Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Tikai labākie sasniegs Arēnu Rīga

Latvijas 23. florbola čempionāta pirmās spēles tiks aizvadītas 18. septembrī Rīgā un Ķekavā, dienu vēlāk Cēsīs notiks pagājušās sezonas čempionvienības Cēsu Lekrings un sudraba medaļu ieguvējas Rīgas Mogo-RTU/Rockets cīņa, bet jau pašreiz skaidrs, ka čempionvienības tiks kronētas nākamā gada 9. aprīlī, pirmo reizi finālspēles aizvadot Arēnā Rīga. Tas kļūs par savdabīgu ģenerālmēģinājumu 2016. gada decembrī Rīgā paredzētajam pasaules čempionātam vīriešiem.

Latvijas čempionāts arī jaunajā sezonā notiks piecās līgās — Elvi līga vīriešiem, Elvi līga sievietēm, pirmā līga vīriešiem un sievietēm, kā arī otrā līga vīriešiem.

KVALITATĪVĀK UN PROGNOZĒJAMĀK

Elvi līgā vīriešiem jaunajā sezonā spēlēs 12 komandas. Par divām mazāk nekā pagājušajā gadā, jo Jelgavas novads izkritis uz pirmo līgu, un nespēlēs arī Latvijas U-19 izlase, kurai nākamais pasaules čempionāts paredzēts tikai 2017. gada pavasarī.

Ar komandu atpazīšanu nebūs nekādu problēmu, jo nosaukumi mainījušies tikai divām no tām. Cēsu Lekrings turpmāk cīņās dosies bez Cēsu alus vārda nosaukumā, bet Talsu klubs lielāko likmi vairs neliek uz Triobet, bet gan uz mežu apsaimniekotājiem Krauzers.

„Lielākās pāmaiņas saistītas ar to, ka pēdējās vietas īpašniece automātiski nepametīs virslīgu, bet gan pārspēļu sērijā līdz četrām uzvarām tiksies ar pirmās līgas čempioni vai kādas nākamās vietas ieguvēju, kura atbildīs virslīgas kluba prasībām. Galvenais nosacījums ir kluba sistēma, kurā darbotos vismaz trīs jauniešu komandas,” sarunā ar žurnālu Sports uzsver Latvijas Florbola savienības (LFS) prezidents Ilvis Pētersons. „Šāda sistēma ir ieviesta ar nolūku laikus noteikt nākamās sezonas virslīgas sastāvu, jo iepriekšējos gados nereti līdz pat augustam nav bijusi skaidrība par pirmās līgas čempionu vai laureātu pievienošanos virslīgai. Šobrīd varu apgalvot, ka par 11 no 12 vīriešu virslīgas klubiem nav nekādu šaubu, ka tie turpinās savu darbību arī 2016./2017. gada sezonā.”

Elvi līgas 12 klubiem priekšā ne tikai divu apļu turnīrs, bet arī izslēgšanas turnīrs ar astoņu labāko klubu līdzdalību. Play-off stadijas pirmajās divās kārtās jau tradicionāli uzvarētājs tiks noteikts sērijā līdz četriem panākumiem, bet medaļu ieguvēji — vienā spēlē.

„Pamazām virzāmies uz to, lai vismaz vīriešu virslīgas klubu mājas spēļu laukumi būtu aprīkoti ar Swerink apmalēm un Gerflor speciālo segumu. Tiek domāts par to, ka Cēsīs varētu izveidot tādu mājas spēļu grafiku, lai attiecīgo nedēļas nogaļu laikā Cēsu sporta kompleksā tiktu ieklāts šis segums. Interesi par šāda seguma iegādi izrādījuši arī Talsu pārstāvji. Šāds aprīkojuma komplekts noteikti palīdzētu uzlabot florbola identitāti un skatītājiem padarītu atpazīstamāku mūsu sporta veidu,” akcentē Pētersons. „Prieks, ka pirmās līgas spēļu norises vieta — Irlavas sporta nams — vasaras laikā ticis pie Gerflor seguma. Jau esmu lasījis pirmās pozitīvās atsauksmes!”

DĀMĀM PALIELINĀS KONKURENCE

Lai arī Elvi līgā sievietēm savu dalību nepieteica pagājušās sezonas bronzas medaļu ieguvēja, daudz panākumu guvušā RSU komanda, virslīgas komandu skaits palielinājies. Kocēnu Rubenes, FK Ķekava un Ķekavas Bulldogs dāmām konkurenci veidos FK NND (Rīga), LiepU (Liepāja) un Rīgas lauvas.

Jaunajā sezonā regulārais turnīrs kalpos ne tikai pusfināla pāru noteikšanai, jo iepriekš startēja tikai četras komandas. Šoreiz četru apļu turnīrā sešas vienības cīnīsies par četrām vietām play-off. Pusfinālu sērijas notiks līdz četrām uzvarām, bet medaļu ieguvējas kļūs zināmas pēc vienas spēles rezultātiem. Čempiones tiks kronētas 9. aprīlī Arēnā Rīga.

