Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Rekordu medībās

Māra Jurševica

Pasaules čempionāts ūdenssporta veidos Melburnā rit pilnā sparā. Svētdien sacīkstes sāks peldētāji. Viņu vidū arī Latvijas izlases dalībnieki Romans Miloslavskis, Kirils Sanžerovics, Vidvuds Maculevičs un Pāvels Kondrašins.

Austrāliešiem jau ierasta lieta, ka nozīmīgākās sacensības Melburnā notiek pilsētas lielākajā… tenisa stadionā, kur Roda Leivera vārdā nosauktajā arēnā iekārtots peldbaseins. Svinīgajā atklāšanas ceremonijātika paziņots, ka tas nosaukts slavenās austrāliešu peldētājs Susannas O'Nīlas vārdā.

„Tas ir lielākais pagodinājums manā mūžā," viņa teica. „Daudz svarīgāks par jebkuru mano olimpisko medaļu." Viņa ir divkārtējā olimpiskā čempione, un sportiste skolekcijā ir astoņas spēļu medaļas. Pēc 2000. gada Sidnejas olimpiādes viņa beidza karjeru. Pēc ceremonijas Susanna bija pirmā, kura iemēģināja peldbaseinu, simts metru pusdistanci veicot brīvajā stilā, otru pusi – tauriņstilā. „Jūtos lieliski, šis bija ļoti līgans peldējums," piebilda O'Nīla.

Tikmēr izcili austrāliešu bijušie peldētāji turpina prognozēt, kā beigsies šis čempionāts. Mājnieki, protams, bija vieni no galvenajiem favorītiem. Sīkstākie viņu konkurenti – amerikāņi. Pēc tam, kad pērn novembrī pieckārtējais olimpiskais čempions austrālietis Aiens Torps beidza karjeru, sacīkšu saimnieku pozīcijas nedaudz sašķobījās. Ešlija Kallusa saka: „Aiens neapšaubāmi ir izcilākais peldētājs. Taču viņš nav vienīgais. Piemēram, stafetē nepieciešami četri lieliski peldētāji. Viss vēl nav zaudēts pēc Aiena aiziešanas no sporta." Trīskārtējā olimpiskā čempione Dauna Freizere piebilda: „Torps ilgus gadus bija sportā un izdarīja visu iespējamo, lai sasniegtu visus titulus. Es vien cerēju, ka viņš vēl startēs Pekinas olimpiādē. Tomēr gribu teikt lielu paldies par Aiena paveikto." Nestartēs arī titulētais Grants Hakets, taču Austrālijas izlases galvenais treneris Alans Tompsons nezaudē optimismu: „Mums ir virkne daudzsološu peldētāju ar Īmonu Salivenu, Brentonu Rikardu un Kenriku Monku priekšgalā."

Tikmēr gatavs cīņai ar sacensību saimniekiem ir 21 gadu vecais amerikānis Maikls Felps. Nesen iegādājies angļu buldogu, nosaucis to Hermana vārdā, un arī tā pavadībā lieliski sagatavojies pasaules čempionātam. 2004. gadā Maikls izcīnīja sešas olimpiskās zelta medaļas un vēl laboja divus pasaules rekordus. „Turpmākajos astoņpadsmit mēnešos, kas sāksies Melburnā un beigsies 2008. gada Pekinas olimpiskajās spēlēs, man parādīs – beigt karjeru sportā vai to vēl turpināt."

Ikvienas peldētāju sacensības pasaules čempionātos pārsteidz ar pasaules rekordiem un jaunu talantu atklāsmi. Nav šaubu, ka tā būs arī Melburnā.

Māra JURŠEVICA