Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Kongress kā pagodinājums

Pieņemti lēmumi, kas ietekmēs olimpisko sacensību norisi Sočos, mainīts starptautisko sacensību kalendārs, uzlabota federācijas organizatoriskā struktūra… Trīs dienas Rīgā un Siguldā risinājās Starptautiskās Kamaniņu sporta federācijas (FIL) 60. jubilejas kongress. Tā bija arī atzinība mūsu ieguldījumam kamaniņu sporta attīstībā un prasmei rīkot visplašākos sporta pasākumus. Ietekmīgās FIL amatpersonas pieņēma Latvijas Valsts prezidents Andris Bērziņš.

Kongresa darbā aktīvi piedalījās arī vadošie Latvijas speciālisti un olimpieši. Paveikto Sportam komentē FIL viceprezidents tehniskajos jautājumos Einars Fogelis:

— Kongress bija ļoti nozīmīgs ar to, ka daudzi šeit pieņemtie lēmumi attieksies jau uz ziemas olimpiādi Sočos. Pēc FIL reglamenta noteikumus mainīt vai papildināt var tikai reizi divos gados, tā ka bija sakrājusies gūzma ieteikto labojumu.

Būtisks bija priekšlikumu skaits, kas attiecas uz FIL organizatorisko un skaitlisko struktūru. Praktiski pēdējos 15 gadus šo jomu būtiskas pārmaiņas neskāra. Var teikt, ka pieņemtie lēmumi padarīja FIL administrāciju slaidāku, reizē precīzāk nosakot katras amatpersonas atbildības jomu. Tas saīsinās arī lēmumu pieņemšanas ķēdīti, un aktuāli jautājumi tiks risināti daudz operatīvāk un elastīgāk.

Otrs svarīgs lēmums bija par grozījumiem sacensību kalendārā. Turpmāk Eiropas un Amerikas čempionāti notiks katru gadu (agrāk eiropieši sacentās reizi divos gados) un risināsies reizē ar Pasaules kausa izcīņas posmu. Mēs pamatoti ceram, ka 2014. gadā Eiropas čempionāts notiks Siguldā. Atcerēsimies, ka 2015. gadā pie mums risināsies pasaules meistarsacīkstes. Mums jādara viss, lai tās notiktu atjaunotajā Siguldas trasē, kuru kapitālas pārmaiņas nav skārušas kopš… 1986. gada.

Daudzi priekšlikumi bija iesniegti tehniskajā komisijā, kas atrodas manā pārziņā — pirmajā posmā bija 71 priekšlikums. Tos izvērtējot, secinājām, ka daudzi dublējas, atšķiroties tikai nenozīmīgās niansēs. Galīgajai vērtēšanai tika nodoti deviņi nopietni priekšlikumi, pārsvarā tie skāra kamanu uzbūvi, tehnisko risinājumu un to pārbaudes metodiku. Pēc pietiekami nopietnas apspriešanas šie priekšlikumi tika arī apstiprināti un jau nākošajā sezonā tie stāsies spēkā. Kopumā nekāda revolūcija nav notikusi, jo būtībā tie nav jauni ierobežojumi, bet precizējumi vairākos jautājumos par slieču garumu, kamanu konstrukciju, amortizācijas mehānismiem. Līdz ar to kamaniņu tehniskās lietas tiek izskaidrotas saprotamāk.

Domāju, ka mūs tas skar ne vairāk un ne mazāk kā citus. Mūsu kamanu speciālistiem Mārtiņam Rubenim, Sandrim Bērziņam, arī Valdim Ķuzim būs, ko darīt, jo daudzas līdz šim brīvi interpretējamās lietas ieliktas noteiktos rāmjos. Ceru, ka mums savu pienesumu dos arī brāļu Šicu treneris Jānis Liepa, kurš šobrīd aktīvās trenera un kamaniņu meistara gaitas pārtraucis.

Kaut arī vairāku lielvalstu rīcībā ir pavisam citi resursi, mēs esam pierādījuši, ka varam būt nopietni konkurenti. Atliek tikai strādāt!

Sarīkot kongresu nebija vienkārši, jo plašs bija gan dalībnieku, gan pārstāvēto viesu skaits — pavisam piedalījās 107 delegāti no 32 valstīm. Domāju, ka tas ir labs visas mūsu sporta saimes darba novērtējums. Interesanti, ka lielais vairums Rīgā un Siguldā ir bijuši, taču šoreiz viņu pārsteidza Latvijas vasara, Rīgas un Siguldas krāšņums. Runājot ar citu valstu kolēģiem, ar FIL prezidentu Jozefu Fentu, ar prieku jāatzīst, ka mēs uzticību esam pilnībā attaisnojuši un visi bija ļoti gandarīti par kongresa oficiālo un sadzīvisko gaisotni.

Vislielākā pateicība par ciemiņu saistošajām un izziņas pilnajām dienām Latvijā pienākas mūsu federācijas ģenerālsekretārei Dacei Gods-Romanovskai un viņas krietnajiem palīgiem Danielai Gods-Romanovskai, Robertam Strengam, Anetei Lukačenokai, kā arī viesmīlīgajām meitenēm lidostā.