Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Izrāde tikai sākas

Latvijas autorallija čempionāts tuvojas noslēgumam – pēc nedēļas nogalē aizvadītā rallija Kurzeme 2007 atlikuši vairs tikai divi posmi. Kopvērtējuma situācija četrās klasēs ir dažāda, taču jāatzīst – sportisti intrigu šogad sakurina ne tikai trasēs katrā rallija atsevišķi, bet arī kopvērtējuma tabulās.

Šobrīd par pārliecinošu līderekipāžu varam uzskatīt Ivara Vasaraudža un Valda Spredža duetu A+ klasē. Pārējās trijās kategorijās viss vēl jānoskaidro. No septiņiem posmiem katram braucējam čempionātā vērtē sešas labākās sacīkstes. Taču šis nolikuma sarežģījums šobrīd ir formāls, jo visā latviešu rallijā ir tikai trīs ekipāžas (Vasaraudzis; Dans Leščs un Arvis Vecvagars N3 klasē), kurām, šobrīd atmetot sliktāko rezultātu, mainās punktu skaits kopvērtējumā. Visi pārējie ir vai nu izlaiduši kādu ralliju, izstājušies, vai vienkārši nav tikuši pie punktiem.

Latvijas čempiontitula dalīšana

N4 klase

Situācija kopvērtējumā: Vorobjovs 32, A. Neikšāns 28, Egle 24, Būčiņš 21.

Kurzeme 2007 klasē sagādāja sensāciju, jo pie punktiem netika ne Jānis Vorobjovs, ne Andis Neikšāns, kuri bija atrāvušies no sekotājiem. Līdz ar to pietuvojās trešo vietu guvušais Aivis Egle, bet pārsteigumu ar savu uzvaru sarūpēja Mārtiņš Būčiņš, pietuvojoties kopvērtējuma līderiem.

Izredzes

Jau tūlīt pēc izstāšanās Vorobjova stūrmanis Guntis Ervalds sacīja: „Nekas nav zaudēts, mums paliek visnopietnākās cerības uz čempiona titulu. Neapsveram iespēju, ka šī izstāšanās mums kaut ko atņēmusi. Vēl nav beidzies šis rallijs, tāpēc neviens nezina, cik punktu šajā sacīkstē gūs konkurenti."

Pilots Jānis Vorobjovs piebilda: „Pēdējos posmos konkurentiem būs ļoti grūti savākt punktu maksimumu, jo mēs cīnīsimies savā labākajā formā. Starp citu, tas, ko līdz šim (piektdienas ātrumposmos) esmu trasē redzējis, liek domāt, ka izcilu formu ir ieguvis Būčiņš. Šāda braukšana viņu padara par vienu no spēcīgākajiem mūsu sāncenšiem atlikušajā sezonas daļā!"

Joprojām otrs galvenais titula favorīts ir klases debitants Andis Neikšāns: „Šī mums ir pirmā sezona, tāpēc daudz mācāmies, daudz atklājam jaunu lietu. Turklāt, lai sasniegtu augstākos rezultātus, jābrauc uz iespēju robežas. Mums pagaidām nav prasmju, kas ļautu kādā brīdī atrauties, lai vēlāk varētu braukt rezervēti. Elektrības defekts Kurzemes rallija pēdējā ātrumposmā bija īsta nodevība, taču tāds ir šis sports, ar to jārēķinās. Pēdējos posmos izredzes saglabājas, bet daudz koncentrēsimies uz LMT rallija komandas cīņu vienību vērtējumā."

Aivja Egles un Mārtiņa Būčiņa izredzes uz titulu tomēr ir vairāk teorētiskas – ne tāpēc, ka šie braucēji nevarētu uzvarēt atlikušajos posmos, bet gan tāpēc, ka diez vai Vorobjovs un Neikšāns pasniegs vēl kādu dāvanu konkurentiem.

N3 klase

Situācija kopvērtējumā: Leščs 43 (sliktākais rezultāts – mīnus 4 punkti), Štrauss 30, Vecvagars 30 (mīnus 4 punkti).

Izredzes

Trīs uzvaras pēc kārtas izcīnījušais Dans Leščs saka: „Kurzemes rallijs nebija mana labākā sacīkste – braukšana nepadevās. Patiesi žēl Arta