Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Varenākie

Pēc vēsturē spožākās sezonas mūsu bosblejisti un skeletonisti grandiozā šovā Siguldā tikās ar saviem līdzjutējiem, vienlaikus pieliekot arī izteiksmīgu punktu Latvijas III ziemas olimpiādei.

Vinterbergā Martins Dukurs trešo reizi kļuva par pasaules čempionu, bet Tomass beidzot arī šādās sacensībās izcīnīja medaļu, finišējot trešais. Martins mājās pārveda sesto Pasaules kausu pēc kārtas, savukārt Tomass — trešo mazo kausu par otro vietu PK kopvērtējumā. Laplaņā Martins kļuva par seškārtēju Eiropas čempionu, bet Tomass izcīnīja bronzas medaļu.

Šosezon bobslejisti nepalika brāļu panākumu ēnā, bet veica vairākus ierakstus vēsturē, kas sākas ar vārdiem pirmo reizi… Pirmo reizi Oskars Melbārdis kopā ar Daumantu Dreiškenu izcīnīja Pasaules kausu gan divnieku, gan četrinieku konkurencē (ekipāžā vēl Arvis Vilkaste un Jānis Strenga). Pirmo reizi pasaules čempionātā trīs Latvijas ekipāžas iekļuva labāko astoņniekā: Oskars Melbārdis/Daumants Dreiškens kļuva par pasaules vicečempioniem, Uģis Žaļims/Intars Dambis izcīnīja sesto vietu, Oskars Ķibermanis/Vairis Leiboms — astoto. Četriniekos Oskars Melbārdis/Daumants Dreiškens/Arvis Vilkaste/Jānis Strenga kļuva par bronzas laureātiem. Šiem panākumiem vēl jāpieskaita klāt Melbārža četrinieka uzvara Eiropas čempionātā un divnieka sudraba medaļas šajās sacensībās, kā arī Žaļima divnieka otrā vieta Eiropas kausa izcīņas kopvērtējumā.

Viss šis zvaigžņu lietus pavasarīgi spožajā 14. martā nolija Siguldas trasē, ļaujoties līdzjutēju tūkstošu jūsmai, priekam un saskarsmei. Bet pirms tam bobsleja vīriem vēl nācās trasē aizstāvēt savu dzimto novadu krāsas. Tā divnieks Latvija 1 pārtapa par Valmieras/Gulbenes novada 1 ekipāžu ar Oskaru Melbārdi pie pilota svirām un Daumantu Dreiškenu stūmēja pozīcijā.

Nekāda pastaiga Gaujas senlejā mūsu līderiem neiznāca. Pirms viņiem pirmajā braucienā teicami sagatavotās trases rekordu laboja Ozolnieku un Alūksnes novadu ekipāža Uģis Žaļims/Intars Dambis — 49,59. Melbārdis/Dreiškens krietni saņēmās, un — 49,26! Šo rekordu abi atkārtoja arī otrajā braucienā, pārliecinoši kļūstot par Latvijas olimpiādes čempioniem. Vienīgo bronzas medaļu Ērgļu novadam Vairis Leiboms izcīnīja kopā ar valmierieti Oskaru Ķibermani. Kuldīdznieks Jānis Miņins, kas jau vairākus gadus strādā par treneri ārzemēs, ņemot palīgā siguldieti Jāni Strengu, šoreiz palika blakus pjedestālam.

Lai būtu varenākie, jāspēj varēt. Savukārt varēšana sākas ar strādāšanu. Jau nākamajā dienā pēc svētkiem.

 

BOBSLEJS

1. Oskars Melbārdis/Daumants Dreiškens (Valmiera, Gulbenes nov.) 1:38,52

2. Uģis Žaļims/Intars Dambis (Ozolnieku nov., Alūksnes nov.) 1:39,39

3. Oskars Ķibermanis/Vairis Leiboms (Valmiera, Ērgļu nov.) 1:40,15