Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Atbalsta komanda un ambīcijas

Cerot uz šo divu dzinējspēku jaudu, Latvijas biatlona attīstību turpmāk vadīs dāma. Par šī sporta veida federācijas prezidenti jaunajam olimpiskajam ciklam ievēlēta tieslietu ministre un politiķe Baiba Broka.

"Mums jādod atbilde gan Andrejam Rastorgujevam, gan pārējiem sportistiem, ko darīsim viņu un visa biatlona labā, lai Latvijai atkal būtu medaļas, lai sporta veids sekmīgi attīstītos tālāk," Latvijas Biatlona federācijas (LBF) biedru kopsapulces atklāšanā teica LOK ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers. Par pagājušo šoreiz tiešām runas nebija garas, jo visiem 11 juridisko biedru pārstāvjiem viss jau tāpat bija zināms.

PAR PAZAUDĒTO

"Šis bija izdzīvošanas periods," pēc 12 gadiem noliekot savas pilnvaras, LBF prezidenta ziņojumā teica Jānis Bērziņš. "Pēc 2010. gada Vankūveras spēlēm mēs palikām bez LOV finansējuma. Tālāka pastāvēšana augsto sasniegumu sporta līmenī bija atkarīga tikai no federācijas spējas piesaistīt līdzekļus. Tomēr pirms četriem gadiem LBF rezolūcijā apņēmāmies Sočos startēt ar pilnām vīriešu un sieviešu komandām. Šī rezolūcija netika izpildīta. (..) 2011. gadā LOV atgriezās Edgars Piksons. (..) Iepriekšējos divos gados darbojās LOK Soču programma, kas papildināja Andreja Rastorgujeva iespējas. (..) Patlaban Pasaules kausa izcīņā mums ir trīs vietas vīriešiem, viena — sievietēm. Nāciju vērtējumā esam 19. vietā vīriešiem, 28. vietā sieviešu konkurencē. Šī situācija ir ļoti trausla. Stāvam uz robežas."

"Pēc Vankūveras spēlēm biatlonā neizdevās noturēt piecus talantīgus audzēkņus. Viņiem vairs nebija motivācijas," atzina Andreja Rastorgujeva un izlases treneris Intars Berkulis. "Latvijā nenoturējām Vitāliju Urbanoviču un Māri Čakaru, pazaudējām viņu iestrādnes. Gadu izlasei palīdzēja Ilmārs Bricis, bet nespējām viņam piedāvāt adekvātu atalgojumu…" Soču spēlēs mūsu biatlona treneri strādāja ar triju ārvalstu komandām — Māris Čakars ar igauņiem, Vitālijs Urbanovičs ar ukraiņiem un Ilmārs Bricis ar lietuviešiem. Kopsapulcē ne reizi vien izskanēja doma, ka laiks dēliem atgriezties.

BIATLONA INTERNĀTU IESPĒJAMĪBA

Par prasmīgu treneru trūkumu Latvijā atgādināja arī Madonas sporta skolas direktors Voldemārs Šmugais. "Treneru sastāvs sporta skolās gadiem neatjauninās, jo viņiem grūta dzīve. IzM nemaksā nopelnīto…" Šmugais uzsvēra pašvaldību nozīmi sporta bāzu uzturēšanā. "Ja pašvaldību vada cilvēks, kas izprot sporta nozīmi, kā tas ir Madonā, tad viss ir kārtībā. Pirms gadiem 10 nevarējām iedomāties, ka uz Smeceres silu ar prieku startēt brauks Norvēģijas distanču slēpotāji. Tagad tā ir realitāte. (..) Gan Madona, gan Cēsis, gan Alūksne ir gatavas biatlona internātu izveidei," uz ļoti noderīgu iespēju norādīja Šmugais.

Jānim Bērziņam atsaucot savu kandidatūru, LBF prezidenta amatam palika viena pretendente — tieslietu ministre Baiba Broka. "Es esmu no Madonas, skolas laikā nodarbojos gan ar distanču slēpošanu, gan ar biatlonu," tā biatlona sabiedrību ar sevi sāka iepazīstināt slaidā tumšmate. "Man ir gan juristes, gan finansistes izglītība," aiz šiem vārdiem jau slēpās potenciāls, ko enerģiskā politiķe, kļūstot par federācijas prezidenti, varētu izmantot biatlona attīstības labā, kurai, viņas vārdiem runājot, "ar gribu vien nepietiks. Vajadzīga atbalsta komanda un arī ambīcijas".

VIENPRĀTĪBA, KAS RAKSTURO CERĪBU

Broka akcentēja, ka pasaules apritē jāatgriežas gan Latvijas kungu, gan dāmu komandām, ka tikpat svarīgi uzlabot darbu ar jauniešiem. "Jāatrod risinājums, kā nepazaudēt talantus pēc 18 gadu sasniegšanas, lai viņiem būtu laiks un iespējas nobriest spēcīgajai konkurencei pieaugušo sacensībās." Prezidenta amata kandidāte īpaši uzsvēra pašvaldību atbalsta nozīmīgumu, piebilstot, ka "Smeceres sila" bāzes attīstība Madonā ir paraugs šādai sadarbībai. "Svarīgi nesabojāt jau esošo, bet to uzlabot," teica Baiba Broka, mudinot visus kopējai sadarbībai. Pirmais mēģinājums bija ļoti veiksmīgs. Baiba Broka tika ievēlēta par Latvijas Biatlona federācijas prezidenti absolūtā vienprātībā, kas pēdējos gados mūsu biatlona sabiedrībai nav bijis raksturīgi.

Kopsapulcē piedalījās viss mūsu biatlona ziedu laiku lieliskais četrinieks — Ilmārs Bricis, Oļegs Maļuhins, Jēkabs Nākums un Gundars Upenieks, kurš kļuva par LBF viceprezidentu. Kopā ar viņu valdē ievēlēti — līdzšinējais Latvijas izlases treneris Intars Berkulis, Talsu novada sporta skolas direktors Kaspars Saknītis, aizsardzības ministra padomnieks Andris Kalniņš, kā arī Iekšlietu ministrijas Veselības un sporta centra direktora vietnieks Raimonds Bluķis. Ģenerālsekretāres pienākumus turpinās pildīt Anna Jermolajeva.

Beigās šaurākā lokā tika uzsaukts rūgts Lietuvas labākajai biatlonistei četrkāršajai olimpietei Diānai Rasimovičūtei-Bricei un Ilmāram Bricim, kas dienu iepriekš bija kļuvuši par vīru un sievu.

Atvadoties bija jaušams, ka ziema nav aiz kalniem, bet jau pēc četriem mēnešiem.