Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Simtprocentīgi čempioni

Jaunveidotais regbija klubs Kalve ar pirmo mēģinājumu izcīnījis Latvijas čempionu titulu, valsts meistarsacīkšu finālmačā ar 36:19 pārspējot pagājušā gada meistarus Ežus/LMT. Kalves pārākums bija neapstrīdams — Latvijas izlases galvenā trenera Vladimira Ņikonova vadītā komanda svinēja uzvaras visās 14 čempionāta spēlēs. Jaunie čempioni gan nav nekādi iesācēji, jo Kalve izveidojās, apvienojoties regbija klubiem Ovāls (agrāk pazīstams arī ar nosaukumu Ādažu Čipsi) un 1964.

Šogad Livland Latvijas čempionātā pirmo reizi medaļas tika sadalītas izslēgšanas mačos. Meistarsacīkšu pirmajā posmā piedalījās septiņas komandas, kas aizvadīja divu riņķu turnīru. Kalve pirmajā posmā nezaudēja nevienu punktu, kopā ar ežiem iekļūstot pusfinālā, kur Ņikonova vīri bez problēmām tika galā ar pirmā posma piekto komandu Livonia/Garkalne — 71:0. Daudz grūtāks pārbaudījums ceļā uz finālu gaidīja ežus, kuri pusfinālā ar 29:12 uzvarēja Latvijas kausa ieguvējus Miesnieki/Ķekava.

IZŠĶIROŠĀ CĪŅA

Finālmaču veiksmīgāk iesāka eži, kuriem čempionāta rezultatīvākais spēlētājs Kristaps Bērziņš izdarīja piezemējumu un pats arī raidīja mērķī realizācijas sitienu — 7:0. Tomēr Jura Straumes trenētās komandas prieki nebija ilgi, jo drīz vien Kalve panāca neizšķirtu — Elmārs Imbrass piezemēja bumbu pretinieka ieskaites zonā, bet Mihails Tumins precīzi izpildīja realizācijas sitienu. Līdz pārtraukumam Andrejs Borisovs Kalves labā guva vēl vienu piezemējumu, Tumins trāpīja mērķī realizācijas sitienu, bet komandas kapteinim Vitālijam Haleckim izdevās rezultatīvs dropsitiens — 17:7.
Otro puslaiku veiksmīgāk sāka eži, kad Raimonds Krūmiņš veica piezemējumu, bet Bērziņš guva vēl divus punktus ar realizācijas sitienu — 14:17. Tomēr Kalve arī šoreiz nekavējās ar atbildi, atjaunojot desmit punktu starpību (24:14) — Matīsa Zalcmana piezemējums plus Tumina realizācija. Ežiem bija pāris labu izdevību samazināt rezultāta starpību ar soda sitieniem, taču Kristaps Bērziņš abas reizes bija neprecīzs. Toties Kalve atbildēja ar Halecka piezemējumu un vēl vienu Tumina realizāciju, izšķirot cīņas likteni — 31:14. Atlikušajā laikā abas komandas vēl apmainījās ar piezemējumiem — Nauris Bērziņš Kalvei un Elvis Siliņš ežiem. Tādējādi Kalve revanšējās ežiem par zaudējumu Latvijas kausa pusfinālā, bet eži, kas pērn uzvarēja gan čempionātā, gan kausa izcīņā, šogad palika bez trofejām. Jāpiebilst, ka otrajā puslaikā laukumā izcēlās arī masveida kautiņš, pēc kura Kalve pabeidza spēli mazākumā, jo no laukuma tika noraidīts viens no komandas līderiem Sergejs Avdejevs. Par komandu labākajiem finālmača spēlētājiem tika atzīti Mihails Tumins un Gunārs Grīnvalds.

GALVENAIS TRENERIS

„Kopumā izpildījām spēles plānu,” stāsta Kalves un arī Latvijas izlases galvenais treneris Vladimirs Ņikonovs. „Sākumā pietrūka disciplīnas, taču, par laimi, izlaidām tikai vienu piezemējumu. Finālā mums izdevās sapulcēt labāko sastāvu — trūka tikai Kārļa Rozentāla. Labu spēli aizvadīja Sergejs Avdejevs un Nauris Bērziņš, bet grūtā brīdī iniciatīvu uzņēmās kapteinis Vitālijs Haleckis, kurš izdarīja izšķirošo piezemējumu. Ezīši ar saviem jauniešiem jau paveica varoņdarbu, pusfinālā bez līdera Mareka Larionova uzvarot miesniekus.
Kopumā Latvijas čempionāts varētu būt augstākā līmenī. Labi, ka ir daudz komandu, bet varbūt vērts tās sadalīt, lai būtu vairāk līdzvērtīgu spēļu. Žēl, ka regulārajā čempionātā miesnieki spēlēja ar otro sastāvu, tāpēc nebija pietiekami daudz sparingpartneru. Neesmu play-off piekritējs, čempionātam tomēr jābūt čempionātam. Tagad pieredzējušie spēlētāji var mazāk trenēties, jo nav jāsaglabā fiziskā kondīcija — vienu spēli var nospēlēt, arī balstoties uz emocijām un pieredzi.
Pagājušajā gadā izmēģinājām spēkus arī Lietuvas čempionātā, taču tam neesam gatavi, jo tad jābūt vismaz pusprofesionālai komandai, lai katru nedēļu būtu optimāls sastāvs. Mums daudz kas ir atkarīgs no tā, vai uz spēli var ierasties visi līderi. Latvijas kausa pusfinālā mums nevarēja palīdzēt Haleckis un Avdejevs, tāpēc zaudējām ežiem. Vadošajiem spēlētājiem nav līdzvērtīgu maiņu — ja nav līderu, tad neesam labāki par citiem.”

