Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Gan tiešais, gan sarežģītais ceļš

Latvijas pludmales volejbola meistari Aleksandrs Samoilovs un Mārtiņš Pļaviņš 2008. gada Pekinas olimpiskajās spēlēs izcīnīja 9. vietu, bet par ceļazīmēm uz Londonu abi olimpieši cīnās atsevišķi. Aprīlī pirmos Pasaules kausa posmus aizvadīs gan Aleksandrs Samoilovs/Ruslans Sorokins un Mārtiņš Pļaviņš/Jānis Šmēdiņš. Pēdējo iespēju tikt uz olimpisko vilcienu mēģinās izmantot arī atkal apvienotais dāmu duets Inguna Minusa/Inese Jursone.

Olimpiskā sezona pludmales volejbolā sāksies jau 15. aprīlī, kad Braziljā (Brazīlija) tiks dots starts Pasaules kausa izcīņas pirmajam posmam. Latvija gan būs pārstāvēta vienīgi ar Samoilovu/Sorokinu, jo pārējie divi dueti iecerējuši sacensību apritē atgriezties nedēļu vēlāk, kad otrā posma cīņas vīriešiem risināsies Polijā, bet sievietēm — Ķīnā.

Lielais skrējiens pēc olimpiskā ranga punktiem beigsies jūnija vidū PK posmā Romā. Tad arī kļūs zināmi 16 spēcīgākie dueti gan vīriešiem, gan sievietēm, kuri jau varēs mierīgi sākt gatavošanos startam Londonas centrā izvietotajos smilšu volejbola laukumos. Zem svītras palikušajiem duetiem atliks vien meklēt laimi Kontinentālajā kausā. Vispirms nepieciešams būt labāko pulkā savā kontinentā, lai tiktu pie iespējas uzreiz pēc Jāņiem braukt uz Itāliju un cīnīties olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā.

2011. gada sezonas rezultāti liecina, ka abiem Latvijas vīriešu duetiem ir reālas iespējas laikus kļūt par Londonas olimpiešiem, jo rangā Pļaviņš/Šmēdiņš pašlaik ieņem 14. vietu, bet Samoilovs/Sorokins — 17. vietu. Nav šaubu, ka abi Latvijas pāri ir gana meistarīgi, lai pēc Pasaules kausa posma Itālijā būtu Top 16 komandu pulkā. Minusai/Jursonei dalībai Pasaules kausa posmos visdrīzāk izšķirošā būs sagatavošanās Kontinetālajam kausam.

PĻAVIŅŠ UN ŠMĒDIŅŠ SĀKS NO ĶĪNAS

Mārtiņš Pļaviņš un Jānis Šmēdiņš šo ziemu aizvadīja gandrīz tāpat kā iepriekšējo. Pļaviņš šoreiz gan visu sezonu spēlēja Turcijas čempionātā pludmales volejbolā, kļūstot par zelta medaļu ieguvēju, bet Šmēdiņš palika uzticīgs profesionālajām gaitām Vācijas volejbolā. Pagājušās nedēļas nogalē Jāņa pārstāvētais Moerser iekļuva pusfinālā, pagarinot klasiskā volejbola sezonu vēl par kādām divām nedēļām. Pļaviņš pēc atgriešanās no Turcijas palīdz Poliura/Ozolnieku volejbolistiem Latvijas čempionāta pusfinālā pret Daugavpils Universitāti. Lai kādas sekmes arī būtu Šmēdiņa un Pļaviņa pārstāvētajiem klubiem pusfinālos, taču skaidrs, ka sliktākajā gadījumā vēl priekšā ir mači par trešo vietu.

„Ir zināms, ka vismaz divas nedēļas mums būs iespēja trenēties Latvijā. Ļoti ceru, ka pavasaris iepriecinās ar siltiem laikapstākļiem, bet varbūt nāksies trenēties arī sporta centrā Brazīlija. Lai nu kā, taču kopīgu treniņu pirms sezonas sākuma būs vairāk nekā gadu iepriekš,” žurnālam Sports atklāj Mārtiņš Pļaviņš. „Kaut arī pats pilnu ziemas sezonu aizvadīju Turcijas čempionātā, man smiltis un šāda veida volejbols nav apnicis. To nevarētu teikt par pašiem turkiem, jo šādā visai austrumnieciskā vidē tomēr ļoti ilgu laiku nevar dzīvot.”

