Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Livonijas laika regbijs

Šis gads Latvijas regbijā aizritējis kluba Livonia zīmē — Garkalnes vienība izcīnīja visas iespējamās pašmāju trofejas. Labā noskaņojumā ziemas atvaļinājumu var izbaudīt arī Latvijas izlases regbisti, jo mūsu valsts galvenā regbija komanda ar divām uzvarām sākusi jauno Eiropas Nāciju kausa ciklu.

NĀCIJU LIETAS

Latvijas regbija izlase spēlē Eiropas Nāciju kausa 2B divīzijā, kur kopā ar Lietuvas, Kipras, Ungārijas un Andoras vienībām aizvadīs divu riņķu sacensības. Turnīra uzvarētāji pārcelsies uz 2A divīziju, bet grupas pēdējā komanda izkritīs uz 2C divīziju. Cikla pirmajā spēlē Latvijas izlase grūtā cīņā viesos izrāva uzvaru 16:14 pār Ungāriju. Pēc pirmā puslaika mūsu komanda bija zaudētājos ar 10:11, bet pāris minūtes pirms mača beigām ar precīzu soda sitienu uzvaru mums atnesa izlases debitants Vadims Martiņenko. Vienīgo piezemējumu viesu labā pirmajā puslaikā veica Latvijas izlases vienīgais ārzemnieks Krievijas kluba Jeņisej pārstāvis Uldis Saulīte.

Savukārt otrajā spēlē Rīgā Krievijas speciālista Sergeja Lisko trenētā Latvijas izlase ar 39:20 pārspēja Kipru. Mūsējiem piezemējumus guva Jānis Skuja, Guntis Cirša, Matīss Zalcmanis, Leno Bramanis un Uldis Saulīte. Tā kā Latvijas komanda guva piecus piezemējumus, mēs nopelnījām arī bonusa punktu (par parastu uzvaru pienākas četri punkti). Jāizceļ arī Martiņenko, kurš ar realizācijas un soda sitieniem nopelnīja deviņus punktus, divos mačos raidot mērķī sešus no septiņiem sitieniem. Spēle ar Kipru bija atvadu mačs valstsvienībā kapteinim Jānim Skujam, kurš 18 gadus spēlēja izlasē, aizvadot 63 spēles. Skuja ir arī rekordists pēc izlases spēlēs izdarītajiem piezemējumiem — 17. Iznākot laukumā uz maiņu, ar savdabīgu sasniegumu izcēlās arī astoņpadsmitgadīgais izlases debitants Dāvis Gauja, kurš gada laikā paspēja uzspēlēt visās iespējamajās Latvijas izlasēs — gan trīs jauniešu komandās (no U-18 līdz U-20), gan arī regbijā 7.

Interesanti, ka mūsu komanda pārtrauca Kipras izlases 24 uzvaru sēriju, kas ir pasaules rekords. Iepriekšējo reizi kiprieši bija zaudējuši 2008. gada rudenī Izraēlā, bet pēc tam viņi sāka uzvaru gājienu no trešās uz 2B divīziju. Ar maksimāli iespējamiem desmit punktiem par divām uzvarām divās spēlēs pirmajā vietā ir Lietuva, mums ir deviņi punkti, Kiprai — četri, Ungārijai — divi, bet Andorai punktu nav. Pirmā apļa noslēgumā Latvijas izlase nākamā gada 25. aprīlī viesos spēlēs ar Lietuvu, bet 2. maijā savā laukumā uzņems Andoru. Eiropas regbijā ir astoņi līmeņi — sešas labākās Eiropas izlases nemainīgā sastāvā spēlē populārajā Sešu nāciju turnīrā (Anglija, Skotija, Velsa, Īrija, Francija un Itālija), vēl ir divas pirmās divīzijas pa sešām komandām katrā, četras otrās divīzijas pa piecām vienībām katrā, bet piecas vājākās izlases sacenšas trešajā līgā.

Regbijā 7 Latvijas izlase šosezon saglabāja vietu A divīzijā, 11 komandu konkurencē paliekot astotajā vietā. Mazajā regbijā Eiropas labākās 12 izlases spēlē Grand Prix turnīrā, bet vēl ir A un B divīzijas. Savukārt Latvijas sieviešu regbija 7 izlase turpinās spēlēt B divīzijā, kur šogad palika ceturtajā vietā. Starp citu, šoruden pirmo reizi notikusi Latvijas un Lietuvas sieviešu regbija 15 izlašu valstssacīkstes, kurās mūsu komandas pārākums šaubas neradīja — 59:5. Latvietēm četrus piezemējumus guva LSPA pārstāve Līga Svetlova.

