Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Optimists, pesimists, reālists…

Optimisti teiks, ka Latvijas pludmales volejbols šobrīd uzlidojis nebijušos augstumos. Un tam ir gana daudz argumentu. Maija pirmajā nedēļā vienas dienas laikā Jānis Šmēdiņš un Aleksandrs Samoilovs uzvarēja FIVB Open turnīrā Puertovalartā, bet Mārtiņš Pļaviņš un Aleksandrs Solovejs bija labākie CEV Satellite turnīrā Antaljā. Pēc tam vēl Pļaviņš ar Soloveju triumfēja Anapa Open, bet Ruslans Sorokins ar Edvartu Buividu bija labākie EEVZA turnīrā Baltkrievijā. Pesimisti turpretī pasūkstīsies, ka sezonas galveno turnīru — Eiropas čempionātu — tomēr neizdevās vinnēt un Samoilovs ar Šmēdiņu otro gadu pēc kārtas zaudēja finālā. Ka Pļaviņš ar Soloveju te spēlē teicami, te galīgi nekā un šis galīgi nekā iekrita Eiropas čempionāta astotdaļfinālā.

Optimisti gavilēs, ka Samoilovs/Šmēdiņš jau otro gadu pēc kārtas kāpa uz goda pjedestāla otrā pakāpiena. Stabilitāte. Pesimistiem liksies, ka zelts bija gandrīz kaklā un tā sasniegšanai pietrūka stabilitātes — finālmača trešā seta vidū mūsējiem bija pat trīs punktu pārsvars, bija mačbumba, ko tomēr neizdevās īstenot. Te pienāks reālists (nevis Kindzulis!) un noskaitīs, ka itālieši Daniele Lupo un Paolo Nikolai šobrīd ir pasaules līderi. Šogad viņi jau bija uzvarējuši abus Pasaules tūres posmus, kuros piedalījās, — Fužo Open un Šanhajas Grand Slam (finālā apspēlēja Samoilovu/Šmēdiņu). Eiropas čempionāta fināls notika viņu laukumā — Sardīnijas pilsētā Kaljari, un mājiniekiem patiešām bija vētrains atbalsts. Nikolai šobrīd ir bīča pasaules neapšaubāmi labākais bloķētājs, un viņš sagādā problēmas visiem. Sagādāja arī Samoilovam un Šmēdiņam.

Jāatzīst, ka arī Samoilovs un Šmēdiņš Kaljari spēlēja nevienmērīgi. Bija vairāki pagalam neveiksmīgi seti — otrais pret Flīgenu/Fuksu ceturtdaļfinālā, pirmais pret Ereru/Gaviru pusfinālā. Un tad acīs dūrās arī ne tā ideālākā psiholoģiskā saskaņa, jo Jānis pārāk cepās par Sašas ne visai veiksmīgo spēli. Taču izšķirošajos brīžos pārmetumi tika nolikti malā un mūsu līderi rādīja sev cienīgu spēli. Un varbūt zīmīgi, ka fināla izskaņā, lai iztiktu bez pārmetumiem, abi pa reizei atdūrās Nikolai blokā.

Tas, protams, tikai subjektīvs skatījums, taču probably the best (iespējams labāko, ne visas viņu spēles ir redzētas TV), ka izcilāko sniegumu šajā gadā mūsu labākais duets līdz šim parādījis Fužo ceturtdaļfinālā pret Bruno/Emanuelu. Pirmajā setā pret spēcīgajiem un pieredzējušajiem brazīliešiem nepieļāva nevienu kļūdu. Bet otrajā parādīja raksturu, no 17:19 panākot 21:19. Ja tā mūsējie spēlētu vienmēr, tad pretī varētu nākt jebkurš, Nikolai/Lupo ieskaitot. Arī viņu laukuma pusē zāle neaugtu.

Lai nu paliek diskutējot optimists, reālists un pesimists. Izbaudīsim Eiropas čempionāta medaļas, pie kādām Latvijas sportisti nemaz tik bieži netiek. Turklāt pludmales volejbola sezona tikai pa īstam sākas, un gan jau mūsu dueti vēl paspēs iepriecināt. Līdzās līderiem ir Pļaviņš/Solovejs, tad Sorokins/Buivids, tad Jānis Pēda/Toms Šmēdiņš, tad Haralds Regža/Aldis Āboliņš, tad Edgars Točs/Rihards Finsters, kuri nupat uzvarēja Latvijas čempionāta pirmajā posmā…

Šonedēļ notiks pasaules U-23 čempionāts, kurā spēlēs Edvarts Buivids un Reinis Pekmanis.

Gandrīz apzināti nerakstīju par daiļo dzimumu, kaut arī, pateicoties tieši tam, pludmales volejbolu dēvē par seksīgāko spēli pasaulē. Pāra, kas varētu atgriezties pasaules apritē, šobrīd nav, taču jaunatnes līmenī ir virzība. Kā ļoti interesanta spēlētāja veidojas Tīna Laura Graudiņa, kas paralēli pludmales volejbolam sekmīgi startē arī vieglatlētikas septiņcīņā.

Kā labs vainagojums sezonai varētu būt Satellite kategorijas turnīrs, kas augusta beigās notiks Jūrmalā ar visu mūsu labāko duetu piedalīšanos. Jūrmalniekiem esot ambīcijas reiz sarīkot arī Grand Slam līmeņa turnīru. Tas noteikti būtu labāk un ar daudz plašāku starptautisko rezonansi nekā Jaunais vilnis