IZLASES LAIKS

Pēc Latvijas čempionāta finiša mūsu labākajiem regbistiem atvaļinājums vēl nav sācies, jo jau nākamajā sestdienā, 29. oktobrī, plkst. 15 Daugavas stadionā Rīgā Latvijas izlase ļoti svarīgā Eiropas Nāciju kausa 2A divīzijas mačā tiksies ar Maltas vienību. Pēc tam 5. novembrī mūsu komandai vēl jāaizvada izbraukuma spēle Horvātijā. Latvijas izlase cīnās par vietas saglabāšanu A grupā — pirmajās četrās spēlēs mūsu regbisti izcīnījuši vienu uzvaru un piedzīvojuši trīs zaudējumus, piecu komandu konkurencē ieņemot trešo vietu.
Pēc divu riņķu sacensībām divīzijas labākā vienība pacelsies uz 1B divīziju, mūsu grupas priekšpēdējā komanda aizvadīs pārspēles ar 2B divīzijas otrās vietas ieguvēju, bet 2A divīzijas vājākā vienība izkritīs klasi zemāk. Par pirmo vietu grupā cīnās Zviedrijas un Lietuvas komandas, bet Maltai un Horvātijai arī ir pa vienai uzvarai četros mačos. Ņemot vērā, ka cikla beigās nākamajā pavasarī mūsu komandai būs jāspēlē ar abiem līderiem, tad var teikt, ka Latvijas izlases liktenis lielā mērā izšķirsies šā rudens spēlēs.
Diemžēl mačā ar Maltu Latvijas izlasei vajadzēs iztikt bez abiem mūsu vienīgajiem profesionāļiem — Krievijas kluba Krasnojarskas Jeņisej pārstāvjiem Jurija Baranova un Ulda Saulītes, kuri pirms gada palīdzēja Latvijas izlasei ar 33:26 triumfēt Maltā. Savukārt horvātiem mēs pirms gada zaudējām Rīgā — 12:14.
„Būs grūti. Viens no izšķirošajiem faktoriem būs fiziskā sagatavotība. Mums ir pieredzējuši spēlētāji, taču daudziem šogad nav pietiekamas spēļu prakses. Atlikušajā laikā jāatrod optimālais sastāvs, daudz kas būt atkarīgs no spēlētāju vēlēšanās,” atzīst Ņikonovs.
Kristiāns GIRVIČS

LATVIJAS ČEMPIONĀTS
Fināls
Kalve — Eži/LMT 36:19 (17:7)
Kalve: Imbrass 5 (piezemējums), Borisovs 5 (piezemējums), Tumins 8 (4 realizācijas sitieni), Zalcmanis 5 (piezemējums), Haleckis 8 (piezemējums un dropsitiens), N. Bērziņš 5 (piezemējums).
Eži/LMT: Krūmiņš 5 (piezemējums), K. Bērziņš 9 (piezemējums un 2 realizācijas sitieni), Siliņš 5 (piezemējums).

Spēle par 3. vietu
Miesnieki/Ķekava — Livonia/Garkalne 37:17 (15:12)
Miesnieki/Ķekava: Skuja 5 (piezemējums), And. Andersons 7 (piezemējums un realizācijas sitiens), Tipa 5 (piezemējums), A. Vanags 5 (piezemējums), Raņķis 5 (piezemējums), Eglis 5 (piezemējums), Lamaks 5 (piezemējums).
Livonia/Garkalne: Jurkovskis 10 (2 piezemējumi), Kisle 2 (realizācijas sitiens), Streikišs 5 (piezemējums).

VISI LATVIJAS ČEMPIONI
2011. g. Kalve
2010. g. Eži/LMT
2009. g. SK Ovāls
2008. g. Eži/EK Sistēmas
2007. g. Ādažu Čipsi
2006. g. Stats
2005. g. Stats
2004. g. Ādažu Čipsi
2003. g. Ādažu Čipsi
2002. g. Stats
2001. g. Rīgas Miesnieks
2000. g. KvadraPak/Miesnieki
1999. g. KvadraPak/Miesnieki
1998. g. KvadraPak/Miesnieki
1997. g. Rīgas Miesnieks
1996. g. Latgale
1995. g. RAF
1994. g. RAF
1993. g. RAF
1992. g. RAF

EIROPAS NĀCIJU KAUSA 2A DIVĪZIJA
Zviedrija 4, 4, 0, 0, 136:77, 16, 2, 18
Lietuva 4, 3, 0, 1, 117:47, 12, 3, 15
Latvija 4, 1, 0, 3, 77:151, 4, 3, 7
Malta 4, 1, 0, 3, 66:80, 4, 3, 7
Horvātija 4, 1, 0, 3, 53:94, 4, 1, 5