Mārtiņš ar lielu nepacietību gaida, kad pārinieks atgriezīsies Latvijā, lai varētu sākt trenēties, izbaudīt pavisam citas emocijas pirms jaunās olimpiskās sezonas.

„Nepavisam neslēpju, ka Poliura/Ozolnieku rindās nespēlēju ar simtprocentīgu atdevi, jo šogad man ir daudz nozīmīgāks mērķis — starts olimpiskajās spēlēs. Taču tajā pašā laikā pietiekami labi aizpildu robu Ozīšu sastāvā, lai būtu noderīgs komandai,” piebilst Pļaviņš.

Pasaules kausa pirmais posms notiks Brazīlijā, taču Pļaviņš un Šmēdiņš tālo ceļu uz Dienvidameriku nemēros.

„Skaidrs, ka vēl nebūsim pietiekami labā sportiskā formā, lai parādītu labu sniegumu un iegūtu pietiekami daudz ranga punktu vietas saglabāšanai pamatturnīrā,” spriež Mārtiņš. „Startēsim visos nākamajos sešos posmos līdz olimpiskās kvalifikācijas termiņa beigām. Mums jau svarīgākais ir turēties pamatturnīra dalībnieku pulkā, gūstot vērtīgos punktus Grand Slam līmeņa Pasaules kausa posmos. Ar Latvijas Olimpiskās komitejas un Latvijas Olimpiskās vienības atbalstu pašreiz mums nodrošināts viss nepieciešamais, lai mēs varētu domāt tikai par sportisko pusi un mērķa sasniegšanu.”

SAMOILOVS UN SOROKINS AR ĒĢIPTES BAGĀŽU

Aleksandrs Samoilovs jau regulāri ziemo Ēģiptē, bet Ruslanam Sorokinam, kurš pirms tam profesionāli spēlēja klasisko volejbolu dažādos ārzemju klubos, šī bija pirmā ziema Hurgadā. Atteikšanos no profesionālā līguma Ruslanam veicināja arī muguras trauma, pēc kuras bija nepieciešama ilga rehabilitācija. Līdz ar to šāgada janvārī un februārī Ēģiptē Sašaun Ruslans fiziskās sagatavotības treniņus veica pēc atšķirīgām programmām.

Aptuveni pirms mēneša Samoilovs/Sorokins uzsāka treniņus ar bumbu, aicinot ciemos uz Ēģipti arī sparingpartnerus no dažādām valstīm. Pirmo ciemiņu lomā bija vācieši Tomass Kačmareks un Aleksandrs Valkenhorsts, kā arī viņu treneris. Kopā ar Latvijas dueta treneri Genādiju Samoilovu tika izvērsts interesants treniņu process. Pēc tam vāciešus nomainīja poļi Pjotrs Kantors un Bartošs Losjaks, bet šajā nedēļā uz Hurgadu ciemos pie Latvijas pludmales volejbolistiem ieradās igauņi Rivo Vesiks un Karls Jāni.

„Joprojām lielu uzmanību veltām fiziskās sagatavotības treniņiem, jo sparingspēles ir tikai daudzveidībai. Sagatavošanās posms ir labi saplānots. Kopīgi treniņi un uzspēlēšana ar atšķirīgiem sāncenšiem noteikti ir ļoti noderīga,” Sportu informē Hurgadā joprojām dzīvojošais Aleksandrs Samoilovs. „Uz Brazīliju dosimies jau laikus, lai vispirms aizvadītu treniņnometni Riodežaneiro, bet pēc tam jau startētu Pasaules kausā Braziljā. Pēc tam pēc pilnas programmas — Polija, Ķīna un pārējie posmi līdz olimpiskās kvalifikācijas beigām. Par turpmākajiem plāniem jau domāsim atkarībā no kvalifikācijas rezultātiem.”

