Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Vai kronēsim jaunu čempionu?

Septembrī sākās 27. Latvijas čempionāts florbolā. Starpsezonu periodā notikušas vairākas interesantas pārmaiņas gan spēlētāju klubu pierakstos, gan čempionāta veidolā — Elvi vīriešu virslīgā atgriezusies Irlavas komanda, bet 1. līgu pastiprinājuši uzreiz divi igauņu klubi — JSK Tähe/Olivia un EMU SK/Tartu.

NEBIJIS PAVĒRSIENS?

Starpsezonu periodā Latvijas klubus pameta trīs talantīgākie jaunās paaudzes valstsvienības spēlētāji — Jānis Ragovskis, Pēteris Trekše un Klāvs Jansons, dodoties uz Somiju. Talsinieks Ragovskis turpmāk spēlēs elites līgas vienībā Edustus, bet cēsnieks Trekše un ķekavietis Jansons apvienos spēkus Latvijas izlases galvenā trenera Arto Rīhimeki vadītajā Koovee, kas spēlē otrajā spēcīgākajā līgā. Domājams, īstermiņā zaudēs virslīgas čempionāts, bet ilgtermiņā — ieguvēja būs Latvijas izlase.

Pašu mājās lielāko rezonansi izraisījusi Lielvārdes florbola audzēkņa Toma Akmeņlauka pāreja uz Liepāju. Kurši/Ekovalis sastāvā kopumā notikušas minimālas izmaiņas, tādēļ jautājums paliek atklāts, vai ar piekto reizi komandai izdosies nonākt Arēnā Rīga jeb pārvarēt ceturtdaļfinālu?

NOVĀJINĀTAIS ČEMPIONS

Kā atzīst Latvijas čempionvienības Lielvārde/FatPipe valdes priekšsēdētājs Ansis Kusiņš, jaunā sezona sagaidīta ar nelielu satraukumu. “Titulu izcīnīt ir vieglāk, nekā to nosargāt,” seno patiesību atgādina Kusiņš. Lai gan klubu pametuši divi atslēgas spēlētāji — uzbrukuma līderis Akmeņlauks, kuru ar interesantu piedāvājumu pārvilināja kurzemnieki, un komandas kapteinis Kaspars Mudelis, sezonu komandā nesāks Artūrs Skadiņš un Ervīns Torsters, čempionu vadība izmaiņas sastāvā vērtē kā minimālas. “Mums ir ļoti daudz talantīgu Lielvārdes sporta skolas audzēkņu, šogad iespēja tiks dota viņiem,” Kusiņš piebilst, ka 1. vieta nav pašmērķis.

IEVAINOTAIS ULBROKAS ZVĒRS

Nedaudz citās domās ir Latvijas vicečempioni Latvijas Hipotēka/Oxdog Ulbroka, kas pavasarī dramatiskā finālā pret lielvārdiešiem trešajā periodā izlaida no rokām čempionu trofeju, ko turēja savā īpašumā kopš 2017. gada. “Izvirzītais mērķis — Latvijas čempiona tituls,” norāda galvenais treneris Andris Pīlups. Komandā vairs nespēlēs leģendārais veterāns Ainārs Juškēvičs, kurš 1. līgā prieka pēc pastiprinās igauņu JSK Tähe/Olivia komandu, sastāvā vairs nav Kaspara Miķelsona un Kārļa Vitkovska, bet klāt nākuši talantīgie Valters Lapiņš un Mārtiņš Mende, kuri pērn spēlēja 1. līgā.

ATPAKAĻ NĀKOTNĒ

Pateicoties Irlavas/Avant komandai, šogad virslīgā atkal būs 12 komandas. Spēlējošais treneris Normunds Jansons ar lielu entuziasmu gaidīja jauno sezonu. “Gatavojāmies gan fiziski, gan psiholoģiski, jo virknei spēlētāju būs grūti pārslēgties no 1. līgas, kur daudzas lietas notiek lēnāk un uzvaras nāk vieglāk. Augustā pārbaudes spēlēs pret Talsu NSS/Krauzeru izcīnītā uzvara pēcspēles metienos ar 6:5 un pret FK Kurši/Ekovalis piedzīvotais minimālais zaudējums 4:5 vieš cerības, ka ejam pareizā virzienā,” Jansons sola cīnīties katrā spēlē. Irlavieši lielākās cerības saista ar Latvijas izlases kandidātu Emīlu Krūmiņu un Mareku Stančiku, kuri iepriekšējās trīs sezonas aizvadīja Talsu pusē, apbružājoties arī virslīgas līmenī. “Lieliska iespēja pirmo reiz būs arī Kristapam Kazlovskim, kas bija iepriekšējās sezonas 1. līgas pārliecinoši rezultatīvākais spēlētājs ar 90 punktiem (41+49). Vēl komandai pievienojušies pieredzējušie Jānis Klestrovs un Edgars Taube, arī perspektīvais Deivs Deivids Ozoliņš.

Prognozējams, ka Irlavas kaujinieciskais sastāvs kā minimums padarīs aizraujošākas čempionāta tabulas lejasgala cīņas. Ogres vilki, kuri divās sezonās tikai reizi baudījuši uzvaras garšu, pie komandas stūres nozīmējuši sieviešu valstsvienības galveno treneri Juriju Fedulovu, bet sastāvā izmaiņas minimālas. Bauskas komanda, kura pēdējo reizi izslēgšanas spēlēs cīnījās tikai 2014. gadā, sastāvā iepludinājusi jaunas asinis. Pēc sezonas izlaišanas SK Pārgauja sastāvā atgriezīsies Lauris Ābols. Ķekavas komandu, kura joprojām ir galvenā trenera meklējumos, atstājis ne vien talantīgais Jansons, bet arī Endijs Kleisterovs, kurš devies uz Stalbi.

KURŠ UZBRUKS NO SLĒPŅA?

Ņemot vērā iepriekš minētās pārejas, visvairāk kritušās Talsu NSS/Krauzera akcijas, kuri pavasarī līdz pat bronzas spēles pēdējām sekundēm saglabāja izredzes uz medaļām. Ja Talsi palikuši bez brīnumainā Ragovska, viņu lielākie pāridarītāji Trekšes vietā dabūjuši aizstājēju Andri Rajecki, kurš atgriezies mājās no Šveices otrās līgas.

Arī 2017. gada finālisti FBK Valmiera šķīrušies no vairākiem līderiem. Ivo Balodis un Arnijs Kuratņiks pārgājuši uz Kocēnu Rubeni, bet Lauris Alvis Stiprais devies spēku apliecināt uz Šveici, lai pievienotos pēc spēka otrās līgas klubam UHC Sargersland. Toties valmieriešu rindās redzēsim visu laiku rezultatīvāko Latvijas čempionāta leģionāru krievu Pāvelu Semjonovu, kurš gatavojas aizvadīt kopumā jau sesto sezonu Latvijā.

27. Latvijas čempionu noskaidrosim 2020. gada 25. aprīlī Arēnā Rīga — zelta spēlē.

VĪRIEŠU ELVI VIRSLĪGA

1. Bauska

2. Lekrings

3. Ogres Vilki

4. Latvijas Hipotēka/Oxdog Ulbroka

5. SK Pārgauja

6. Lielvārde/FatPipe

7. Kurši/Ekovalis

8. FBK Valmiera

9. Rubene

10. Talsu NSS/Krauzers

11. Irlava/Avant

12. Ķekava

Kristaps Zaļkalns
Kristaps Zaļkalns