Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Zirgos, kas jāiebrauc

Novembra vidū uz Pasaules kausa skatuves Parksitijas trasē iznāca mūsu bobsleja līdz šim varenākais spēks — četrinieki. Vai tas tāds būs arī turpmāk, to uzzināsim februāra pēdējā vīkendā Phjončhanā. Olimpiskā vicečempiona Oskara Melbārža kvartets Amerikā testē uzlabotas Soču olimpiskās kamanas, Oskara Ķibermaņa vīri apgūst jauno Walner bobu. Savukārt divniekos Ķibermanis un Uģis Žaļims palikuši uzticīgi mūsu pašu BTC ražojumiem, bet Melbārdis seglo Walner kaujas zirgu, kas vēl jāiebrauc.

Pirms sezonas komanda veikusi vairāk nekā 40 braucienus Lillehammeres trasē, izmēģinot arī Eurotech jaunumus, kuri pēc trūkumu novēršanas vēl atgriezīsies mūsējo rīcībā. Olimpiskā kvalifikācija beigsies 14. janvārī Sanktmoricā pirms pēdējā PK posma. Mūsējo mērķis — Phjončhanā cīnīties ar trim divniekiem un diviem četriniekiem. Startēt ar trim ekipāžām būs ļauts tikai trim spēcīgākajām nācijām. “Mums par šīm tiesībās jācīnās ar ASV, Kanādas varbūt vēl Krievijas trešajiem numuriem,” vērtē Latvijas Bobsleja un skeletona federācijas ģenerālsekretārs Zintis Ekmanis. “Visas trīs vāciešu ekipāžas, šķiet, būs vienādi augstā līmenī.”

Vēl, protams, svarīgi iegūt iespējami augstāku vietu rangā, lai būtu labāka starta grupa. Leikplesidā, kur notika divu PK posmu sacensības divniekiem, abos astoto vietu ieņēma Oskars Ķibermanis ar stūmēju Matīsu Mikni. Oskara Melbārža divniekam 14. un 11. vieta, Uģa Žaļima ekipāžai — 17. un 15. vieta. Pēdējā braucienā finišējot sestais, Melbārdis sasniedza mūsējo labāko rezultātu atsevišķos startos. To atzinīgi novērtēja izlases galvenais treneris Sandis Prūsis, uzsverot, ka pilotam jāapgūst jauno kamanu atšķirīgās vadības nianses. Tā teikt — līdz pilnībai vēl tālu, bet tuvojamies.

 

BOBSLEJA SEZONA

Novembris

17.—18. PK 2. posms, Parksitija

23.—25. EK posmi, Altenberga

24.—25. PK 3. posms, Vistlera

Decembris

1.—3. EK posmi, Kēnigszē

9.—10. PK 4. posms, Vinterberga

15.—17. EČ, EK posmi, Īglsa

16.—17. PK 5. posms, Īglsa

Janvāris

5.—6. EK posmi, Īglsa

6.—7. PK 6. posms, Altenberga

12.—14. EK posmi, Vinterberga

13.—14. PK 7. posms, Sanktmorica

20.—21. PK 8. posms, Kēnigszē

27.—28. PJČ, Sanktmorica

Februāris

18.—25. OS, Phjončhana

Saīsinājumi

OS — olimpiskās spēles

PK — Pasaules kausa izcīņa

PJČ — pasaules junioru čempionāts

SK — Starpkontinentālā kausa izcīņa

EČ — Eiropas čempionāts