Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Mūžīga interese

Vindsērfings Latvijā, sekmīgi sadalījies vairākās vējdēļu klasēs un disciplīnās, tuvojas savai četrdesmitgadei, kas būs svinama aiznākamvasar.

Uz savām burām tas nesis Latvijas krāsas četrās olimpiskajās spēlēs (no Barselonas līdz Atēnām). Tam piemīt gan augsto sasniegumu sporta spožums, gan tautas sporta demokrātiskais gars. Aizraujošā spēle ar vēju, tās neizmērojamā daudzveidība, kas dāvā aizrautību sevi pilnveidot līdz bezgalībai, un iespēja sasniegt itin fantastiskus ātrumus (2012. gadā Antuāna Albo sasniegtais ātruma rekords ar vējdēli ir 93,7 km/h!) ir magnēti, kas spēj noturēt mūžīgu interesi. No pašām pirmajām sacīkšu sezonām joprojām regatēs burā Romāns Armanovičs, Gunārs Rozenbergs un Dainis Caune, kurš 1982. gadā aizsāka populārās Usmas regates rīkošanu, kas iegājusi vēsturē ar dalībnieku rekordskaitu — 284 sērfotāji 1988. gadā. Pēdējos deviņus gadus regates organizēšanā Usmas Bukdangās aktīvi piedalās žurnāls Sports. Iepazīstinām ar šāgada regates dalībniekiem. Lai gan ar vindsērfingu nenodarbojas tūkstoši, arī tas ir tautas sports.