Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

34 olimpiskās cerības

Eiropas Jaunatnes olimpiāde notiek katru otro gadu, un šoreiz labākos jaunos sportistus no visas Eiropas uzņem Azerbaidžānas galvaspilsēta Baku, kur pirms četriem gadiem risinājās I Eiropas spēles. Latvija šajā jauniešu sporta festivālā pārstāvēta ar plašu komandu — 34 sportistiem, kuri piedalās septiņos no desmit sacensību programmā iekļautajiem sporta veidiem.

Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) ilggadējā atbalstītāja AS Latvijas Valsts meži centrā olimpiskās komandas Baku 2019 prezentācijā LOK prezidents Aldons Vrubļevskis akcentēja, ka jauniešiem ir svarīgi sajust šo burvīgo gaisotni, kas valda olimpiskajos pasākumos, un viņš cer, ka tas palīdzēs jaunajiem talantiem izvēlēties pareizo ceļu turpmākajā dzīvē.

“Gan pēc sporta veidu klāsta, gan ceremoniju ziņā Eiropas Jaunatnes olimpiāde līdzinās olimpiskajām spēlēm. Sporta programmā tiek izmantota olimpiskā simbolika un atribūtika, kā arī turpinātas olimpisko spēļu tradīcijas,” atzina Latvijas jaunatnes olimpiskās delegācijas vadītājs Juris Titovs. “Konkurence olimpiādē būs ļoti spēcīga, taču bez sportiskajiem startiem un katra jaunieša individuālajiem mērķiem jaunajiem talantiem ir jāatceras, ka šī ir vienreizēja iespēja mācīties un iegūt pieredzi, kādu nekur citur nav iespējams dabūt, kā arī viņi pārstāv visu Latviju.”

Latvijas pārstāvji Baku startē vieglatlētikā, peldēšanā, vingrošanā, tenisā, džudo, cīņā un riteņbraukšanā, bet nepiedalās nevienā no komandu sporta spēlēm.

Latvijas sportisti piedalījušies visās Eiropas Jaunatnes olimpiādēs, izņemot pirmo, un kopumā ir izcīnījuši vairāk nekā 30 medaļu.

Šajās sacensībās pirmo Olimpisko pieredzi guvuši arī vairāki Latvijā tagad labi zināmi sportisti — vieglatlēti Jeļena Prokopčuka (1993. g.), Staņislavs Olijars (1995. g.), Līga Kļaviņa (1997. g.), Inga Kožarenoka (1999. g.), Ilze Gribule (2001. g.), Poļina Jeļizarova (2005. g.), Rita Obižājeva (2005. g.), Laura Ikauniece (2009. g.), peldētāji Margarita Kalmikova (1993. g.) un Romans Miloslavskis (1999. g.), riteņbraucējs Indulis Bekmanis (2005. g.), tenisiste Jeļena Ostapenko (2011. g.).

Mārtiņš Mālmeisters
Mārtiņš Mālmeisters