Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Tuvojoties jaunajai sezonai

Latvijas kausa izcīņa hokejā jau sasniegusi pusfinālu. Šonedēļ savu varēšanu līdzjutējiem demonstrē mūsu valsts U-18 izlase, nākamnedēļ U-20 izlase cīnīsies Sergeja Žoltoka piemiņas turnīrā. Visam pa vidu skaļāki un ne tik skaļi skandāli.

Padraudēja un atkāpās

Kā izrādās, pietiek kāda kluba, lasīt – ASK/Ogre, vadībai uzrakstīt lūgumu Latvijas Hokeja federācijai, un tā valdes sēdē pēkšņi atkāpjas no sezonas izskaņā pašas pieņemtajiem lēmumiem. Sporta līdzjutēji atceras pavasarī valsts čempionāta pēdējo finālspēli, kad tika izprovocēts masveida kautiņš. Pēc tā LHF valde nolēma uz gadu diskvalificēt ogrēniešu hokejistus Dmitriju Korņilovu un Aleksandru Terjohinu. Savukārt četriem Rīgas 2000 spēlētājiem Edijam Brahmanim, Mārim Grāvītim, Ronaldam Ozoliņam un Renāram Valteram piemēroja diskvalifikāciju līdz 15. oktobrim.

Emocijas norimušas, un tagad pirmajiem diviem, kuri bija kautiņa iniciatori, diskvalifikācija samazināta līdz… 8 spēlēm! Pārējiem – līdz piecām spēlēm. Vien ogrēnietim Andrejam Lavrenovam divu gadu diskvalifikācija atstāta spēkā nemainīga. Apbrīnas vērta amatpersonu nespēja strikti saglabāt savu viedokli. Autosportā ir arī ļaudis, kuri uz sacīkstēm iet vien tādēļ, ka cer sagaidīt kādu dramatisku avāriju. Hokeja arēnu tribīnēs ir indivīdi, kuri alkst redzēt dūru cīņas. Un LHF valdes nesen pieņemtais lēmums ar diskvalifikācijas mainīšanu liecina, ka patvaļai un visatļautībai hokeja laukumā iedegta zaļā gaisma. Ja reiz dažs labs spēlētājs vien tā spēj sevi izpaust, varbūt pēdējais laiks padomāt par sporta veida maiņu un sākt skatīties ringa virzienā. Tur šie dotumi varbūt tiktu vēl iespaidīgāk realizējami.

Vēlme vērst uzmanību

Latvijas kausa izcīņas rīkošanu klubi atbalstīja vienisprātis. Sacensības ir laba iespēja vēl un vēl reizi pārbaudīt vasaras treniņos paveikto, labāk izveidot spēlētāju maiņas, risināt taktiskos variantus. Tuvojoties Samsung premjerlīgas (lasi – valsts čempionāts) atklāšanai 8. septembrī, atkal sāk aktualizēties senā tradīcija: tiesnešu atšķirīgais noteikumu traktējums. Apogeju sasniedza kausa izcīņas apakšgrupas cīņa Daugavpilī, kur vietājā Latgale mērojās spēkiem ar Latvijas čempionvienību Rīga 2000. Kad cīņa bija pusē, rīdzinieku galvenais treneris Normunds Sējējs, neizturējis tiesnešu nekonsekvento darbību, aizveda savu komandu no laukuma. Sējējs ar šo soli centās pievērst uzmanību mūžam sasāpējušajam tiesnešu ne vienmēr profesionālajam darbam. Sekoja LHF atbildes gājiens, Rīgas 2000 galvenajam trenerim piespriest nosacītu diskvalifikāciju līdz šā gada beigām, kā arī komandai likt samaksāt 1000 latu soda naudu. Savukārt kluba vadība ir gatava iesniegt vēstījumu federācijai ar lūgumu šo sodu mazināt. Jo pavisam nesen taču viens lūgums tika apmierināts…

Tikmēr Latvijas kausa izcīņa sasniegusi pusfinālu. Rīt otro reizi savstarpējā spēlē tiksies ASK/Ogre un Rīga 2000, Latgale un Liepājas metalurgs.

Jaunie dodas cīņā

Šonedēļ Ventspilī notiek starptautisks turnīrs U-18 izlasēm ar Latvijas, Ukrainas, Krievijas un Polijas komandu līdzdalību. Mūsu valsts izlasi šajā turnīrā cīņā vadīs galvenais treneris Vjačeslavs Nazarovs, viņa asistents – Vladimirs Lubkins. Šis ir viens no četriem pārbaudes turnīriem, jauniešiem gatavojoties pasaules čempionātam 1. divīzijā, kas nākamgad pavasarī notiks Latvijā.

Nākamnedēļ Rīgā risināsies Sergejka Žoltoka piemiņas turnīrs ar Latvijas, Dānijas, Baltkrievijas un Polijas U-20 izlašu līdzdalību. Mūsu komandas galvenais treneris ir Andrejs Maticins. Arī viņam jāgatavo vienība decembrī Latvijā gaidāmajam pasaules čempionātam 1. divīzijā. Maticinam tā būs debija šādā amatā, kurš atlikušajos mēnešos centīsies izveidot tik kaujasspējīgu komandu, kas varētu mēģināt atgriezties pasaules elites izlašu vidū.

Māra JURŠEVICA

Foto

Sākums. Rīgas 2000 un Latgales hokejisti Latvijas kausa izcīņā

Foto: Mārtiņš Aiše