Elvi līgā sievietēm noteikti nebūs trīs izteiktas favorītes — Rubene, Ķekava un Ķekavas Bulldogs, kuras pārliecinoši pārspēs visas trīs jaunpienācējas,” spriež LFS prezidents. „Nešaubīgi, ka vislielākais potenciāls būs FK NND, jo šo komandu papildinās gan bijušās RSU spēlētājas, gan ādažnieces, kuras pagājušajā sezonā bija izīrētas citām vienībām.”

PIRMAJĀ LĪGĀ 15 KOMANDAS

Pirmajā līgā jaunajā sezonā startēs 15 komandas, kuras sadalītas Vidzemes un centra grupās. Nepietiekamo spēlētāju resursu dēļ no aprites izkritusi Kocēnu Pēdu nav, bet organizatorisko iemeslu dēļ Latvijas čempionāta apritē jaunajā sezonā nebūs ne Līgatnes kungu, ne dāmu. Pēc sezonas pārtraukuma pirmās līgas kontekstā atkal lasāms Rēzeknes vārds. 2014. gada pavasarī pirmajā līgā ceturto vietu izcīnīja Rēzekne/Dinaburga, bet šoruden startēs Rēzeknes BJSS.

GRIBUSTS UZ ZVIEDRIJAS SUPERLĪGU

Starpsezonu laikā notikušas daudzas spēlētāju pārejas, lielākā uzmanība, protams, tiek veltīta florbolistiem, kuri veikuši ievērojamu karjeras kāpumu. Šovasar šādu godu izpelnījies Latvijas izlases florbolists Juris Gribusts, kurš kļuvis par Zviedrijas superlīgas kluba Upsalas IK Sirius IBK spēlētāju. Pagājušajā sezonā šis klubs izslēgšanas turnīra ceturtdaļfināla sērijā ar 1:4 zaudēja nākamajiem čempioniem Falun.

22 gadus vecais uzbrucējs Gribusts pagājušajā sezonā Mogo-RTU/Rockets rindās izcīnīja Latvijas čempionāta sudraba medaļas. Sezonas 37 spēlēs kopumā Juris izcēlās ar 53 rezultativitātes punktiem, ieskaitot 22 gūtos vārtus. Gribusts pārstāvēja Latvijas izlasi arī 2014. gada decembrī Gēteborgā (Zviedrija) notikušajā pasaules čempionātā. Septiņos mačos kopumā viņš guva vienus vārtus un vienu reizi rezultatīvi piespēlēja.

ĢENERĀLMĒĢINĀJUMS PASAULES ČEMPIONĀTAM

Eiropas basketbola čempionāta laikā Rīgā viesojās Starptautiskās Florbola federācijas (IFF) ģenerālsekretārs Jons Liljelunds, kurš izmantoja iespēja apskatīt nākamā pasaules čempionāta norises vietu Arēna Rīga liela mēroga sacensību laikā.

„Paldies Latvijas Basketbola savienības pārstāvjiem, ka mums Eiropas čempionāta laikā bija iespēja izstaigāt visas Arēnas Rīga aizkulises, lai redzētu tās iekārtojumu liela sporta pasākuma laikā. Skaidrs, ka nekas jauns nebūs jāizdomā, jo gan basketbols, gan florbols ir komandu sporta veidi, kuriem ir ļoti līdzīgi nosacījumi starptautisko spēļu rīkošanai. Florbola čempionātā gan grafiks būs vēl saspringtāks, jo vienā dienā gan Arēnā Rīga, gan olimpiskajā sporta centrā Rīga notiks pa četrām spēlēm un būs jāuzņem pa astoņām komandām, kuras skaitliskā ziņā ir samērojamas ar hokeja vienībām,” stāsta Pētersons. „Protams, labprāt vēlētos sarīkot vēl nākamā gada rudenī Arēnā Rīga kādu turnīru, lai tas būtu kā ģenerālmēģinājums, taču būs grūti atrast visiem piemērotu laiku, jo mums tomēr jārēķinās ar Dinamo hokejistu un citu masu pasākumu kalendāru. Visdrīzāk izlašu pārbaudes spēles mēs varētu sarīkot pasaules čempionāta otrajā norises vietā olimpiskajā sporta centrā. Tur ieklāt grīdu, pārbaudīt visu iekārtojumu un pārējās lietas, kas jānodrošina organizatoriem.”

 

LATVIJAS ČEMPIONĀTA KOMANDAS

Elvilīga vīriešiem

Lekrings (Cēsis), Mogo-RTU/Rockets (Rīga), Rubene (Kocēni), Lielvārde, FK Rīga, FK Kurši (Liepāja), Ulbroka/FS Masters, FBK Valmiera/VIA, FK Bauska, SK Pārgauja (Stalbe), Ķekavas Bulldogs, Talsi/Krauzers.

Elvi līga sievietēm

Rubene (Kocēni), FK Ķekava, Ķekavas Bulldogs, Rīgas lauvas, LiepU (Liepāja), FK NND (Rīga).

Pirmā līga vīriešiem

Vidzeme. LU/FS Masters (Rīga), Rēzeknes BJSS, RTU/Rockets (Rīga), Rubene-1, Lielvārde/Fans, Lekrings-1, FK Madona, FK Rīga-1.

Centrs. Babīte, Saulkalne, RSU (Rīga), Irlava/Tukums, FK Ogres vilki, FK Kuldīga, FK JeNo-1 (Svēte).