Sarežģīts tests

Paisuma un bēguma straumes, stāvo piekrastes pakalnu radītie aizvēji un caurvēji, termisko gaisa plūsmu virpuļi… Burāšanā olimpiskais eksāmens bija ļoti smags. Regate risinājās pašā Rio piekrastē pie Gvanabaras līča izejas okeānā, kas ir šaura kā pudeles kakls. Tajā pašā laikā cīņas par uzvaru ritēja gandrīz vai nepieredzētā spraigumā.

Dāmām ar RS:X vējdēļiem finālbrauciens, kurā piedalās tikai 10 labākās un kurā punktu skaits tiek dubultots, labāko sešnieku burtiski apgrieza ar kājām gaisā. Itāliete Flāvija Tartaljīni, kas pēc 12 braucienu cīņas bija līdere kopā ar jauno krievieti Stefāniju Jeļfutinu, finišējusi astotā, attapās tikai kopvērtējuma sestajā vietā. Krieviete, kurai par pārkāpumu nācās attaisnoties ar diviem 360 grādu pagriezieniem un kura tomēr spēja mērķi sasniegt septītā, vismaz palika uz pjedestāla, izcīnot bronzas medaļu. Savukārt, finišējusi otrā, par čempioni kļuva francūziete Šarlīna Pikona, bet ķīniete Peina Čeņano trešās pozīcijas aizsniedzās līdz sudrabam.

Ketijai Birzulei, kas savos septiņpadsmit gados bija visjaunākā regates dalībniece, labāk klājās, pūšot stiprākam un stabilākam vējam. Savā veiksmīgākajā braucienā viņa finišēja astoņpadsmitā, kopvērtējumā ieņemot 24. vietu. “Liela motivācija turpināt trenēties,” tā savu guvumu olimpiskajā regatē rezumēja Rīgas 49. vidusskolas skolniece. “Ir daudz lielāka skaidrība, kādā virzienā jāstrādā tālāk.”

Igauniete Ingrida Pūsta savu Londonā izcīnīto piecpadsmito vietu Rio nomainīja pret vienpadsmito. Vīriešu konkurencē lietuvietis Jozs Bernots bija spiests samierināties ar 26. rezultātu (Londonā — 12. vieta). Pavisam dramatiski cīņa beidzās pieredzējušajam Brazīlijas sportistam un lietuviešu burātājas Ģintares Volungevičūtes laulātajam draugam Robertam Šeitam. Iepriekš viņš bija piedalījies piecās olimpiskajās regatēs un visās, burājot dažādās klasēs, izcīnījis medaļas, izņemot zeltu. Sestajā — savās mājās — viņš palika ceturtais Laser klasē. Savukārt Ģintare Laser Radial jahtā finišēja septītā.