Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Ātrā ledus likstas

Pasaules čempionāts kamaniņu sportā otro reizi viesojās Siguldā, svinot savu 45. rīkošanas reizi. Atjaunotā trase, kas tikusi pie jumta un žalūzijām, kuras sargā ledu no dabas kaprīzēm (lietu un sauli ieskaitot), ar visdažādākajā gaismā labi saskatāmo tablo, skatītājiem neredzamajām, bet krietni uzlabotām saldējamajām iekārtām un citiem noderīgiem uzlabojamiem solīja ātru ledu. Pat vācieši atzina, ka, iespējams, labākas trases kamaniņām šobrīd pasaulē nav.

Jaunais Latvijas izlases galvenais treneris Kaspars Dumpis savas karjeras pirmajā pasaules čempionātā noteikti gribēja pierādīt, ka olimpiskais veiksmes stāsts turpinās arī viņa virsvadībā. Bet vispirms trenera un sportistu plānos labojumus ienesa daudzie savainojumi, kas pēdējā laikā ietiepīgi skāra mūsu sportistus. Galarezultātā uz kruķiem sacensības vēroja jaunais talants Kristaps Mauriņš, pieklibodama kamanās sēdās Elīza Tīruma, pēc smadzeņu satricinājuma saudzīgi startu sāka Artūrs Dārznieks. Bet, kā liecināja daudzie kritieni un atsitieni pret bortiem, ātrais ledus nepiedeva pat sīkas kļūdas un mājas sienas vien neko nedeva.

Pat mūsu lielākā cerība — brāļu Šicu divnieks — otrajā braucienā, kad tikai liela veiksme ļautu tikt medaļnieku pulkā, par mata tiesu izvairījās no kritiena. Tas mūsu olimpiskos medaļniekus ierindoja vien sestajā vietā.

No mūsējiem stiprākie nervi daudzo līdzjutēju klātbūtnē bija Rikam Kristenam Rozītim, kas pieaugušo konkurencē iebrauca pirmajā desmitā, bet junioru U-23 meistarsacīkstēs, kas risinājās vienlaikus, kļuva par pasaules vicečempionu! Junioriem ceturtais — Artūrs Dārznieks. Piekto vietu ekipāžām izcīnīja jaunais divnieks — Kristens Putins un Krišs Kārlis Matuzels.

Pēdējā sacensību dienā skatītāju tūkstoši cerēja uz lielāku veiksmi stafetes braucienos, kur mūsējiem bijis ne mazums panākumu, taču jau pirmajā posmā nepaveicās Elīzai Tīrumai un puišiem atlika smelt izlieto, finišējot septītajiem.

Siguldā tradicionālajai vāciešu dominancei sīksti pretojās Krievijas sportisti. Tā pirmo reizi par pasaules čempionu kļuva Semjons Pavļučenko, kas pārspēja favorītu vairākkārtējo čempionu Fēliksu Lohu. Sudrabu izcīnīja Tatjana Ivanova un Krievijas stafetes komanda. Zelts gan Natālijai Geizenbergerei, gan Tobiasa Vendla un Tobiasa Arlta ekipāžai, gan Vācijas komandai kopumā.

Kamanu ceļa līkloči turpinās vēl divos Pasaules kausa izcīņas posmos un Eiropas čempionātā.