Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Iespēja jāpārvērš realitātē

Latvijas izlases volejbolisti galvenā trenera Raimonda Vildes vadībā 2013. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra otro posmu sāka ar divām uzvarām trijās spēlēs. Šīs nedēļas nogalē Jelgavā Zemgales olimpiskajā sporta centrā turpināsies cīņa par ceļazīmēm uz finālturnīru, kas pēc gada notiks Polijā un Dānijā.

Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra nolikums nosaka, ka otrajā posmā pēc divu apļu spēlēm tikai grupu uzvarētāji tiks pie vietas finālturnīrā. Otro vietu ieguvējas 2013. gada maijā vēl gaida pārspēles. Jau iepriekš noteikts, ka Latvijas pārstāvētās F grupas otrās vietas ieguvēja nākamās sezonas izskaņā mērosies spēkiem ar A grupas attiecīgās pozīcijas īpašnieci. Pašreiz šo vietu ieņem Portugāle, taču visa cīņa vēl priekšā, jo portugālieši abas uzvaras pār Lielbritāniju un Turciju guva tikai piecos setos. Otrais turnīrs šajā nedēļas nogalē notiks Ankarā (Turcija).

Latvijas izlase, kura vienīgo reizi finālturnīrā startēja 1995. gadā Atēnās, noteikti netiek uzskatīta par favorīti cīņā par otro vietu F grupā. Par to liecina arī Eiropas Volejbola konfederācijas (CEV) publicētā ziņa, kurā Latvijas uzvara pār Spāniju piecos setos tika nosaukta par lielāko pārsteigumu kvalifikācijas turnīra otrajā posmā. Pēdējos gados 2007. gada Eiropas čempionvienības Spānijas panākumi gan nav bijuši tik iespaidīgi, jo 2009. gadā neizdevās iekļūt ceturtdaļfinālā, bet pagājušajā gadā Austrijā un Čehijā kontinenta čempionāts noritēja bez spāņu līdzdalības.

Treneris Raimonds Vilde pēc atgriešanās no pirmā apļa spēlēm žurnālistiem uzsvēra, ka uzvaru pār bijušajiem Eiropas čempioniem nedrīkst pārvērtēt, jo vēl priekšā trīs spēles, pēc kurām kļūs zināms komandu izvietojums. Latvijas volejbolisti mačus Jelgavā sāks ar spēli pret Ungāriju, bet jau sestdien, iespējams, šā kvalifikācijas turnīra līdz šim svarīgākā spēle pret Spāniju. Tā kā uzvara pār spāņiem tika izcīnīta tikai piecos setos, tad nekāda papildu rēķināšana nav iespējama — nepieciešama uzvara arī Jelgavā!

Ja latvieši turnīru sāks ar spēli pret ungāriem, kas pašreiz ir ceturtajā vietā, tad spāņiem pirmajā dienā būs mačs pret 2011. gada čempionāta septīto labāko komandu Franciju. Iespējams, ka spāņi varētu arī netiekties pēc tik grūti aizsniedzamās pirmās vietas, uzsvaru liekot tieši uz maču ar Latviju. Par to, kā tas notiks realitātē, varēsim pārliecināties Jelgavā.

Lai arī Latvijas izlase otro posmu sākusi ar divām uzvarām trijos mačos, neaizmirsīsim, ka arī šoreiz nav izdevies pulcēt visus labākos spēkus. Slimības dēļ nestartēja līdzšinējais līderis Gundars Celitāns, bet Jānis Šmēdiņš pēc bronzas medaļas izcīnīšanas Londonas olimpiskajās spēlēs lūdza iespēju atvilkt elpu. Savukārt neiekļaut Jāni Pēdu kandidātu pulkā bija trenera lēmums. Līdz ar to izlases līdera dzeltenais krekliņš pagaidām vēl nav ieguvis bezierunu īpašnieku, bet, piemēram, par sniegumu Ungārijā treneris uzteica Ingaru Ivanovu, kurš līdz šim guvis visai mazu pieredzi šādos turnīros.

Paralēli turpinās arī sieviešu komandu kvalifikācijas turnīrs. Latvijas dāmas sāka ar trijiem zaudējumiem Bulgārijā, bet šīs nedēļas nogalē otrais aplis tiks aizvadīts Ungārijā.

 

2013. GADA EIROPAS ČEMPIONĀTA KVALIFIKĀCIJA

 

F grupas turnīra tabula

Francija—Spānija 3:1, Latvija—Ungārija 3:1, Francija—Latvija 3:1, Spānija—Ungārija 3:1, Latvija—Spānija 3:2, Ungārija—Francija 0:3.

Francija 3, 3—0, 9:2, 9

Latvija 3, 2—1, 7:6, 5

Spānija 3, 1—2, 6:7, 4

Ungārija 3, 0—3, 2:9, 0

 

F grupas spēļu kalendārs

Piektdiena, 14. septembris

Spānija—Francija plkst. 17

Latvija—Ungārija plkst. 19.30

Sestdiena, 15. septembris

Francija—Ungārija plkst. 15.30

Spānija—Latvija plkst. 18.00

Svētdiena, 16. septembris

Ungārija—Spānija plkst. 15.30

Francija—Latvija plkst. 18.00