Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Tunisijā bez panākumiem, taču daudzsološi

Viesturs Saukāns

Tunisijā aizvadīts Pasaules rallijreidu kausa posms Optic 2000 Tunisia Rally, kurā startēja arī latvieši – motobraucējs Jānis Vinters un auto ekipāža Jānis Naglis/Agris Pētersons. Galarezultāti nav veiksmīgi, taču pasākuma laikā demonstrētais sniegums vieš cerības uz sezonas turpinājumu augstā līmenī.

Gan Vinters, gan Naglis savos vērtējumos bija pārliecinoši vadošo desmitnieku braucēji. Taču Vinters pēc kļūdas izpostīja rezultātu rallijreida vidū, kad avarēja un salieca motocikla priekšējo riteni. Izkūlies no posma ar pamatīgu kavējumu, Jānis saņēma vairāk nekā 20 stundu sodu un no cīņas par augstu rezultātu izstājās. Tiesa, rallija noslēguma posmos, kuros Vinters drīkstēja startēt, tika sasniegti pirmā trijnieka rezultāti, pēdējās divās Tunisijas rallija sacensībās gūstot pat otrās vietas.

Skarbs apstiprinājums

Vintera komandas menedžeris Jānis Gaigals sacīja, ka Jāņa neveiksme pagājušās nedēļas trešdienas posmā ir spilgts piemērs situācijai, kad plašāka komanda un lielāks budžets izglābtu labi sāktu sacensību: „Jau zinājām, ka doties vienam šāda līmeņa sacīkstēs un cīnīties par vietu virsotnē ir traks pasākums. Šādā ātrumā braucot jārēķinās ar situācijām, kādas piedzīvoja Jānis. Varam tikai fantazēt, ka, ja mums būtu plašāka komanda un otrs motobraucējs šajā sacensībā, Jānis saņemtu sadragāto riteni no pārinieka, zaudējot 15 – 30 minūtes. Pārinieks, savukārt, sagaidītu tehnisko palīdzību un visi laimīgi turpinātu sacensību. Pie tā strādājam – meklējam līdzekļus, lai šādas neveiksmes mūs nesalauztu."

Gaigals arī pavēstīja, ka Vinters braucis ar vienu no četriem jaunajiem KTM motocikliem. „Pēc izmēģinājumiem ziemā Tunisijā Jānim bija iespēja startēt ar pavisam jaunu motociklu, kādus KTM rūpnīca izlaidusi pavisam mazā sērijā. Jauna pieredze un labas cerības uz tehnisko palīdzību nākotnē tikai palielinās!"

Naglis sasit jauno auto

Jānis Naglis sacīksti sāka rezervēti, taču ar katru nākamo dienu rezultāti uzlabojās un parādījās vietas posmu vadošajā trijniekā. Diemžēl pirms Lieldienām lēciens pār kāpu noslēdzās ar vairākiem kūleņiem, kas izbeidza Nagļa un Pētersona sacensību – ar sportistiem viss kārtībā, bet auto sacīkšu norises vietā nebija atjaunojams. Lai arī sezonas pirmās sacensības gan starptautiski, gan nacionālā mērogā bijušas raibu piedzīvojumu pilnas, jācer, ka šī sezona nebūs 2005. gada atkārtojums. Togad, kā gads sākās ar neveiksmi Dakaras rallijreidā, tā turpinājās garā murgu sērijā.