Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Visdārgākās medaļas

Visdārgākās medaļas tika izcīnītas kalnu slēpošanā, kurā startēja vislielākais dalībnieku skaits – 251! Lai kļūtu par čempionu, vidēji katrā grupā jaunietēm vai jauniešiem bija jāuzvar 40 konkurenti. Šajā sporta veidā jūtama klubu darba efektivitāte un tradīciju pārmantojamība. Pēc iepriekš gūtajām vecāko brāļu Kristapa un Mika Zvejnieku uzvarām šogad Viešūrkalnā par absolūto čempionu kļuva Dāvis. Ceturtais brālis Jurģis savu kārtu vēl gaida jaunākajā grupā. Pirmo reizi jau trešajā paaudzē ieskanējās Ciaguna uzvārds.

Jānis Ciaguns septiņdesmito gadu sākumā kļuva par divkārtēju PSRS čempionu slalomā un pirmo latvieti, kas startējis Pasaules kausa izcīņā un pasaules čempionātā. Pēc tam Jānis ilgus gadus bija Latvijas izlases galvenais treneris. Viņa dēls Ivars kļuva par trīskārtēju olimpieti, Nagano Latvijai kalnu slēpošanā olimpiskajās spēlēs izcīnot līdz šim augstāko – 25. vietu slalomā. Uz olimpisko festivālu Ivars atveda savu meitu Lauru, kura, mācoties Laurenču sākumskolas 4. klasē, regulāri nodarbojas arī ar distanču slēpošanu, šajā sporta veidā gūstot balvas tradicionālajā Fischer kausa izcīņā. Bet tagad dienas kārtībā bija viņas pamatsports – kalnu slēpošana.

Desmitgadīgā Laura Viešūrkalna īsajā milzu slaloma trasē, kur lielākām slēpotājām svars dāvā priekšrocības, bija absolūti ātrākā jaunkundze visu 120 dalībnieču vērtējumā. Pat savas vecuma grupas puiku konkurencē viņa kļūtu par čempioni. Arī četras nākamās meitenes spētu tikt uz zēnu pjedestāla. Lūk, ko nozīmē pareiza slēpošanas tehnika un speciālisti (šajā gadījumā kluba Pantera trenere Sandra Meldere un tēvs), kas to spēj iemācīt!

 

KALNU SLĒPOŠANA. MILZU SLALOMS

3. grupa

Jaunietes

1. Laura Ciagune (Laurenču sākumskola) 39,84

2. Beatrise Jekševica (Rīgas Angļu ģimnāzija) 40,59

3. Frīda Saļņikova (Siguldas pilsētas vidusskola) 40,85

Jaunieši

1. Bruno Ģērmanis (Rīgas Valda Zālīša sākumskola) 39,86

2. Georgs Daukuls (Rīgas Valda Zālīša sākumskola) 40,38

3. Ernests Pēteris Jansons (Siguldas pilsētas vidusskola) 41,55

2. grupa

Jaunietes

1. Betija Burkovska  (Ādažu vidusskola) 39,87

2. Agija Buliņa (Ādažu vidusskola) 41,07

3. Elīna Zalāne (Berģu Mūzikas un mākslas pamatskola) 41,38

Jaunieši

1. Pauls Rubenis (Rīgas Valsts 3. ģimnāzija) 38,42

2. Lauris Opmanis (Rīgas Valsts 2. ģimnāzija) 38,47

3. Edgars Žurevskis (Draudzīgā aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzija) 39,67

1. grupa

Jaunietes

1. Elīna Sabīne Nežborte (Siguldas pilsētas vidusskola) 40,16

2. Agnese Marija Sakoviča (Siguldas Valsts ģimnāzija) 41,80

3. Luīze Marta Andersone (Rīgas Franču licejs) 43,43

Jaunieši

1. Dāvis Zvejnieks (Mārupes vidusskola) 37,30

2. Kristers Čerņevskis (Rīgas Teikas vidusskola) 38,46

3. Klāvs Verners Vorslavs (Rīgas Teikas vidusskola) 39,03