MINUSAI UN JURSONEI LOK UZTICĪBAS KREDĪTS

Neilgi pirms gadumijas izskanēja informācija, ka Ingunas Minusas un Ineses Jursones ceļi šķiras, jo paliek tikai teorētiskas iespējas savākt nepieciešamos punktus olimpiskajā kvalifikācijā, lai iekļūtu labāko 16 duetu pulkā. Tāpēc radās ideja par divu līdzvērtīgu pāru izveidi Kontinentālajam kausam, Minusai turpmāk startējot kopā ar Ingu Ikaunieci, bet par Jursones pārinieci kļūstot Ancei Auziņai. Tomēr Ikaunieces veselības problēmas liedza īstenot šo ideju dzīvē.

„Pašreiz trenera Aigara Birzuļa vadībā sezonai gatavojos kopā ar savu ierasto pārinieci Inesi Jursoni. Esam saņēmušas arī atbalstu no Latvijas Olimpiskās komitejas, lai vēl mēģinātu iekāpt Londonas vilciena pēdējā vagonā,” atklāj Inguna Minusa. „Vispirms startēsim vairākos Pasaules kausa posmos, sākot no Ķīnas. It kā varētu braukt arī uz Brazīliju, taču tur nav garantētas iespējas vēl patrenēties. Ķīnā tiek nodrošināts viss nepieciešamais. Ja vēl ir kaut neliela iespēja tikt uz olimpiskajām spēlēm, tad tā noteikti jāizmanto. Pašlaik gan vēl nav skaidrības par otro duetu, kas varētu startēt Kontinentālajā kausā. Iespējams, ka tās būs Jana Jaudzema/Anete Krastiņa.”

Kontinentālā kausa izcīņa ir īpaša ar to, ka sacensības notiek starp valstīm, katrā konkrētā spēlē iesaistot abus pārus. Līdz ar to sekmīgam startam šajā turnīrā nepieciešami divi konkurētspējīgi dueti.

 

LONDONAS OLIMPISKO SPĒĻU DALĪBNIEKI

No 28. jūlija līdz 9. augustam Londonas olimpiskajās spēlēs sacentīsies pa 24 duetiem gan sievietēm, gan vīriešiem. Katru valsti nevar pārstāvēt vairāk par diviem pāriem vīriešu un sieviešu konkurencē. Dalībnieku noteikšanas sistēma ir identiska.

16 pāritiek noteikti pēc olimpiskās kvalifikācijas ranga. Tajā tiek vērtēti duetu 12 labākie rezultāti laika posmā no 2011. gada 1. janvāra līdz 2012. gada 17. jūnijam.

Viena vieta ir garantēta sacensību saimniecei Lielbritānijai.

Piecas vietas tiek noteiktas Kontinentālā kausa izcīņā. Pa vienai vietai saņem kontinentu čempiones.

Divas vietas tiek izspēlētas papildus kvalifikācijas turnīrā, kurā piedalās otrās un trešās vietas ieguvējas no katra kontinenta.

 

LATVIJAS OLIMPISKĀS VIENĪBAS DALĪBNIEKI

A grupa

Mārtiņš Pļaviņš/Jānis Šmēdiņš

B grupa

Aleksandrs Samoilovs/Ruslans Sorokins

Armands Āboliņš/Haralds Regža

C grupa

Jana Jaudzema/Anete Krastiņa

 

FIVB OLIMPISKĀS KVALIFIKĀCIJAS RANGS

(Dueti bez norādītajām vietām netiek klasificēti pārsniegtās valstu kvotas dēļ)

