Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Šlēgelmilhs debitē, Štāla uz pjedestāla

Viesturs Saukāns

Latvijas autosportists Haralds Šlēgelmilhs debijas sacīkstēs F3 Euroseries čempionātā Hokenheimas trasē Vācijā izcīnījis braucienos 12. un 11. vietu. Ņemot vērā, ka Haraldam šī bija pirmā sacensība Eiropas spēcīgākajā F-3 sērijā, panikai nav pamata – būtu pārāk sensacionāli, ja Šlēgelmilhs būtu, piemēram, sešiniekā.

Jāņem vērā, ka šis čempionāts bieži kalpo kā jauno braucēju straujš virzītājs uz autosporta virsotni – pēc panākumiem F3 Euroseries iespējams lēciens uz F-1 un, protams, uz citiem augsta līmeņa čempionātiem. Līdz ar to ir skaidrs, ka vadošās komandas strādā izcilā līmenī, bet braucējus piesedz F-1 standartu menedžments. Šis gads Šlēgelmilham drīzāk jāaizvada ar mērķi pietuvoties gan vienai, gan otrai privilēģijai. Tas, protams, neizslēdz labus rezultātus arī šā gada sacīkstēs.

Kvalifikācijā Šlēgelmilhs uzrādīja 16. rezultātu, bet sacīkstes aizvadīja stabili. Haralda ātrākie apļu laiki abos braucienos bija par sekundi sliktāki nekā braucienu uzvarētājiem Sebastjanam Buemi un Romēnam Grosžānam.

Labs turpinājums

Tikmēr Beļģijas Formula Renault 1.6 čempionātā turpina spīdēt latviete Karlīne Štāla. Čempionāta otrajā posmā Colderā kvalifikācijā Karlīne guva ceturto vietu, bet pirmajā braucienā sasniedza pārliecinošu trešo pozīciju. Otrā brauciena pirmā daļa bija sarežģīta un latviete cīnījās par piekto un pat sesto pozīciju. Taču avārijas dēļ sacīksti apturēja. Atkārtotajā startā Štāla veica izcilu izrāvienu, nonākot otrajā vietā un šo pozīciju noturot līdz finišam. Stabilie trijnieka rezultāti izvirzījuši latvieti čempionāta līderpozīcijā. Tiesa, situācija kopvērtējumā pēc diviem posmiem (četriem braucieniem) ir saspringta. Štālai 62 punkti, sekotājam Kevinam Demēršalkam – 61, Nīlsam Koksam – 59, Doru Sehelarī – 50.

Igaunis atgriezies virsotnē

Finanšu problēmu dēļ gandrīz izsīkusī igauņa Marko Asmera karjera uzņem jaunus apgriezienus – Marko aizvada izcilu sezonas sākumu Lielbritānijas F-3 čempionātā. Savā pēdējās iespējas gadā aizvadīto pirmo divu posmu četros braucienos Asmers svinējis jau trīs uzvaras – vienu pirmajā posmā Oltonparkā, bet vēl divas iepriekšējā nedēļas nogalē Doningtonā.

Treka čempionāts tomēr būs

Lai gan iepriekš ziņojām, ka pastāv bažas par Latvijas autotreka čempionāta nenotikšanu, LAF autotreka komisija nolēmusi: čempionātam būt! Pirmais posms risināsies jau 1. maijā Daugavpilī, ziņo LAF Treka komisija. Tiesa, biedē niecīgais dalībnieku skaits.
Šogad notikušas interesantas izmaiņas. Nozīmīgākā – sacīkstēs atkal ir atļauts piedalīties automašīnām ar klasisko piedziņu un dzinēja novietojumu auto aizmugurē. Līdz ar to par atgriešanos čempionātā paziņojis 2003. gada Latvijas autotreka čempions Mārtiņš Svilis ar savu Toyota MR-2. Ņemot vērā, ka treka sacīkstēs aizmugures piedziņās automašīnām ir priekšrocības, tiek gaidīts dalībnieku skaita papildinājums arī no autokrosa braucēju puses.
Šogad čempionātā nepiedalīsies trīs 2006. gada favorīti – Aldis Kasparovičs, Aivars Laipnieks un Gints Bujāns, tādējādi čempiona tronim 2007. gada sezonai ceļš ir brīvs.
Latvijas autotreka čempionāta pamatnosacījumi nav mainījušies – joprojām sportisti startē bez dalības maksas un katrā posmā izspēlē 500 latu lielu balvu fondu. Atgādinām, ka autotreka tehniskie noteikumi ir precīzi tādi paši kā autokrosā.