Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Divreiz Siguldā!

Šoziem pasaules kamaniņu sporta epicentrs divreiz iegriezīsies Siguldā. Vispirms 27. un 28. novembrī pie mums notiks Pasaules kausa izcīņas otrā kārta junioriem un jauniešiem, bet 9.—10. janvārī — Pasaules kausa izcīņas piektais posms pieaugušajiem.

Visumā šī būs jauniešu sezona, jo Lillehammerē risināsies II Jaunatnes ziemas olimpiskās spēles, kurās pirms četriem gadiem Īglsas trasē sudrabu izcīnīja Riks Kristens Rozītis, bet bronzu — Ulla Zirne. Ir cerības veidot labu tradīciju, jo tieši Lillehammeres trasē sezonu ar sudraba godalgu PK junioru un jauniešu pirmajā kārtā iesāka Kristers Aparjods (attēlā).

Korekcijas pieaugušo izlasē ieviesa satiksmes negadījums, kad Polijā, autobusam naktī saskrienoties ar briedi, traumu guva Ulla Zirne. Vismaz pirmais PK izcīņas posms, kas novembra pēdējās brīvdienās risināsies Īglsā, notiks bez viņas līdzdalības. Muguras traumas dēļ sezonu vēlāk sāks Riks Kristens Rozītis, kurš oktobrī kļuva par Latvijas čempionu.

Izlasē jaunā statusā atgriezies divu spēļu olimpiskais laureāts Mārtiņš Rubenis. Viņa pieredze gan kā mehāniķim, gan kā trenerim komandai lieti noder. Izlases galvenais treneris Kaspars Dumpis apmierināts ar Starptautiskās federācijas (FIL) lēmumu organizēt koptreniņus, kuri risinājās Īglsas, Vinterbergas, Oberhofas un Altenbergas trasēs. Tā bijusi arī laba iespēja testēt jaunās kamanas. Tiesa, tās vairāk būvētas ātrākām trasēm ar asākām virāžām — tādām kā Sigulda, Oberhofa, daļēji arī Kēnigzē. Plauktiņā nav noliktas arī vecās kamanas.

Kā allaž galvenās cerības saistītas ar brāļu Jura un Andra Šicu divnieka ekipāžu, kura nemainīgi prot sagatavoties sezonas galvenajiem startiem. Labā formā ir sieviešu līdere Elīza Cauce (Tīruma). Ja nezaudēs cīņas prieku, tad gaidāmi labi rezultāti, jo Elīza krietni pielikusi fiziskajā sagatavotībā.

Sīva konkurence ir starp vīriešiem. Par vadošā braucēja godu cīnās Inārs Kivlenieks, Kristaps Mauriņš, Artūrs Dārznieks un Riks Kristens Rozītis. Vīru divniekos strauji progresējuši nesenie juniori Kristens Putins un Kārlis Krišs Matuzels, kuriem savu vicelīdera godu cenšas neatdot pieredzējušie Pēteris Kalniņš un Oskars Gudramovičs. Atcerēsimies, ka starta rāvienos Siguldā Putins un Matuzels kļuva par uzvarētājiem, apsteidzot pat brāļus Šicus.