Spara pilni

Ja lauvai ir sava tiesa, tad tikpat cienīga tiesa Latvijas olimpiādes šorttrekistu sacensībās Ventspilī tika pašiem ventspilniekiem, kas galvenokārt ir Ventspils Spara trenera Māra Birzuļa audzēkņi — 16 medaļas no 18. Ar viņiem sacentās vienīgi Ozolnieku un Jelgavas sportisti, kas trenējas pie olimpietes Evitas Krievānes, kas pati pārstāvēja Rīgu. Tā arī šobrīd ir visa šorttreka teritorija Latvijā.

Vīru konkurencē, nestartējot olimpietim Roberto Puķītim, kurš gatavojās pasaules čempionātam Maskavā, par trīskāršu uzvarētāju kļuva Roberts Jānis Zvejnieks, kuram ir tikai 17 gadu. Par puiša mērķtiecību liecina gan viņa pirms diviem gadiem izcīnītā 4. vieta Eiropas Jaunatnes spēlēs Brašovā, gan iekļūšana Latvijas olimpiskās vienības tuvākās rezerves sastāvā.

Divas sudraba un vienu bronzas medaļu ieguva viens no šorttreka pionieriem Latvijā — Jēkabs Saulītis, kurš nopietnās sporta gaitas jau beidzis. Tiesa, jaunie sekotāji tālu neatpalika, 1500 m viņu pārspēja un sudrabu ieguva šāgada Latvijas Jaunatnes ziemas olimpiādes čempions Kārlis Krūzbergs, kurš izcīnīja vēl divas bronzas medaļas.

Sieviešu sacensībās pieredzējusī Evita Krievāne pārliecinoši uzvarēja divās distancēs no trim, bet vienā saņēma diskvalifikāciju visai strīdīgā situācijā. 1000 m par čempioni kļuva Marta Līna Haino. Trīs sudraba medaļas izcīnīja Marta Paškevica.

Evita stāsta, ka lielāko daļu laika pievēršot treneres darbam un… hokejam. Tuvākie nodomi — iekļūt Latvijas sieviešu hokeja izlases sastāvā.

Interesanti, ka, spēlējot Rīgas komandā, Evita Krievāne Valmierā kļuva par olimpiādes hokeja turnīra uzvarētāju, tātad trīskāršu Latvijas olimpiādes čempioni. Turklāt tāpat kā Oskars Muižnieks biatlonā un distanču slēpošanā viņa zeltu izcīnījusi divos sporta veidos.