laukumā, un uzvarējām,” stāsta Inga Ikauniece. „Jau četrus gadus ikdienā dzīvoju Ikšķilē, tādēļ man prieks, ka novada pārstāvji mūs tik lieliski uzņēma novada olimpiešu pulkā. Lielākais prieks par to, ka bija vēl viena iespēja spēlēt kopā ar Ingunu. Joprojām lieliski saprotamies laukumā, nepadodamies arī situācijās, kad nonākam zaudētājos. Tieši tādēļ arī brauksim uz diviem turnīriem ārpus Latvijas.”

 

PLUDMALES VOLEJBOLS

Kungi

1. Jānis Graudiņš/Vents Graudiņš (Limbažu nov.)

2. Mārtiņš Grundmanis/Gints Sedols (Aizputes nov.)

3. Ģirts Glāzers/Arnis Tunte (Vecpiebalgas nov.)

4. Gints Antoms/Aigars Brivna (Siguldas nov.)

5./6. Kristiāns Marnics/Austris Štāls (Talsu nov.)

Reinis Pekmanis/Jānis Sakniņš (Smiltenes nov.).

Pusfināli

Vecpiebalgas nov. — Aizputes nov. 0:2 (17:21, 11:21), Limbažu nov. — Siguldas nov. 2:0 (21:17, 21:19).

Par 3. vietu

Siguldas nov. — Vecpiebalgas nov. 0:2 (13:21, 15:21)

Par 1. vietu

Limbažu nov. — Aizputes nov. 2:0 (24:22, 21:16).

Dāmas

1. Inguna Minusa/Inga Ikauniece (Ikšķiles nov.)

2. Kitija Megne/Krista Kraskura (Kuldīgas nov.)

3. Inese Jursone/Agnese Feldmane (Limbažu nov.)

4. Jana Jaudzema/Anete Krastiņa (Rīga)

5./6. Krista Kapūna/Līva Sola (Liepāja)

Līga Kornete/Laura Slišāne (Cēsu nov.).

Pusfināli

Ikšķiles nov. — Rīga 2:0 (21:10, 21:16), Limbažu nov. — Kuldīgas nov. 0:2 (12:21, 15:21)

Par 3. vietu

Rīga — Limbažu nov. 0:2 (11:21, 15:21)

Par 1. vietu

Ikšķiles nov. — Kuldīgas nov. 2:0 (21:17, 21:18).