Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

22. ielūgums

Pirmdien, 2015. gada 10. augustā, Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Aldons Vrubļevskis (attēlā) saņēma Starptautiskās Olimpiskās komitejas (IOC) ielūgumu Latvijas delegācijai piedalīties XXXI olimpiādes spēlēs Riodežaneiro, kas risināsies nākamgad no 5. līdz 21. augustam.

Šis ielūgums tiks izskatīts nākamajā LOK Izpildkomitejas sēdē. Starp citu, reiz Latvija no dalības pasaules olimpiešu forumā atteicās labprātīgi. Tas notika 1932. gadā, kad ziemas spēles risinājās ASV, Leikplesidā, jo ceļš bija pārāk dārgs un neviens mūsējais tobrīd uz medaļām pretendēt nebija gatavs. Kopumā šis Latvijai ir 22. ielūgums uz olimpiskajām spēlēm kopš 1924. gada, kad piedalījāmies pirmajās ziemas spēlēs Šamonī un astotajās olimpiādes spēlēs Parīzē. Pēc LOK atjaunošanas uz spēlēm tiekam aicināti jau 14. reizi pēc kārtas.

LOK prezidents Aldons Vrubļevskis atzina, ka Rio Latvijas delegācijā varētu būt 30—35 individuālo sporta veidu pārstāvji, un izteica cerību, ka šo skaitu papildinās vīriešu basketbola valstsvienība.