Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

AR KO 45. FIL PASAULES ČEMPIONĀTS PALIEK VĒSTURĒ?

Sportamatbild Starptautiskās Kamaniņu sporta federācijas (FIL) viceprezidents Einars Fogelis:

— Ar lieliski organizētām sacensībām, teicami sagatavotu sporta bāzi, ar vienreizēju skatītāju atbalstu — es neatceros, ka tik daudz fanu būtu kādā no iepriekšējiem pasaules čempionātiem. Tas radīja lielisku atmosfēru.

— Pirms Soču spēlēm tieši Siguldas trasē izšķīrās, vai spēļu programmā būs arī stafete. Vai arī šis čempionāts iezīmē kādas novitātes?

— Būs jādomā par videokontroli finišā. Bija diskusija, vai Kanādas komanda stafeti nodeva pareizi. Žūrija, vairākkārt pētot palēninātu TV ierakstu, secināja, ka kanādieši nav kļūdījušies. Acīmredzot arī mums tāpat kā daudzos citos sporta veidos finiša fiksācija jāpapildina ar videokameru. Cilvēka acs un televīzijas kameras no sava rakursa ne vienmēr var fiksēt to, kas notiek, kamaniņu braucējam finišējot ar 120 km/h.

— Čempionātu Siguldā vēroja arī nākamo ziemas olimpisko spēļu rīkotāju delegācija.

— Ne tikai vēroja. Vairāk nekā nedēļu Siguldā kopā ar sportistiem un pasaules čempionāta rīkotājiem trenējās arī Phjončhanas spēļu kamaniņu un bobsleja sacensību menedžeri, tehniskās kontroles un tiesnešu pārstāvji, kas šeit kārtoja eksāmenu, lai iegūtu starptautiskās tiesnešu licences. Viņi šeit mācījās, kā rīkot un apkalpot sacensības. Korejiešu delegāciju vadīja nākamo ziemas olimpisko spēļu Organzācijas komitejas viceprezidents Lī kungs.

Pasaules čempionātu Siguldā vēroja arī aiznākamo spēļu kandidātpilsētas Pekinas delegācija. Vēl bija pārstāvēta Starptautiskā Olimpiskā komiteja (IOC) un tās Sporta departaments. Jaunās programmas 20 plus 20 kontekstā IOC rūpīgi izvērtē, kā attīstās spēļu programmā iekļautie sporta veidi, kādas tajos novitātes, cik atraktīvi un skatītājiem interesanti tiek organizētas sacensības.

— Nākamie pasaules čempionāti…

— 2016. gadā notiks Vācijā — Kēnigzē, aiznākamajā gadā — Austrijā, Īglsas trasē. Siguldā ieradās ne tikai lielas Vācijas un Austrijas sportistu delegācijas, bija klāt arī šo valstu atslēgas cilvēki, kas rīkos nākamos čempionātus.

— Mēs varam cerēt uz apaļo — piecdesmito pasaules čempionātu?

— Tas, vai Latvijā būs piecdesmitais vai piecdesmit piektais čempionāts, ir atkarīgs ne tikai no nacionālās federācijas vēlmes, bet no daudziem apstākļiem. Arī no tā, cik Latvija kā valsts ieinteresēta šāda pasākuma rīkošanā, cik gatava līdzdarboties ir rīkotājpilsēta.

Par šo čempionātu liels paldies visiem iesaistītajiem un atbalstītājiem, īpaši mūsu federācijai, kas, būdama nelielā sastāvā, veica milzīga apjoma darbu. Bez valsts atbalsta, izdalot līdzekļus, nebūtu iespējama trases rekonstrukcija.