Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Apmale pārkārto pjedestālu

Kamaniņu braucēju vidū Siguldas trasē nebija sezonas gaitā cietušā Kristapa Mauriņa, tomēr dalībnieku pulks varēja būt kuplāks. Šķiet, dažas pašvaldības nebija pamanījušas savā teritorijā mītošos kamaniņu braucējus, un vairāki konkurētspējīgi sportisti netika olimpiādei pieteikti. Startēja vien četras dāmas, seši vīri un trīs divnieki.

Divu dienu cīņās īpašu pārsteigumu nebija — viss sakārtojās, atbilstoši rangu tabulai. Dāmu komandas līdere Elīza Tīruma, atlabstot no savainojuma, pierādīja, ka Ullai Zirnei un Kendijai Aparjodei vēl jāstrādā, lai viņas pozīcijas nopietni apdraudētu. Izlases galvenais treneris Kaspars Dumpis gan uzteic visas četras meitenes, Alisi Evelīnu Mitkusi ieskaitot, un cer, ka nākamezon laika mērītāji viņām tikšķēs īsāku laiku.

Vīriem cīņa bija sparīgāka. Pēc pirmajiem diviem braucieniem nosacīto līdera kreklu uzvilka Inārs Kivlenieks, kas pirms tam piektais finišēja Eiropas meistarsacīkstēs, taču trešais brauciens izvērtās katastrofāls — tūlīt pēc starta kamanas atteicās atzīt virāžas tiesības un braucējs pa taisno ietriecās apmalē. Rezultātā salauztas kamanas, savainota kāja un olimpiskā medaļa vējā.

Zeltu nopelnīja Riks Kristens Rozītis, mūsu pasaules junioru meistarsacīkšu medaļnieks. Cieši viņam sekoja Artūrs Dārznieks, kurš ļoti cerēja uz ceturto braucienu, jo pirms tā veidojās sarma, kas Artūra kamanām ir kā ceļamaize. Noslēdzošais brauciens izpalika, jo sezona izrādījās par garu laika mērīšanas iekārtām, un medaļas nācās sadalīt pēc trim braucieniem.

Finišējot trešais, otro medaļu Aparjodu ģimenē izcīnīja Kendijas brālis Kristers, kurš bija jaunākais spēlētājs uz pjedestāla. Abu mamma un trenere Aiva Aparjode gandarīta, jo medaļas pie lielajiem karjeras ieskrējienā spīd daudzsološi.

Treneris Kaspars Dumpis uzskata, ka konkurence vīru cīņās sola rezultātu izaugsmi, jo šosezon mums bija četri spēkos visai līdzīgi braucēji. Jaunajiem jāņem vērā, ka, kāpjot pa meistarības kāpnēm, talantam ir aizvien mazāka nozīme, jo izšķirošāks kļūst paveiktais darbs.

Divnieku konkurencē otro braucienu visātrāk veica Oskars Gudramovičs un Pēteris Kalniņš, taču brāļu Jura un Andra Šicu pirmajā braucienā gūtās priekšrocības bija pietiekamas, lai sezona abiem beigtos bez sirdēstiem. Tiesa, Kristens Putins un Kārlis Krišs Matuzels pamazām iekārtojas arvien tuvāk vecākajiem sāncenšiem.

 

KAMANIŅU SPORTS

Dāmas

1. Elīza Tīruma (Siguldas nov.) 2:08,123

2. Ulla Zirne (Siguldas nov.) 2:09,121

3. Kendija Aparjode (Saulkrastu nov.) 2:10,106

Kungi

1. Riks Kristens Rozītis (Siguldas nov.) 2:27,974

2. Artūrs Dārznieks (Siguldas nov.) 2:28,017

3. Kristers Aparjods (Saulkrastu nov.) 2:29,264

Divnieki

1. Andris Šics, Juris Šics (Siguldas nov.) 1:24,789

2. Oskars Gudramovičs, Pēteris Kalniņš (Sējas nov.) 1:25,001

3. Kārlis Krišs Matuzels, Kristens Putins (Rīga, Ropažu nov.) 1:26,430