Vīrieši

1. Rodžers/Dalhauzers (ASV); 12; 7040

2. Emanuels/Elisons (Brazīlija); 11; 6700

3. Brinks/Rekermans (Vācija); 11; 6200

4. Fižaleks/Prudels (Polija); 12; 4980

5. Numerdors/Šuils (Nīderlande); 14; 4160

6. Belleguarda//Heišers (Šveice); 11; 3950

7. Erdmans/Matisiks (Brazīlija); 14; 3770

8. Fuerbringers/Lusena (ASV); 13; 3700

X. Gibs/Rozentāls (ASV); 14; 3640

9. Rikardu/Marsio (Brazīlija); 7; 3600

10. Vu/Ksu (Ķīna); 11; 3600

11. P. Benešs/Kubala (Čehija); 12; 3260

12. Semjonovs/Koškarevs (Krievija); 11; 2960

X. Klemperers/Korengs (Vācija); 10; 2920

13. Erera/Gavira (Spānija); 8; 2880

14. Pļaviņš/Šmēdiņš (Latvija); 11; 2880

15. Hejers/Ševaljērs (Šveice); 12; 2540

16. Skarlunds/Spinangrs (Norvēģija); 13; 2480

17. Samoilovs/Sorokins (Latvija); 13; 2280

X. Kunja/Rikardu (Brazīlija); 5; 2180

X. Bendžamins/Bruno (Brazīlija); 6; 1980

X. Marsio/Bendžamins (Brazīlija); 5; 1840

18. Geors/Gija (Gruzija); 15; 1820

19. Lupo/Nikolai (Itālija); 8; 1740

X. Pedro/Fernamenta (Brazīlija); 5; 1720

20. E. Boersma/Spijkerss (Nīderlande); 13; 1720

Sievietes

1. Larisa/Žuliāna (Brazīlija); 12; 7080

2. Meja/Treanora-Velša (ASV); 11; 6780

3. Ksju/Žana (Ķīna); 14; 6700

4. Kesija/Rosa (ASV); 14; 6080

5. Talita/Antonelli (Brazīlija); 14; 6020

6. Čikolari/Menegati (Itālija); 14; 5280

7. Van Jersela/Keizere (Nīderlande); 13; 4820

8. Gollere/Ludviga (Vācija); 13; 4440

X. Marija-Klāra/Karola (Brazīlija); 15; 4320

X. Fendrika/Hansone (ASV); 14; 3940

9. Kūna/Cumkēra (Šveice); 14; 3420

10. Klapalova/Haječkova (Čehija); 14; 3410

11. Liliāna/Bakerizo (Spānija); 14; 3380

12. D. Šveigere/S. Švaigere (Austrija); 14; 3200

13. Slukova/Koločova (Čehija); 14; 3120

14. Holtvika/Zemlere (Vācija); 12; 3100

X. Ekersa/Branaga (ASV); 11; 2920

X. Kolere/Zude (Vācija); 14; 2720

X. Lima/Viviāna (Brazīlija); 9; 2260

15. Palmere/Boudena (Austrālija); 10; 2240

16. Arvaniti/Ciarciani (Grieķija); 10; 2220

..Minusa/Jursone (Latvija); 9; 392

 

SWATCH PASAULES TŪRES KALENDĀRS

Vīrieši

17.—22. aprīlis; Brazilija (Brazīlija); Open

24.—29. aprīlis; Mislovice (Polija); Open

1.—6. maijs; Šanhaja (Ķīna); Grand Slam

8.—13. maijs; Pekina (Ķīna); Grand Slam

22.—27. maijs; Prāga (Čehija); Open

7.—12. jūnijs; Maskava (Krievija); Grand Slam

13.—17. jūnijs; Roma (Itālija); Grand Slam

3.—8. jūlijs; Gštada (Šveice); Grand Slam

10.—14. jūlijs; Berlīne (Vācija); Grand Slam

17.—22. jūlijs; Klāgenfurte (Austrija); Grand Slam

14.—19. augusts; Starejablonki (Polija); Grand Slam

21.—26. augusts; Kvebeka (Kanāda); Open

2.—7. oktobris; Agadira (Maroka); Open

Sievietes

15.—20. aprīlis; Brazilja (Brazīlija); Open

24.—29. aprīlis; Sanja (Ķīna); Open

30. aprīlis—5. maijs; Šanhaja (Ķīna); Grand Slam

7.—12. maijs; Pekina (Ķīna); Grand Slam

6.—11. jūnijs; Maskava (Krievija); Grand Slam

12.17. jūnijs; Roma (Itālija); Grand Slam

2.—7. jūlijs; Gštāda (Šveice); Grand Slam

11—15. jūlijs; Berlīne (Vācija); Grand Slam

17.—22. jūlijs; Klāgenfurte (Austrija); Grand Slam

14.—19. augusts; Starejablonki (Polija); Grand Slam

21.—26. augusts; Kvebeka (Kanāda); Open

28. augusts—2. septembris; Ālandu salas (Somija); Open

23.—28. oktobris; Bangseana (Taizeme); Open