Miesnieki krāj regbija titulus

Saīsinātā Latvijas regbija sezona izvērtās par kluba Miesnieki triumfu, kas triju mēnešu laikā ieguva visas galvenās trofejas, kļūstot par Latvijas čempioniem abos sporta veida variantos, kā arī izcīnot Latvijas kausu klasiskajā regbijā. Savukārt Latvijas regbija izlasei šis bija tukšais gads, jo pandēmijas dēļ visi mači tika atcelti.

Pavasarī noteikto pandēmijas ierobežojumu dēļ Latvijas regbija sezona sākās tikai pēc Jāņiem ar abu vadošo regbija klubu — Miesnieki un Livonia — tikšanos Baltijas Top līgas mačā. Jau sezonas atklāšanas spēle iezīmēja šā gada spēku samērus — Miesnieki uzvarēja ar 40:23.

NEUZVARAMIE LIETUVIEŠI UN LATVIJAS DEBITANTI

Uzreiz gan jāsaka, ka Baltijas Top līgā mūsu labākie klubi neplūca laurus, sešu komandu konkurencē palaižot sev priekšā visas četras Lietuvas vienības — abas latviešu komandas mačos ar lietuviešiem tā arī nesvinēja nevienu uzvaru, bet Livonia pat uzstādīja sacensību antirekordu, ar 0:93 zaudējot vēlākajiem Baltijas čempioniem Šauļu Baltrex. Tiesa, Livonia vismaz vienu spēli ar lietuviešiem beidza neizšķirti, cīnoties 20:20 ar Šauļu Vairas, kamēr miesnieki četros mačos ar mūsu dienvidu kaimiņiem palika tukšā. Tādējādi Baltijas turnīra izskaņā Latvijas klubi tikās vēlreiz spēlē par piekto vietu, bet šoreiz livonieši revanšējās ar 25:23.

Savukārt Latvijas čempionātā klasiskajā regbijā šogad sacentās sešas komandas, kas aizvadīja viena riņķa sacensības — Garkalne/Livonia, Ķekava/Miesnieki, Eži/EK Sistēmas, RK Jūrmala, Valmieras Fēnikss un Rāmavas Lāči. Salīdzinot ar pagājušo gadu, klāt bija nākusi viena jauna komanda — RK Miesnieki dibinātāja un goda prezidenta Ulda Bautra organizētie un trenētie Rāmavas Lāči, kuri gan savā debijas čempionātā piedzīvoja tikai zaudējumus. Latvijas čempionāts sākās jūlija vidū, un jau pēc diviem mēnešiem tika noteikti jaunie čempioni — kā jau bija gaidāms, izšķirošajā mačā tikās Miesnieki un Livonia. Pirms savstarpējās tikšanās livonieši čempionātā bija svinējuši tikai uzvaras, bet miesnieki bija vienreiz nospēlējuši neizšķirti — 26:26 ar ežiem (turklāt nākamie čempioni tikai pēdējās minūtēs izglābās no zaudējuma, atspēlējot 10 punktu deficītu).

KAD TUMSA IZSLĒDZ SPĒLI

Diemžēl Latvijas čempionāta izšķirošajā mačā Upesciemā neiztika bez skandāla, jo spēle sākās vakarā un tumsas dēļ tā netika aizvadīta līdz galam, bet tika pārtraukta pēc 67 minūtēm, kad rezultāts bija 13:10 miesnieku labā. Miesnieki jau pēc pirmā puslaika bija izvirzījušies vadībā ar 13:3 (piezemējumus guva Elmārs Šefanovskis un Hardijs Nungurs), bet 54. minūtē livonieši samazināja rezultāta starpību līdz triju punktu deficītam (piezemējumu veica Reinis Pepa) un turpināja aktīvi uzbrukt, taču sliktās redzamības dēļ tiesnesis Kārlis Sarkans izšķīrās dot finālsvilpi. Jāņem arī vērā, ka pirms sacīkstes pārtraukšanas laukumā sākās ļoti agresīva cīņa, kad kulminācijas brīdī livonietis Dāvids Bērtiņš ar atklātu sitienu aizsūtīja nokautā miesnieku Viktoru Silvoniku. Skaidrs, ka šāds notikumu pavērsiens nevarēja apmierināt zaudētājus, taču Latvijas Regbija federācija skaidroja, ka laukuma saimnieki Livonia paši nav piekrituši pārcelt maču uz agrāku laiku vai citu norises vietu. Uz spēli Upesciema stadionā mača rīkotāji bija sarūpējuši apgaismes prožektorus, taču izrādījās, ka ar to bija par maz. Starptautiskie noteikumi paredz, ka ir jānospēlē 60 minūtes jeb vismaz 75 procenti spēles laika, lai rezultāts oficiāli paliktu spēkā, tāpēc RK Miesnieki 13. reizi vēsturē tika kronēti par valsts čempioniem (no esošajiem klubiem pie titula vēl četras reizes tikusi Livonia, bet vienu reizi — Eži).

