Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Pie barjeras, kungi!

Viesturs Saukāns 

Jau sestdien, 21. aprīlī sāksies atklātais Latvijas čempionāts motokrosā,  starptautisko sacensību dalībnieki no Latvijas jau piedzīvojuši pirmos panākumus un vilšanos. Motokrosa dalībnieki stājas pie bomja.

Seši posmi Latvijā

Šogad Latvijas čempionāts notiks sešos posmos, ar pirmo posmu divās daļās – 21. aprīlī Ikšķilē cīnīsies blakusvāģi un kvadracikli, bet 28. un 29. aprīlī Jēkabpilī sacentīsies solo klašu braucēji. Pārējie pieci posmi visām motociklu klasēm notiks kopā. Čempionāta balvu fonds ir 32 tūkstoši latu. Tas tiks sadalīts starp pirmo piecu vietu ieguvējiem atsevišķos braucienos un Latvijas čempionāta kopvērtējuma pirmo trīs vietu ieguvējiem. Aizputes (Misiņkalna trase) sacensību nosaukums būs „Nissan Motorcentrs Latvijas čempionāts motokrosā 2007", jo šis uzņēmums bija gatavs ar saviem līdzekļiem piedalīties čempionāta posma atbalstīšanā un, līdz ar to arī Latvijas motokrosa attīstībā. Cido Logistika un Lāčplēsis piedalās ar savu produkciju un atbalsta visus Latvijas čempionāta posmus, kā arī LaMSF amatieru līgas kausa izcīņas sacensības (arī seši posmi). LaMSF Krosa komisija sākusi veidot televīzijas žurnālu Motokrosa pasaule, kas atspoguļos informāciju par Latvijas sportistiem, klubiem, sacensībām Latvijā un pasaulē. Šo raidījumu vadīs Jānis Kļaviņš – viens no populārākajiem Latvijas motokrosistiem.

Visi līderi būs mājās

Latvijas čempionātā šogad būs sen nebijis dalībnieku sastāvs. Blakusvāģu klasē visos posmos piedalīsies visas Latvijas ekipāžas – arī tie, kurus vairāk zinām kā ārzemju sacīkšu dalībniekus. Tā sola federācija. Solo klasēs pieteikušies ne tikai Baltijas valstu sportisti, bet arī MX1, MX2 un MX3 Eiropas regulārie braucēji. Tiesa, ārzemniekus būs iespēja vērot ne visos posmos. Lauris Freibergs, pieteikts motokluba Elkšņi sastāvā, noteikti būs trijos posmos. Aigars Bobkovs pieteikts motokluba Rodeo sastāvā, tāpat kā Ivo Šteinbergs. Vēl būs pārsteigumi no Dienvidāfrikas, Holandes, Lielbritānijas un citām valstīm. Jēkabpilī būs iespēja klātienē vērot pirmo melnādaino motokrosistu no Londonas, kas brauks sacensībās 125 kub. cm klasē Latvijā.

Latvijas čempionāta rezultāti tiks ņemti vērā pirms Latvijas izlašu komplektēšanas uz Eiropas un pasaules Nāciju kausiem un pasaules junioru čempionātu.

Latvijas motokrosa braucēji šī gada sezonai ir gatavojušies nopietni. Liela daļa trenējās Spānijā, Itālijā, Holandē un Beļģijā, bet Ivo Šteinbergs no janvāra sākuma līdz marta beigām trenējās Amerikas Savienotajās Valstīs. Latvijas čempionāts ir atklātais, kas nozīmē, ka Latvijas čempiona titulu var izcīnīt arī ar citas valsts licenci reģistrēti sportisti.

