Pirmā zelta medaļa vēsturē!

Pasaules studentu ziemas spēļu jeb universiāžu vēsturē pirmo zelta medaļu Latvijai februāra sākumā Almati izcīnīja Kristaps Zvejnieks. Šo panākumu viņš guva Alpu kombinācijā, jau pirmajā disciplīnā supergigantā izvirzoties vadībā, bet slalomā, sasniedzot otro rezultātu un šo pārsvaru noturot.

Savā pamatdisciplīnā slalomā mūsu divkārtējais olimpietis izcīnīja piekto vietu, milzu slalomā viņš finišēja astotais, bet supergigantā — četrpadsmitais. Kalnu slēpotāju sacensības notika izsenis slavenajā Čimbulaka nogāzē, kur, Almati pretendējot uz 2022. gada ziemas olimpisko spēļu rīkošanu, trases pilnībā iekārtotas atbilstoši visaugstākajiem starptautiskajiem standartiem.

Izcilu sniegumu demonstrēja arī Latvijas studentu hokeja izlase, kas izcīnīja sesto vietu. Tādējādi Latvijai 28. ziemas universiādē ne tikai pirmā zelta medaļa, bet pirmo reizi arī trīs vietas labāko sešniekā un 14. vieta valstu vērtējumā. Pavisam Almati 12 sporta veidos sacentās vairāk nekā 2000 studentu no 64 valstīm. Latviju šajā universiādē pārstāvēja 26 sportisti no astoņām augstskolām. Visvairāk — 13 no Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas, kuras rektors Jānis Žīdens pēc atgriešanās sveica savus studentus — universiādes dalībniekus. Starp viņiem bija gan hokeja komandas kapteinis 4. kursa students Jānis Bullītis, gan universiādes čempions maģistrantūras students Kristaps Zvejnieks, kam Jānis Žīdens (attēlā) pasniedza īpašu LSPA pateicības rakstu.