Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Karlīnei Štālai sola čempiontitulu

Viesturs Saukāns 

Latvijas autosportiste Karlīne Štāla aizvadījusi pirmsezonas testus Colderas trasē Beļģijā Team Astromega sastāvā. Ar šo komandu parakstīts līgums par piedalīšanos Beļģijas čempionātā Formula Renault 1.6 klasē. Tāpat plānots piedalīties divos posmos kādā no Formula Renault 2000 čempionātiem.

Lai arī pašu sportisti uzdevums nedaudz biedē, Team Astromega vadība pārliecināta, ka latviete ir gatava izcīnīt šā gada čempiona titulu.

Būt Astromega rindās ir svarīgs pavērsiens Karlīnes karjerā, jo šī ir pirmā reize, kad uzsākta sadarbība ar Eiropas autosporta augstākās sabiedrības komandu. Šīs vienības sastāvā pirmos panākumus guvušas tādas zvaigznes kā Fernando Alonso, Džordžo Pantano, Gonsalo Rodrigess un citi. Tāpat pagājušajā sezonā Team Astromega pilots anglis Kreigs Dolbijs kļuvis par Formula Renault 1.6 Beļģijas čempionu. Viņš šogad būs Karlīnes treneris un konsultants. Astromega komanda apkalpo arī Ķīnas komandu A1 GP čempionātā. Skaidrs, ka autosportā daudz atkarīgs no pilota meistarības, taču, ja blakus ir spēcīga vienība, talantu iespējams izmantot pilnībā.

Pēc līguma parakstīšanas jaunā Team Astromega Beļģijas čempionāta komandas līdere ķērās pie pirmajiem izmēģinājumiem. Testos par spīti mainīgajiem laikapstākļiem Karlīne piedalījās veiksmīgi, strādājot gan ar mašīnas regulējumu, gan pieslīpējot vairākas nianses formulas pilotēšanā. Visu dienu Štāla uzrādīja pārliecinošus apļa laikus un kopumā bija trīs labāko skaitā. Tomēr atklājās arī daudz darāmā kā tehniskajā, tā braukšanas ziņā. Jāpiebilst, ka uz testiem nebija ieradusies bijušā F-1 pilota vienīgās lielās beļģu F-1 zvaigznes Terija Būtsena komanda un par patieso spēku samēru varēs pārliecināties 31. martā un 1. aprīlī, kad šajā pašā trasē notiks pirmās sezonas sacensības.

Karlīne Štāla šogad aizvadīs otro sezonu Beļģijas Formula Renault 1.6 čempionātā. Pērn debijas sezona kopumā bija veiksmīga, lai arī pēdējo posmu tehnikas defekti liedza iespēju cīnīties par kopvērtējuma vadošā desmitnieka pozīcijām. Ar iepriekšējo komandu, kurā pērn startēja Latvijas braucēja, šķiršanās notika draudzīgā gaisotnē, kaut tāpēc, ka viduvējās vienības apzinās jauno braucēju vēlmi progresēt. Ja komanda, kas necīnās par uzvarām, saprot, ka talanta attīstīšanā braucējam ir jāaiziet, šķēršļi netiek likti.