Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Karuselis griežas!

Olimpiskā kvalifikācija, vietas iegūšana starta grupā un pēdējā pirmsolimpiskā pārbaude Eiropas meistarsacīkstēs Siguldā, kur pa ceļam uz Sočiem ieradīsies visi olimpieši, jo tas būs arī Pasaules kausa izcīņas fināls. Kamaniņu sportā viss tikai sākas — 16. novembrī PK pirmais posms Lillehammerē, un jau īsi pirms Ziemassvētkiem pēc piektā posma Pārksitijā būs zināmas 28 olimpietes, 38 olimpieši un 18 olimpiskās ekipāžas.

Jaunajā gadā vēl četri PK posmi, kuros pieslīpēt kamanas, noslīpēt meistarību un iegūt iespējami izdevīgāku pozīciju starta vietai Sočos.

DESMIT MĪNUS VIENS

Pirms gada Latvijas izlases galvenais treneris Pēteris Cīmanis apgalvoja, ka mūsējie startēs maksimāli iespējamā sastāvā — trīs dāmas, trīs vīri un divi divnieki, taču pieredzējušās Maijas Tīrumas lēmums beigt sportiskās gaitas veselības problēmu dēļ ieviesa savas korekcijas un jāatzīst, ka trešā numura, kas varētu vilkt olimpisko formu, mums šobrīd nav. Spēlēm gatavojas Elīza Tīruma un I Jaunatnes ziemas olimpisko spēļu laureāte Ulla Zirne.

Pēteris Cīmanis stāsta, ka citādi nekādu izmaiņu nav — ar pilnu atbildību pirmssezonas treniņus aizvadījis gan pieredzējušais Mārtiņš Rubenis, gan Vankūveras olimpisko sudraba medaļu ieguvēji brāļi Šici, gan Inārs Kivlenieks un Kristaps Mauriņš, arī otrs mūsu divnieks Oskars Gudramovičs un Pēteris Kalniņš gatavojas teikt savu vārdu olimpiskajā trasē. Kā skaidroja Latvijas Kamaniņu sporta federācijas ģenerālsekretāre Dace Goda-Romanovska, tad kvalifikācijas normu izpildīšana vien nedos pamatu olimpiskai līdzdalībai, jābūt arī pārliecinošam sniegumam. Dace gan cer, ka pēc šādiem kritērijiem nevajadzēs vērtēt, jo visi olimpiskie kandidāti trenējas ar lielu atbildību.

LABĀK PAR BRONZU…

Treniņos paveiktais darbs pirms došanās uz pirmsolimpisko treniņposmu Sočos Siguldā tika vainagots ar Prezidenta kausu izcīņu starta rāvienos. Federācijas prezidents Atis Strenga, viens no šo sacensību iniciatoriem, uzsver, ka oficiālas sacensības arī labi pazīstamu sportistu starpā vienmēr ir citādākas nekā treniņu braucienos. Vīru konkurencē par zibenīgāko negaidīti kļuva jaunais Kristaps Mauriņš, kurš pārspēja pērnā gada uzvarētāju Ināru Kivlenieku. Atcerēsimies, ka pavasarī Inārs sasniedza Soču trases starta rekordu.

Kristaps stāsta, ka attaisnojies fiziskajos treniņos paveiktais, kas devis gan spēku, gan pārliecību par savām spējām. Puisis saprot, ka par vietu olimpiešu vidū jācīnās, taču neizdošanos nepieļauj.

Trešais palika Turīnas spēļu olimpiskais medaļnieks Mārtiņš Rubenis, taču gandarījuma pietiek — starts nekad nav bijis Mārtiņa trumpis un arī progress ir.

Mārtiņš stāsta, ka šīs būs viņa pirmās spēles, kur sagatavošanās posmā priekšplānā izvirzīts ne tikai kamaniņu, bet paša fiziskā un garīgā forma. Viņš atzīst, ka lietderīgs bijis sagatavošanās posms Mihaila Arhipova vadībā, kur viņš trenējās kopā ar skeletonistiem brāļiem Dukuriem. Mārtiņš izteica patiesu apbrīnu par brāļu nesavtīgo un pašaizliedzīgo darbu nebūt ne vieglajos treniņos. Tas arī pašam licis veikt vairāk, nekā jebkad to nācies darīt. Kā patiess apliecinājums ir 35 gadu vecumā sasniegtie personīgie rekordi vairākos vingrinājumos.

Mārtiņš uzsver, ka pirms šīm spēlēm viņš malā nolicis visu agrāk sasniegto un gatavojas savas dzīves veiksmīgākajam startam, kam jābūt labākam par savulaik sasniegtām bronzas pozīcijām.

ATKAL JĀNIS LIEPA

Vicečempioni brāļi Andris un Juris Šici spēlēm gatavojas sava ilggadējā trenera Jāņa Liepas vadībā, kas iepriekšējo sezonu dažādu apstākļu dēļ izlaida, bet pirms Sočiem atgriezās, lai savā aprūpē ņemtu arī Ināru Kivlenieku un Elīzu Tīrumu.

Treneris stāsta, ka brāļi gatavojušies mērķtiecīgi, un cer, ka olimpiskajos startos būs labā formā. Pēdējais posms Šiciem aizritējis labāko kamanu meklējumos un tehniskos uzlabojumos, taču daudz darīts arī pašu braucēju fizisko un psiholoģisko īpašību uzlabošanai un nostiprināšanai.

Dāmu konkurencē uz līderes vietu mūsu komandā pretendē Elīza Tīruma, kuras mērķis ir cīņa par vietu labāko sportistu grupā, kas dotu priekšrocības olimpiskajos startos. Elīza uzsver, ka pilnībā dažādu traumu dēļ nav izdevies sasniegt visu iecerēto fiziskajā sagatavotībā, taču pēdējos treniņos viņa pamazām tuvojas savai labākajai formai, kas ļautu sekmīgi sākt un, cerams, arī beigt olimpisko atlases ciklu. Uz līdzdalību pamatoti cer arī jauniņā Ulla Zirne, kuras īstenā olimpiāde gan varētu būt nākamā, taču kāpēc nepapildināt olimpisko pieredzi jau tagad.

 

PASAULES KAUSA IZCĪŅA

1. posms Lillehamerē

16.—17.11.

2. posms Īglsā

23.—24.11.

3. posmsVinterbergā

30.11.—1.12.

4. posms Vistlerā

6—7.12.

5. posms Pārksitijā

13.—14.12.

6. posmsKēnigzē

4.—5.01

7. posmsOberhofā

11.—12.01.

8. posmsAltenbergā

18.—19.01.

9. posms, arī Eiropas meistarsacīkstesSiguldā

25.—26.01.

OLIMPISKĀS SPĒLES KAMANIŅU SPORTĀ

8.—14.02. Soči