Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Atgriešanās

Pēc gandrīz ceturtdaļgadsimta Latvija atkal būs pārstāvēta olimpiskajā daiļslidošanā. Drošs par savu debiju var būt tikai astoņpadsmitgadīgais daugavpilietis Deniss Vasiļjevs. Savukārt par vietu dāmu konkurencē uzvirmojusi savstarpējā cīņa.

Olimpiskās ceļazīmes sportisti izcīna valstīm, kuru federācijas pēc tam nosaka, konkrēti kurš tās izmantos. Martā pasaules čempionātā Helsinkos ar 22. vietu šādu iespēju Latvijai sagādāja Angelīna Kučvaļska. Pirms diviem gadiem viņa daiļslidošanā kļuva par neapšaubāmi spilgtu uzlecošo zvaigzni: 2015. gada Eiropas čempionātā septītā vieta — augstākais rezultāts valsts daiļslidošanas vēsturē, kurš pērn sensacionāli tika uzlabots līdz ceturtajai pozīcijai. Bet pirmsolimpiskās sezonas EČ tikai 19. vieta, un olimpiskā ceļazīme arī tika izcīnīta ar pieticīgāku rezultātu, nekā gaidīts. Astoņpadsmitgadīgo sportisti bija sākušas vajāt traumas, ar kurām viņa cer beidzot tikt galā.

Patlaban labākā sportiskā formā ir sešpadsmitgadīgā Diāna Ņikitina, kura ievērību guva 2016. gadā, II Jaunatnes ziemas olimpiskajās spēlēs izcīnot otro vietu komandu sacensībās un piekto — individuāli. Tikai šajā sezonā, pirms kuras Diāna sāka sadarbību ar Denisa Vasiļjeva treneri — olimpisko vicečempionu no Šveices Stefanu Lambjēlu —, viņa debitē pieaugušo konkurencē.

Arī Denisa Vasiļjeva (attēlā) zvaigzne daiļslidošanas debesīs iemirdzējās 2016. gada februārī Lillehammerē, kad viņš individuāli kļuva par jaunatnes olimpisko vicečempionu, bet komandu sacensībā izcīnīja bronzas medaļu. Tiesa, mēnesi iepriekš viņš jau debitēja pieaugošo konkurencē, EČ finišējot 12. vietā. Šāgada Eiropas meistarsacīkstēs Deniss jau bija septītais, bet pasaules čempionātā — četrpadsmitais. Novembrī ar karjeras labāko rezultātu (158,29) izvēles programmā viņš izcīnīja sesto vietu Grand Prix sacensībās Japānā. Skaidrs, ka uz Phjončhanu Vasiļjevs nebrauks tikai piedalīties. Tiesa, lai cerētu uz labāko sešnieku, programmā nepieciešams arī kāds četrkāršais lēciens.