NE BEZ SVIEDRIEM

RK Miesnieki savu trofeju kabinetu papildināja arī ar Latvijas kausu, kur šogad finālā iztika bez abu mūsu regbija grandu tikšanās, jo par pārsteigumu parūpējās Eži, pusfinālā izsitot no cīņas par kausu livoniešus. Šajā mačā eži ar pirmajām minūtēm izvirzījās vadībā, vēl astoņas minūtes pirms spēles beigām iekrājot 10 punktu pārsvaru, taču livonieši aizvadīja lielisku pamatlaika galotni, izraujot neizšķirtu 32:32. Tomēr papildlaikā vienīgo piezemējumu guva Ežu/EK Sistēmas spēlētājs Dainis Turkins, nodrošinot uzvaru 37:35. Arī otrajā pusfinālā neiztika bez piedzīvojumiem, lai gan miesnieki mačā ar Valmieras Fēniksu jau otrā puslaika sākumā bija iekrājuši nopietnu pārsvaru (24:0), taču valmierieši nepadevās un beigās nonāca viena piezemējuma attālumā no favorītiem, taču ar to nepietika — 24:19. Arī Latvijas kausa finālmačā Baldonē komandas Ķekava/Miesnieki regbistu pārākums sākumā neradīja šaubas (pēc pirmā puslaika — 27:9), taču eži cīnījās līdz galam un Kristapa Andersona trenētajiem miesniekiem nācās pasvīst, lai noturētu uzvaru — 32:28. RK Miesnieki Latvijas kausu izcīnīja jau 14. reizi vēsturē.

Miesnieki arī kļuva par Latvijas čempioniem sporta veida olimpiskajā variantā — regbijā 7. Šogad mazā regbija čempionāts risinājās vienā posmā Baldonē, kur visos mačos uzvarēja Miesnieku komanda KrownPack/Ķekava, izšķirošajā mačā ar 12:7 pieveicot arī galvenos konkurentus no kluba Livonia. Par turnīra vērtīgāko spēlētāju tika atzīts čempionu pārstāvis Lauris Dūzelis. Regbijā 7 miesniekiem šis jau bija 18. Latvijas čempionu tituls.

LIVONIEŠU VIENĪGĀ TROFEJA

Tādējādi šogad RFC Livonia savā īpašumā ieguva tikai vienu trofeju, triumfējot Latvijas kausa izcīņā regbijā, kur livoniešu komanda Grundzāle uzvarēja visos mačos, finālā ar 17:0 sagraujot arī miesniekus. Par turnīra vērtīgāko spēlētāju tika atzīts uzvarētāju pārstāvis Dāvids Bērtiņš.

Regbiju Latvijā spēlē arī sievietes, kas gan sacenšas tikai mazajā regbija paveidā — par Latvijas čempionēm ceturto reizi pēc kārtas kļuva LSPA/Livonia meitenes, kas uzvarēja divos no trim valsts meistarsacīkšu posmiem. Savukārt otrajā vietā palika komanda Selena, kas toties tika pie Latvijas kausa, uzvarot četru komandu konkurencē.

Diemžēl šogad Latvijas regbisti palika bez starptautiskās prakses, jo par gadu tika pārcelti visi Eiropas čempionāta mači abos regbija veidos. Tāpat Latvijas klubi nedevās uz ārzemju turnīriem, tāpēc visa uzmanība tika veltīta vietējām sacensībām. Regbija sezona gan vēl nav beigusies, jo šogad visu oktobri vēl noritēs Rīgas atklātais čempionāts, kur sacenšas četras vienības.