Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Karstais janvāris citā Eiropā

Viens no pirmajiem Eiropas čempionātiem jaunajā gadā risināsies klasiskajā ātrslidošanā. Pilnu lielās daudzcīņas programmu (500 m, 5000 m, 1500 m un 10 000 m) sportisti veiks pa Itālijas pilsētiņas Kolalbo viduskalnes ne pārāk ātro ledu. Tāpēc jau tagad skaidrs, ka rekordu medības jāatceļ uz vēlāku laiku, kad Ziemeļamerikā risināsies Pasaules kausa izcīņas pēdējie posmi.

Janvāris ātrslidotājiem būs karsts mēnesis, jo sportisti cīnīsies par Eiropas čempionāta medaļām klasiskajā daudzcīņā (no 7. līdz 9. janvārim Kolalbo), šorttrekā (no 14. līdz 16. janvārim Hērenvēnā) un par pasaules meistarsacīkšu medaļām sprinta daudzcīņā (arī Hērenvēnā). Latvietis Haralds Silovs atkal būs vienīgais, kurš startēs gan klasiskajā ātrslidošanā, gan šorttrekā (tāpat kā Vankūveras olimpiskajās spēlēs), daudzpusības aliecinājuma un treniņu nolūkā, debitējot arī tīro sprinteru (500 un 1000 m) konkurencē.
Pavisam nesen Haralds Nīderlandē veica kārtējo eksperimentu, piedaloties 24 km maratona distancē ar klasiskās ātrslidošanas naženēm. Šāda veida sacensības Nīderlandē ir ļoti populāras un mēdz pulcēt daudz dalībnieku. Tās parasti ir komercsacensības, kurās var tīri labi nopelnīt.
Sacensības notika apjumtā hallē, kurā bija iekārtots 400 m ledus aplis ātrslidošanai. Sportistiem bija jāveic 60 lielie apļi. Latvietim viss izdevās lieliski — izturības pietika, otrās vietas ieguvēju viņš apslidoja par pusotru apli. Tas bija nopietns eksāmens pirms cīņām Kolalbo. Atgādināsim par klasiskās ātrslidošanas daudzcīņas noteikumiem. Katram sportistam pirmajā dienā jāveic 500 m un 5000 m, otrajā — 1500 m. Lai varētu nobeigumā slidot arī 10 000 m, trīs distanču summā jāiekļūst 12 labāko skaitā. Pērn EČ Somijā Haraldam mazliet pietrūka, redzēsim, kā būs šoreiz.
Ar prognozēšanu daudz neaizrausimies. Pirmām kārtām jau tāpēc, ka šī sezona sākās krietni vēlāk nekā iepriekšējā, arī sacensību kalendārs liecina, ka īstas vajadzības pēc agrīnas sportiskās formas sasniegšanas Kanādas un ASV augstkalnu bāzēs nebija, jo svarīgākie notikumi gaidāmi lenākajos Eiropas ledus laukumos. Līdz ar to mainījās gatavošanās plāni un mērķi. Gan Nīderlandes šorttrekistu izlases vecākajam trenerim Jerunam Oteram, gan viņa treniņu grupā palikušajam latvietim Haraldam Silovam. Abi nolēma, ka latvieša galvenais uzdevums būs labi sagatavoties Eiropas čempionātam šorttrekā, lai atgūtu kontinenta absolūtā čempiona titulu.
Šķiet, ka pagaidām viss rit atbilstoši plānam, jo Haralds ir vienīgais no eiropiešiem, kas šorttrekā stabili iekļaujas labāko skaitā visās trijās Pasaules kausa distancēs (500 m, 1000 m, 1500 m). Arī itāliešu līderis Rodigari vairs nav tādā meistarības pakāpē kā pērn, vien nopietnāk būs jāuzmanās no Francijas izlases jaunajām zvaigznēm.
Bet starts Kolalbo Haraldam būs jau otrais eksperiments šosezon klasiskajā ātrslidošanā. Vērts pasekot, kā tas beigsies.
Gatis ĶĪSIS