Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Latvieši gatavojas pasaulei

Viesturs Saukāns

Aprīļa sākumā startē latviešiem svarīgākie motosporta pasaules čempionāti – solomotociklu krosa MX1 klasē, kurā cerības rosina Lauris Freibergs, kā arī blakusvāģu motokrosā, kurā cīņu par medaļām turpinās Māris Rupeiks, bet atgriezīsies Kristers Serģis.

Freibergs ar holandiešiem

Šī sezona sāksies pēc patīkamu ziņu sērijas. Lauris Freibergs nonācis spēcīgākā MX1 komandā Van Beers Racing, kas ļaus latvietim startēt pasaules čempionātā, kā arī nacionālajos čempionātos Beļģijā, Holandē un citur. Turklāt Laurim šogad būs iespēja startēt ar Yamaha motociklu, kas būs pirmā pieredze ar šo tehniku pēc daudzu gadu darbošanās ar citiem japāņu ražotāju motocikliem. Freiberga nokļūšana jaunajā vienībā paredz viņam iegūt savā rīcībā trīs motociklus. Jaunajā vienībā, kurā gaisotne ir krietni patīkamāka nekā iepriekšējā komandā Kurz, iespējams cīnīties par prēmijām, ja būs panākumi pasaules čempionāta posmos un atsevišķos nacionālajos čempionātos. Freiberga komandas biedri Van Beers Racing sastāvā būs igaunis Aigars Leoks un holandietis Deniss Verbrugens. Interesanti, ka Freiberga iepriekšējā vienība, kurā ne viss gāja gludi gaisotnes ziņā, šosezon pasaules MX1 čempionātā vairs nestartēs.

MX1 pasaules seriālā, kuru pēc fantastisku panākumu sērijas pametis čempions Sefans Evertss, šogad jāaizvada 15 posmi. Tālākais – sacīkste maija beigās Japānā, Latvijas līdzjutējiem tuvākā – maija vidū Vācijā, jūlija sākumā Zviedrijā un tā paša mēneša beigās Čehijā.

Serģis atgriežas

Tikmēr 9. aprīlī uz starta stāsies ekipāžu motokrosa pasaules čempionāta dalībnieki, kuru vidū arī latvieši Māris Rupeiks/Haralds Kurpnieks un Kristers Serģis/Kaspars Stupelis. Līdzjutēji saistībā ar Rupeika ekipāžu cer sagaidīt pēc iespējas augstāka kaluma pasaules čempionāta medaļas, savukārt Serģa atgriešanās ir intriģējoša, jo meistarsacīkšu pirmais posms būs Kristera pirmā sacīkste kopš pērn piedzīvotā kājas lūzuma un divām sekojošajām operācijām.

Kristers šai sezonai arī izvēlējies citu motoru – KTM četrtaktu dzinējs pēdējā laikā sācis veidot labu slavu.

Serģa atgriešanos daudzi vēros ar interesi, jo nav noslēpums, ka bijušo panākumu izsīkums pēdējās sezonās, turklāt arī trauma likusi daudziem uzskatīt, ka Kristera laiks ir beidzies. Viņš pats uzskata, ka nav ne par vecu, ne par vāju jauniem panākumiem un nav objektīva iemesla, kāpēc lai pieckārtējais pasaules čempions nevarētu pacīnīties par medaļām šajā un, iespējams, arī nākamajās pasaules meistarsacīkstēs.

Nacionālā sezona – pēc mēneša

Latvijas motokrosa sezona startēs 21. aprīlī Ikšķilē. Plānoti septiņi Latvijas čempionāta posmi – Jēkabpilī, Aizputē, Stelpē, Cēsīs, Sausājos un Lažā. Tiesa, tā ir vien daļa no Latvijas motokrosā paredzētajām sacensībām. Ar plašāku motokrosa un motosporta kalendāru varat iepazīsties Latvijas Motosporta federācijas mājas lapā lamsf.lv.