Pasaulē – smagi

Ar cerībām latvieši devās uz pasaules solomotociklu čempionātu, taču divi pirmie posmi nesuši vilšanos – MX1 klasē Lauris Freibergs ar jauno Yamaha motociklu nav ticis tālāk par kvalifikāciju. Neveiksmes Lauri sāka vajāt vēl pirms čempionāta sākuma. „Neesmu iekļauts pasaules čempionāta braucēju pirmā posma sastāvā," dažas dienas pirms čempionāta starta sūrojās Freibergs. „Braucēju saraksts bija gatavs jau pirms diviem mēnešiem. Bijām, protams, šokā par šādu rīkotāju lēmumu. Jau vairākus gadus startēju MX1 un tagad pievienojos arī prestižajai Van Beers komandai, tāpēc neredzu iemeslu manis svītrošanai. Pēc šīs ziņas gan LaMSF, gan arī pats Van Bērs uzreiz zvanīja krosa organizatoriem, braucēju starta saraksta veidotājiem. Nekādu dižo izskaidrojumu viņiem nebija, taču viņi solīja, ka nedēļu pirms pirmā pasaules posma braucēju saraksts būs mainīts un būšu tajā iekļauts. Tomēr solījumi netika turēti. Ko es varu izdarīt? Vienīgi nolamāties, dusmoties, izspārdīt akmeņus, arī paraudāt, bet no tā jau nekas nemainīsies. Jācīnās tālāk un jācenšas tikt to braucēju sastāvā, lai tiktu uz nākamajiem pasaules mačiem."

Likstas turpinās

Tātad Valkensvārdē bez rezultātiem, savukārt otrais posms aizvadītajā nedēļas nogalē notikta Spānijā, Belpuigā. „Arī šajās sacensībās braucēju starta tabulā nebiju. Taču biju pirmais rezervists. Ja kāds no 40 izliktajiem sportistiem neierodas, tad tieku braukt. Viens zviedru sportists neieradās, jo bija guvis traumu, līdz ar to radās iespēja piedalīties. Neierasti Spānijai, visu nedēļu pamatīgi lija lietus, arī sestdien, kad bija jānotiek treniņiem un kvalifikācijai. Taču trase bija tik dubļaina un neizbraucama, ka visu sestdienas braukšanu atcēla. Kauto ko tādu pasaules čempionātā nebiju piedzīvojis. Sacīkstēm atlika tikai svētdiena, un no rīta uzreiz bija jāstartē kvalifikācijā. Trase bija dubļaina, taču man tas likās labi. Tomēr braukšana sarūgtināja mani pašu. Pieļāvu negaidītas, nepatīkamas kļūdas. Motocikls līkumā noslāpst, izbrauc no līkuma, tad kritiens. Neveiksmes sasummējās un uzrādīju tikai 35. ātrāko apļa laiku. Tātad netiku finālā, jo kvalificējas tikai pirmie 30 dalībnieki. Kas notika? Pirms mēneša treniņā krītot sasitu plecu. Kopš negadījuma normāls treniņš nav aizvadīts. Pa nedēļu praktiski katru dienu devos pie ārstiem. Paminot velosipēdu, motokrosā ātrāks nepalieku. Plecam ir dziļš sasitums, par ko brīnās pat ārsti. Taču turpināšu cīņu ar sevi un konkurentiem – beidzot sezonai taču jāsākas!"

Lauris Freibergs ar cerībām gaidīja šo sezonu, taču vilšanās un traumas to pilnībā iznīcina. Skaidrs, ka nevar būt runa par ko izcilu (top 10) kopvērtējumā, taču atlikušajos posmos jāatjauno reputācija, lai nesabojātu nākotnes iespējas MX1 politiskajā dzīvē.

Latvijas atklātā motokrosa čempionāta kalendārs

21. aprīlis       Ikšķile (blakusvāģi, kv. 200 kub. cm, kv. Open)

28. – 29. aprīlis          Jēkabpils (50 kub. cm, 65 kub. cm, 85 kub. cm, 125 kub. cm jaunieši, 125 kub. cm, Open)

19. – 20. maijs         Aizpute, Misiņkalna trase

9. – 10. jūnijs                        Stelpe

4. – 5. augusts                     Cēsis

25. – 26. augusts     Viļaka

8. – 9. septembris   Aizpute, Lažas trase

Latvijas čempionāta klases

50 kub. cm, 65 kub. cm, 85 kub. cm, 125 kub. cm jaunieši, 125 kub. cm, Open, blakusvāģi, kvadracikli 200 kub. cm, kvadracikli Open