Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Skaidrība un pinējas

Žēl, ka supergiganta medaļu komplektu izkausēja pavasaris. Slalomam un milzu slalomam Kaķīškalnā sniega pietika. Turklāt ar cietinātāju palīdzību trase tika padarīta tik stingra, ka absolūtajam čempionam Kristapam Zvejniekam nācās atzīt, ka šosezon Eiropas kausa posmos viņš dažkārt cīnījies pa mīkstāku sniegu. Siguldā visu izšķīra tikai meistarība, kas sevī ietver arī attīstītu koncentrēšanās spēju un psiholoģisko sagatavotību.

Pasaules ranga pirmā simtnieka slalomistam (šobrīd 88. vieta, iepriekšējās divās olimpiādēs tāda vīra mums vēl nebija!) šādu īpašību Siguldas īsajām trasēm pietika pārpārēm. Pirmajām divām pirms pieciem gadiem izcīnītajām zelta medaļām (slalomā un supergigantā) Kristaps Zvejnieks Mārupes novadam par godu pievienoja vēl divas.

Mūsu līderi (šosezon jauns karjeras rekords — 10,72 FIS punkti) gaida Latvijas čempionāts, kas kārtējo reizi norisināsies Somijā, kā arī Čehijas un Slovākijas meistarsacīkstes, kurās iecerēts startēt visās disciplīnās. Toties ies secen atklātais Krievijas čempionāts, kurā latvietis iepriekšējos divos gados slalomā izcīnīja bronzas medaļas, jo šīs sacensības no ierastās vietas Kolas pussalā, Somijas pierobežā, pārceltas uz Kamčatku. Gandarījumam Krievijas kausa izcīņa, kurā pērn Kristaps bija otrais. „Pēc tam divi mēneši bakalaura darba pabeigšanai,” ar savu darba kārtību turpina iepazīstināt Kristaps Zvejnieks. „Tad mācības būs pabeigtas un beidzot varēšu domāt tikai par slēpošanu!”

Slalomā ar tādu pašu stabilitāti abos braucienos sudraba un bronzas medaļas sadalīja siguldieši Daniels Fogelis un Žaks Gedra. Milzu slalomā, izmantojot īpašo Siguldas kalnu tehniku — ar riskantu atsēdienu griezienos gūstot paātrinājumu — bronzu nopelnīja Latvijas eksčempions Kaspars Daugulis (Siguldas novads), sudrabu sev sagādāja viņa komandas biedrs Roberts Briška. Īpatnēji, ka milzu slalomā braucienos bija vērojama daudz lielāka nestabilitāte nekā slalomā, kuram tā vairāk raksturīga. Piemēram, Kristaps Blūms pirmajā trasē — septītais, otrajā — trešais (kopā 4. vieta), Roberts Rode — devītais un ceturtais (5. vieta), Daniels Fogelis — ceturtais un septītais (6. vieta), Žaks Gedra — piektais un devītais (9. vieta), Ģirts Zīle — piektais un vienpadsmitais (10. vieta).

Diemžēl iespēju kļūt par visu triju Latvijas olimpiāžu čempioni nevarēja izmantot mūsu izlases līdere Lelde Gasūna. Viņas vietā stājās jaunākā māsa Evelīna, kas divas nedēļas pirms šīm sacensībām kopā ar Kasparu Dauguli guva vēsturiskas uzvaras Siguldā pirmajās FIS kategorijas sacensībās slalomā. Olimpiāde sākās ar milzu slalomu un skaistu Evelīnas uzvaru šajā disciplīnā. Ar tādu pašu pārliecību pēc zelta viņa metās arī slalomā, bet… sapinās jau pirmās trases augšdaļā. Tas pavēra iespēju intrigai, kuru tūlīt tālāk pina Ieva Meldere. Diemžēl pēc uzvaras pirmajā trasē otrajā viņu piemeklēja Evelīnas liktenis, un tūlīt iespēju iegūt zeltu izmantoja milzu slaloma vicečempione rīdziniece Liene Bondare. Līdzīgi par vietu augstāk — līdz sudrabam — slalomā pakāpās Elīna Sabīne Nežborte no Siguldas novada, bet vēl vienu medaļu Rīgai izcīnīja Laima Kaufiņa.

Tā visvairāk medaļu — septiņas (viens zelts, pa trim sudrabiem un bronzām) — izcīnīja Siguldas novads, ar divām uzvarām teorētiski augstāk liekams Mārupes novads, Rīgai viens pilns medaļu komplekts.

 

KALNU SLĒPOŠANA

Dāmas

Slaloms

1. Liene Bondare (Rīga) 49,18

2. Elīna Sabīne Nežborte (Siguldas nov.) +0,80

3. Laima Kaufiņa (Rīga) +3,14

4. Elizabete Liene Šterna (Siguldas nov.) +4,41

5. Anna Bondare (Rīga) +7,37

6. Beāte Bērziņa (Cēsu nov.) +7,81

Milzu slaloms

1. Evelīna Gasūna (Siguldas nov.) 33,46

2. Liene Bondare (Rīga) +0,39

3. Elīna Sabīne Nežborte (Siguldas nov.) +0,48

4. Anna Bondare (Rīga) +1,82

5. Elizabete Liene Šterna (Siguldas nov.) +1,95

5. Laima Kaufiņa (Rīga) +1,95

Kungi

Slaloms

1. Kristaps Zvejnieks (Mārupes nov.) 43,44

2. Daniels Fogelis (Siguldas nov.) +1,99

3. Žaks Gedra (Siguldas nov.) +2,51

4. Roberts Briška (Siguldas nov.) +2,93

5. Dainis Krauja (Rīga) +4,27

6. Kristaps Blūms (Mārupes nov.) +4,32

Milzu slaloms

1. Kristaps Zvejnieks (Mārupes nov.) 31,32

2. Roberts Briška (Siguldas nov.) +0,72

3. Kaspars Daugulis (Siguldas nov.) +1,03

4. Kristaps Blūms (Mārupes nov.) +1,12

5. Roberts Rode (Mārupes nov.) +1,20

6. Daniels Fogelis (Siguldas nov.) +1,26