Pasaules čempionāts MX1 klasē

1. posms        1. aprīlis          Valkensvārde, Nīderlande
2. posms        15. aprīlis       Belpuiga, Spānija
3. posms        22. aprīlis       Ageda, Portugāle
4. posms        6. maijs           Mantova, Itālija
5. posms        13. maijs        Toičentāle, Vācija
6. posms        27. maijs        Sugo, Japāna
7. posms        10. jūnijs         Sentžandanželī, Francija
8. posms        17. jūnijs         Sevļeva, Bulgārija
9. posms        1. jūlijs Udevalla, Zviedrija
10. posms      15. jūlijs          Sansitija, Dienvidāfrika
11. posms      29. jūlijs          Loketa, Čehija          
12. posms      5. augusts      Namūra, Beļģija
13. posms      19. augusts    vieta nav zināma (Ziemeļīrija)

14. posms      26. augusts    Doningtona, Lielbritānija
15. posms      2. septembris            Līropa, Nīderlande

Pasaules čempionāts ekipāžu motokrosā

1. posms        9. aprīlis          Oldebrēka, Nīderlande

2. posms        29. aprīlis       Plomjēna, Francija

3. posms        6. maijs           Zaboka, Horvātija

4. posms        13. maijs        Boža, Francija

5. posms        17. jūnijs         Jauera, Vācija

6. posms        22. jūlijs          Nēreterena, Beļģija

7. posms        12. augusts    Ķegums, Latvija

8. posms        16. septembris          Ruderberga, Vācija

Latvian Baja – arī motobraucēji

Rallijreids Latvian Baja, kas šogad notiks jūnija beigās Madonas pusē, vairāk pazīstams kā autosporta pasākums. Taču ik gadu rīkotāji cenšas piesaistīt arī motosporta pārstāvjus, piedāvājot iespēju startēt starptautiskā sacīkstē. Tiesa, līdz šim eksperimenti nav bijuši līdz galam veiksmīgi, jo rīkotājiem un motosporta pārstāvjiem nebija izdevies saskaņot savas darbības. Līdz ar to ārvalstu sportistu Latvijas trasē bija vairāk nekā mūsējo.

Latvian Baja rīkotāji šogad sola ievērojamu progresu. Sacīkste, kā ierasts, notiks arī motociklu un kvadrociklu konkurencē. Latvian Baja nolikums ir saskaņots arī ar Latvijas Motosporta federāciju, un nozīmīgi, ka šogad starptautiskā rallijreida rīkošanas laiks tieši nepārklājas ar enduro un endurokrosa braucējiem tik svarīgām sacensībām kā Latvijas un Baltijas čempionāta posmi, kas šo veidu sportistiem ļauj brīvāku izvēli izmēģināt spēkus radniecīgajā apvidus rallijā.

Motociklu un kvadraciklu grupas sīkāk klasēs iedalītas netiek, un uzvarētāji kļūs zināmi katras grupas ietvaros. Pagaidām mutiski savu piedalīšanos ir apstiprinājuši vairāki vācu kvadraciklisti, tostarp 2006. gada otrās vietas ieguvējs Klauss Hofmans. Jau divus gadus Latvijā startējušais vācu pilots Tomijs Fišers ir ziņojis, ka viņa ekipāžai tiekot būvēts jauns sporta auto un tā debija sacensībās varētu notikt tieši Latvian Baja 2007.

Latvian Baja, kas risināsies no 29. jūnija līdz 1. jūlijam, šogad notiks jau ceturto reizi. Līdz šim nav bijusi sacīkste, kurā nestartētu ārzemju sportisti gan automobiļu, gan motociklu vērtējumā.

Favorītu vidū autobraucēju konkurencē būs ierastie Dakaras un citu pasaules rallijreidu varoņi – Jānis Naglis, Igors Skoks, Jānis Āzis un citi.