Miesnieki ar ežiem dala trofejas

Interesantākie notikumi sākušies Latvijas regbija meistarsacīkstēs, kur noskaidrotas četras labākās vienības, kas sadalīs godalgas. Čempionāta pirmo posmu ar simtprocentīgu rezultātu beidza daudzkārtējie valsts meistari LDE Miesnieki. Savukārt gada pirmo lielo balvu ieguvusi komanda Eži/EK Sistēmas, kas pēc gada pārtraukuma atkal triumfējusi Latvijas kausa izcīņā.

Latvijas kausa pusfinālā eži revanšējās par zaudējumu pagājušā gada finālā desmitkārtējiem Latvijas kausa ieguvējiem miesniekiem — 21:18. Spēles sākumā ar precīzu soda sitienu rezultātu gan atklāja miesnieks Valters Raņķis, taču pēc Māra Streikiša piezemējuma un Kristapa Bērziņa realizācijas sitiena vadību pārņēma jau eži — 7:3. Līdz pārtraukumam čempionāta līderi pēc Leno Bramaņa piezemējuma vēlreiz pārņēma vadību, bet Bērziņš atbildēja ar diviem rezultatīviem soda sitieniem — 13:8. Otrajā puslaikā miesnieki pēc Jāņa Skujas piezemējuma panāca izlīdzinājumu, taču tad atkal uzmanības centrā nonāca Bērziņš, vispirms raidot mērķī soda sitienu, bet tad arī ienesot bumbu pretinieku ieskaites zonā — 21:13. Cīņas izskaņā Miesnieki vēl spēja samazināt rezultāta starpību (piezemējums izdevās Jānim Zālmanim), taču tas arī bija viss — pirmo reizi vēsturē RK Miesnieki netika Latvijas kausa izcīņas finālā. Izšķirošajā spēlē ežus gaidīja vēl viens grūts pārbaudījums — otrajā pusfinālā pagājušā gada Latvijas čempioni Kalve bez problēmām ar 59:9 izrēķinājās ar RK Miesnieki otro komandu Banku Eksperti/Miesnieki.

Finālmačā Kalve divreiz izvirzījās vadībā (divi precīzi Mihaila Tumina soda sitieni pret Kristapa Bērziņa trīspunktnieku), taču līdz pārtraukumam ezim Raimondam Krūmiņam izdevās gūt pirmo piezemējumu, Bērziņš nekļūdījās, izpildot realizācijas sitienu, — 10:6 ežu labā. Otrā puslaika sākumā Kalve pēc vēl viena rezultatīva Tumina soda sitiena samazināja rezultāta starpību līdz minimumam (9:10), taču tad sākās Jura Straumes trenētās komandas ofensīva — vispirms Bērziņš nopelnīja trīs punktus ar soda sitienu, bet pēc tam Mārtiņš Straume un Bērziņš vēl guva pa piezemējumam (Bērziņš arī trāpīja mērķī vienu realizācijas sitienu) — 25:9. Sacīkstes pēdējā minūtē Kalvei ar piezemējumu vēl atzīmējās Raimonds Priednieks, taču tas vairs nevarēja apdraudēt ežu uzvaru — 25:14. Kalvei finālmačā noteikti ļoti pietrūka divu vadošo spēlētāju — Vitālija Halecka un Sergeja Avdejeva.

Galvenie notikumi sākušies arī Latvijas čempionātā, kur šogad sacenšas astoņas komandas. Pēc viena riņķa turnīra komandas sadalījušās divos četriniekos — labākās četras vienības aizvadīs vēl divu riņķu sacensības, bet pārējās komandas izspēlēs vienu riņķi. Valsts meistarsacīkstēs vislabāk veicas miesniekiem, kuri pirmajā posmā guvuši tikai uzvaras, apspēlējot arī abus galvenos konkurentus — LMT/Ežus (28:13) un Kalvi (12:6). Turklāt Ulda Bautra vadītā komanda ar uzvaru sākusi arī otro posmu, pagājušajā nedēļas nogalē cīņas pēdējās minūtēs izraujot uzvaru 18:15 pār pagājušā gada čempionvienību Kalvi (uzvarētājiem divus piezemējumus guva Jānis Skuja, bet izšķirošais soda sitiens Valtera Raņķa rēķinā). Latvijas izlases galvenā trenera Vladimira Ņikonova vadītajam klubam tas bija jau trešais zaudējums turnīrā, jo pirmajā posmā Kalve atzina arī LMT/Ežu pārākumu (10:17). Kopā ar mūsu klubu regbija lielo trijnieku finālgrupā iekļuvusi arī Garkalne/Livonija, kas jau pērn palika uzreiz aiz goda pjedestāla.

Ja nenotiks lieli pārsteigumi, tad jau ir skaidri arī Latvijas regbija 7 čempionāta medaļnieki. Olimpiskajā regbija paveidā valsts meistarsacīkstes risinās trīs kārtās. Pirmajos divos posmos pirmo vietu izcīnīja LDE/Miesnieki, kuriem, lai nodrošinātu čempionu titulu, pēdējā kārtā, kas 23. septembrī risināsies Valmierā, pietiek izcīnīt vismaz trešo vietu. Abos pirmajos posmos miesnieki finālā apspēlēja Baldoni/LSPA, bet trešajā vietā palika Autowelt/Livonia.

Šoruden nopietni mači vēl ir priekšā ne tikai mūsu klubiem, bet arī Latvijas izlasei, kas oktobrī sāks jaunu Eiropas Nāciju kausa ciklu. Atgādināšu, ka pavasarī Latvijas izlase zaudēja vietu 2A divīzijā, tāpēc šajā ciklā mūsu komanda spēlēs 2B divīzijā, kur latviešu pretinieki būs Andoras, Serbijas, Izraēlas un Dānijas regbisti. Turnīra ievadā Latvijas izlase 27. oktobrī viesosies Serbijā, bet 3. novembrī Rīgā ciemosies dāņi.

Septembra sākumā starptautisko pieredzi ieguva arī mūsu regbija jaunā maiņa, startējot Eiropas čempionātā jauniešiem U-20, kas risinājās Čehijas galvaspilsētā Prāgā. Sacensībās piedalījās astoņas izlases, kas aizvadīja izslēgšanas turnīru. Mūsu jauniešiem skola izrādījās diezgan sūra — Kristapa Staņas trenētā komanda palika pēdējā — astotajā — vietā. Ceturtdaļfinālā latvieši ar 11:65 zaudēja poļiem, kas vēlāk kļuva par čempioniem, bet gandarījuma turnīrā Latvijas komanda piekāpās arī Luksemburgas (3:31) un Moldovas (13:48) vienībām.