Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

LSFP izdod mācību grāmatu Peldēšana

Izdota sporta metodiskās literatūras sērijas otrā grāmata Peldēšana, kas tapusi, Latvijas Sporta federāciju padomei (LSFP) cieši sadarbojoties ar Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmiju (LSPA) un Latvijas Peldēšanas federāciju (LPF). Grāmatas izdošana ir līdzfinansēta no Valsts budžeta līdzekļiem.

Grāmatas Peldēšana autore Jeļena Solovjova ir LSPA asociētā profesore ar vairāk nekā 20 gadu akadēmisko darba stāžu, LPF Zinātniskās laboratorijas vadītāja, A kategorijas peldēšanas trenere.

Latvijā ir radīta jau otrā sporta metodiskās literatūras sērijas grāmata Peldēšana ar unikālām 3D ilustrācijām. Speciāli šai grāmatai mākslinieki radījuši vienreizēju iespēju ieraudzīt peldēšanas vingrinājumus no dažādiem rakursiem, ko nodrošina 3D tehnikā izstrādātās sportistu figūras.

Grāmata paredzēta sporta skolotājiem, sporta treneriem un sporta instruktoriem, kā arī topošajiem sporta speciālistiem un visiem interesentiem peldēšanas prasmju un dažādu peldēšanas veidu apguvei.

Grāmatā sniegts ieskats peldēšanas sporta veida vēsturē un sporta zinātnes attīstībā. Tajā apkopotas peldēšanas tehnikas un veidi, kā arī peldēšanas mācīšanas metodika, kas nodrošinātu efektīvu peldēšanas apguvi un pilnveidošanu.

Galvenā grāmatas redaktore Dace Zvaigzne stāsta: "Ir liels prieks un pagodinājums, ka turpinām sporta metodiskās literatūras krājumu atjaunošanu ar grāmatu Peldēšana. Peldēšanas tradīciju senums Latvijā mums uzliek par pienākumu šīs paaudzēs uzkrātās zināšanas apkopot un nodot tālāk šādā — koncentrēta materiāla — veidā. Nomainoties treneru paaudzēm, arī citos sporta veidos šādi izdevumi ir nepieciešami, lai mūsu pieredzes bagāto treneru zināšanas nodotu jaunajiem un topošajiem treneriem, kā arī pašiem sportistiem, tādā veidā saistot tradīcijām un zināšanām bagāto pagātni ar šodienu un nākotni."

"Lai šī grāmata visiem Latvijas peldētājiem un viņu treneriem ir kā draudzīgs un vērtīgs padomdevējs ne tikai ceļā uz visaugstākajām sportiskajām virsotnēm, bet arī ikdienas fiziskajās aktivitātēs," novēl Latvijas Sporta federāciju padomes prezidents Einars Fogelis.

"Šogad aprit 30 gadu, kopš izdota topošo peldēšanas treneru obligātās literatūras sarakstā atrodamā Arvila Lielvārda grāmata Peldēšana, kas trīs gadu desmitus ir bijis viens no nozīmīgākajiem zināšanu avotiem peldēšanas treneriem Latvijā. Esmu gandarīts, ka Solovjovas grāmata turpinās šo misiju jaunā kvalitātē," atklāj Latvijas Peldēšanas federācijas prezidents Aivars Platonovs.

Grāmatas tiks dāvinātas Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijai un Latvijas Peldēšanas federācijai. Pa vienam eksemplāram saņems arī visas Latvijas vispārizglītojošās skolas, kas nodrošina peldēšanas apmācības. Visiem interesentiem grāmatu drīzumā būs iespējams iegādāties grāmatnīcās visā Latvijā.

Autori: Līga Vanaga