Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Mūsu Robo, viņu Ans un Haņs

Šorttrekisti olimpiskās medaļas dalīja turpat, kur daiļslidotāji — Iceberg Arena, kas pēc spēlēm pārtapšot par velotreku. Roberto Puķītis, kas olimpiskajā vilcienā ielēca pēdējā brīdī, turpina iet Haralda Silova ceļu — trenējas pie Jerena Otera kopā ar nīderlandiešiem, kas ir vieni no vadošajiem Eiropā. Karjeru viņš sāka Ventspilī trenera Māra Birzuļa vadībā. Sāku trenēties Haralda dēļ. Viņš man ir paraugs sportā. Ja 2008. gadā Ventspilī nenotiktu Eiropas čempionāts šorttrekā, kurā triumfēja Silovs, es nemaz nebūtu ticis līdz Sočiem,” sava ceļa sākumu uz spēlēm ieskicē Roberto Puķītis, saukts arī par Robo.

Haralds Silovs dažas dienas pirms starta savu sekotāju raksturoja īsi: „Talantīgs puisis. Ir labs ātrums, šajā ziņā spējīgs turēt līdzi favorītiem. Bet vēl neliela pieredze, tāpēc izcils slidojums var mīties ar bērnišķīgu kļūdu. Lai tādu šeit nebūtu!”

Savā vienīgajā startā 1500 m distancē Robo trāpījās pirmais priekšslidojums kopā ar britu Džeku Vīlburnu, itālieti Juri Konfortolu, nīderlandieti Sjinkī Knegtu, vācieti Robertu Zeifertu un japāni Juzo Takamido. Pusfinālam kvalificējās trīs ātrākie. Titulētākie no seksteta bija Knegts, kas pērnajā pasaules čempionātā bija otrais 1000 m, un Haralda Silova sīvais konkurents Konfortola, kas iepriekšējās olimpiskajās spēlēs finišēja devītais 1000 m. Taču Robo šajā slidojumā nebūt neizskatījās pēc zaļa gurķa. Dažus apļus pirms finiša latvietis izkaroja trešo pozīciju un labi kontrolēja notiekošo, līdz cīņā par vietu uz ledus viņu pagrūda japānis Takamido… Pēdējos apļus Puķītis pabeidza rāmā solī. Žūrija apspriedās un pieņēma acīmredzamo — japānim diskvalifikācija, bet Roberto papildu vieta pusfinālā. Tiesa, ar nelielu apgrūtinājumu, jo viņa slidojumā būs ne vairs seši, bet septiņi puiši, kas burzmu uz ledus padarīs vēl lielāku.

Pusfinālā Robo bija vēl ietekmīgāki pretinieki — ķīnietis Tiaņjui Haņs, korejiešu izcelsmes Krievijas slidotājs Viktors Ans, korejietis Sejons Parks, kanādietis Fransuā Amelēns, nīderlandietis Nīls Kerstolts un francūzis Tibo Fokonē. Divi olimpiskie čempioni Ans un Amelēns, divi Puķīša vienaudži, kas jau sevi pieteikuši šorttreka elitē Haņs un Parks. Robo izvēlējās vienkāršu taktiku — slidot aiz favorītiem Ana un Haņa, lai priekšgalā visu laiku nav jāgrūstās un jāsaņem dunkas pa ribām. Favorīti slidoja beigās, Puķītis — pats pēdējais. Tikai dažus apļus pirms finiša sākās rosība, kurā aktīvi iesaistījās arī Robo. Ātrums bija, bet pieredzes, lai izkarotu kaut B finālu, šoreiz vēl pietrūka — piektā vieta. A finālam kvalificējās Haņs un Ans, kuri izcīnīja attiecīgi olimpisko sudrabu un bronzu.

Roberto Puķītis par savu 15. vietu izskatījās gaužām priecīgs: „Mans mērķis šajā olimpiādē bija pusfināls, tāpēc rezultāts mani apmierina. Pusfināls bija ātrs. Mēģināju turēties aizmugurē, lai varētu mierīgi izslidot un izmantot citu kļūdas. Negribēju līst iekšā starp līderiem, jo visi grūstījās. Nevēlējos saņemt diskvalifikāciju, tad man būtu pēdējā vieta. Taču nebija arī tā, ka pārējie bija stipri pārāki par mani. Ļoti labi izdevās pēdējā taisne, spēka arī vēl pietika, bet aplis tomēr bija par īsu.”

Roberto Puķītis turpinās sadarbību ar Nīderlandes treneri Oteru. Jau pavisam drīz būs pasaules junioru čempionāts, kur atkal var gadīties konkurēt ar Haņu un Parku. Tagad jau ar iekrātu olimpisko pieredzi un ar domām par 2018. gada spēlēm Pjončanā: „Pēc četriem gadiem Dienvidkorejā vēlos tikt pie medaļas.”

 

ŠORTTREKS

Kungi. 1500 m. 36 dalībnieki

1. Šarls Amelēns (Kanāda) 2:14,985

2. Tiaņjui Haņs (Ķīna) 2:15,055

3. Viktors Ans (Krievija) 2:15,062

4. Džons Roberts Selskis (ASV) 2:15,624

5. Deguaņs Čeņs (Ķīna) 2:15,626

6. Ļi Hanbins (Dienvidkoreja) 2:16,466

15. Roberto Puķītis (Latvija)  2:16,961