PIECAS TROFEJAS

Latvijas klubu regbijā šogad visus laurus plūca klubs Livonia, kas uzvarēja valsts meistarsacīkstēs gan klasiskajā, gan arī regbijā 7, kā arī ieguva Latvijas kausu abos regbija veidos. Turklāt lielajā regbijā RFC Livonia izcīnīja arī Prezidenta kausu. Nebūtu pareizi teikt, ka livonieši Latvijā bija ārpus konkurences, jo abus Latvijas čempionu titulus Garkalnes klubs izrāva izšķirošo spēļu pēdējās minūtēs. Mazajā regbijā livonieši finiša taisnē apsteidza RK Miesnieki pārstāvjus, bet skaistu punktu vietējā regbija sezonai pielika klasiskā regbija Latvijas čempionāta finālmačs, kur RFC Livonia ar 19:15 uzvarēja SK Ovāls. Vēl piecas minūtes pirms spēles pamatlaika beigām vadībā bija SK Ovāls, bet tad livoniešu lietuviešu leģionārs Vītars Blošķis guva izšķirošo piezemējumu.

Gan lielā, gan mazā regbija Latvijas čempionāta rezultatīvākais spēlētājs bija RFC Livonia pārstāvis Kristaps Bērziņš. Klasiskajā regbijā viņš čempionātā nopelnīja 107 punktus, bet visvairāk piezemējumu — septiņus — guva komandas Burtnieki/Fēnikss kapteinis Nauris Miglavs. Latvijas čempionātā trešo vietu izcīnīja LMT/Eži, kas bronzas mačā ar 36:10 pārspēja Burtnieki/Fēnikss. Atgādināšu, ka šogad valsts meistarsacīkstēs nepiedalījās mūsu titulētākais regbija klubs Miesnieki, kas deva priekšroku Lietuvas čempionātam, kur izcīnīja bronzas medaļas. Tomēr miesnieki piedalījās cīņā par Latvijas kausu, taču pusfinālā zaudēja RFC Livonia (12:19).

Par šā gada Latvijas labāko regbistu atzīts RK Miesnieki trešās līnijas uzbrucējs Leno Bramanis, bet par sezonas labāko regbija 7 spēlētāju nosaukts Vigo Valdavs juniors no RFC Livonia. Savukārt gada labākās regbistes godā tika RK Selena kapteine Elīna Pīrāga-Berjoza. Par sezonas labākajiem treneriem atzīti — RFC Livonia velsiešu speciālists Marks Alens klasiskajā spēlē un RK Miesnieki šefs Uldis Bautris regbijā 7.

 

EIROPAS NĀCIJU KAUSA 2B DIVĪZIJA

Lietuva 2 – 2 – 0 – 0 – 72:44 – 10

Latvija 2 – 2 – 0 – 0 – 55:34 – 9

Kipra 2 – 1 – 0 – 1 – 50:49 – 4

Ungārija 2 – 0 – 0 – 2 – 43:54 – 2

Andora –  2 – 0 – 0 – 2 – 25:64 – 0

LATVIJAS REGBIJA SEZONAS LAUREĀTI

Gada labākais Latvijas regbija spēlētājsLeno Bramanis (RK Miesnieki)

Gada labākais Latvijas regbija 7 spēlētājsVigo Valdavs juniors (RFC Livonia)

Gada labākā Latvijas regbija spēlētājaElīna Pīrāga-Berjoza (RK Selena)

GADA LABĀKIE SEŠI LATVIJAS REGBISTI

Uzbrucēji: Jānis Skuja, Leno Bramanis, Viktors Silvoniks (visi RK Miesnieki); pussargs Ruslans Kotļevs (RK Eži); aizsargi: Vadims Martiņenko (RFC Livonia) un Matīss Zalcmanis (RK Ovāls)

LATVIJAS REGBIJA GADA SIMBOLISKĀ IZLASE

Ingus Aivars, Māris Streikišs, Ruslans Kotļevs (visi RK Eži), Elmārs Imbras (RK 1964), Jānis Kaucis, Nauris Miglavs (abi RK Fēnikss), Mārtiņš Rundāns, Norberts Bekmanis, Vigo Valdavs juniors, Vadims Martiņenko, Kristaps Bērziņš (visi RFC Livonia), Juris Šimanskis (RK Miesnieki), Vjačeslavs Tiško, Matīss Zalcmanis, Nauris Bērziņš (visi SK Ovāls)

LATVIJAS REGBIJA 7 GADA SIMBOLISKĀ IZLASE

Ainārs Bērziņš, Artūrs Kisle, Kristaps Bērziņš, Dāvis Gauja (RFC Livonia), Viktors Silvoniks, Valters Raņķis (abi RK Miesnieki), Matīss Zalcmanis (SK Ovāls)

LATVIJAS SIEVIEŠU REGBIJA 7 GADA SIMBOLISKĀ IZLASE

Anda Kaģe, Līga Svetlova (abas LSPA), Elīna Pīrāga-Berjoza, Liene Lēvalde (abas RK Selena), Liene Freiberga (SK Imanta), Sandra Lihovida (Jūrmalas SC) un Izabella Kvecko (RFC Livonia)