Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Rīgas svētki — sportojot pludmalē

Rīgas svētkos 17. un 18. augustā Lucavsalā un Ķīpsalas pludmalē risināsies BeActive Pludmales spēles — ikvienam, kas vēlas piedzīvot fiziskās aktivitātes mūsdienīgā pludmalē un uz ūdens. Dalībnieku reģistrācija sacensībām un turnīriem notiks līdz 12. augustam. Ģimeņu kausa uzvarētājiem balvā dalība BeActive Pludmales spēlēs Portugālē.

“Sākot ar mūsu katra personīgo pieredzi, bērnībā spēlējot pagalmā bumbu, līdz pat olimpiskajām spēlēm, sports ir pierādījis — tas var būt lielisks veids, kā rast kopīgu valodu atšķirīgām paaudzēm, nojaukt barjeras starp dažādām sociālām grupām, sākt sarunāties ar kādu, kurš līdz tam stāvējis malā,” norāda spēļu rīkotāju — Latvijas Sporta federāciju padomes — prezidents Einars Fogelis. Viņš uzsver, ka viens no Pludmales spēļu attīstības mērķiem ir paplašināt #BeActive kustību, aktīvi piedāvājot idejas pieejamam, iekļaujošam un aizraujošam fiziskās aktivitātes veidam jaunā vidē.

BeActive Pludmales spēļu programmā Rīgas svētkos — sacensības, iespēja izmēģināt sporta veidus speciālistu vadībā, paraugdemonstrējumi un izklaidējošas aktivitātes mūsdienīgā pludmalē un ūdenī pavisam 24 sporta veidos.

Dalībniekiem iepriekš reģistrējoties, pludmalē notiks skrējiens un nūjošana 5 km un 10 km distancēs, pludmales volejbols (3 pret 3), skeitbords, pludmales trīscīņa (šaušana, peldēšana, skriešana) pludmales handbols, florbols (3 pret 3), pludmales teniss, tautas bumba, krosmintons, pludmales futbols.

Savukārt ūdens sporta veidos var pieteikties sacensībām peldēšanā atklātā ūdenī, burāšanā, SUP airēšanā un akvatlonā (skriešana—peldēšana—skriešana).

Pēc katru sacensību un turnīra noslēguma jebkurš interesents aicināts izmēģināt interesējošo sporta veidu tā pārstāvja vadībā, lai spertu pirmo soli izvēlētajā fiziskajā aktivitātē.

Varēs pamēģināt arī kāpšanas sportu, petanku, virves vilkšanu un sēdvolejbolu un dzīvot līdzi paraugdemonstrējumiem šajos sporta veidos. Ar iespaidīgiem trikiem skatītājus izklaidēs triāla kluba Karters riteņbraucēji.

Bet BeActive Pludmales spēļu mazākie dalībnieki neizsīkstošo enerģiju aicināti likt lietā bērnu vieglatlētikas aktivitātēs (Kids Athletics).

Vienlaikus risināsies aktivitātes ģimenēm jeb Ģimeņu kauss, sacenšoties par galveno balvu — dalību BeActive Pludmales spēlēs Portugāles kūrortpilsētā Portimaunā.

Vairāk informācijas mājaslapā www.pludmalesspeles.lv, turpat arī dalībnieku reģistrācija, kas turpināsies līdz 12. augustam. Sporta veida izmēģinājumiem un individuālajām aktivitātēm varēs pieteikties sacensību vietā bez iepriekšējas reģistrācijas. Sekojiet aktuālajai informācijai sociālajos tīklos, lietojot mirkļbirkas #BeActiveAtBeach un #RīgasSvētki2019!

Baudi vasaru kustībā un piedalies!

Kristaps Zaļkalns
Kristaps Zaļkalns