Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Ar mobilo telefonu kabatā

2021. gadā Latvijas skolu Ziemas festivāls notiks — virtuāli, skolēniem sacenšoties attālināti, individuāli un droši. Dalībnieku rezultāti tiks fiksēti ar pašu viedtālruņiem, izmantojot populārākās bezmaksas sporta lietotnes, un apkopoti vienotā sistēmā. Sacensības risināsies no 19. februāra līdz 4. martam, noskaidrojot uzvarētājus gan katrā skolā, gan skolu kopvērtējumā.

Latvijas skolu Ziemas festivāls notiek kopš 1994. gada, un tā mērķis ir veicināt bērnu un jauniešu fizisko aktivitāti, vienlaikus radot sportisku svētku sajūtu.

Šā gada sacensību formāts paredz — veikt pēc iespējas garāku distanci, brīvi izvēloties apvidu un sporta veidu, piemēram, slēpošanu, skriešanu vai ko citu atkarībā no laikapstākļiem. Distancei jābūt fiksētai ar GPS. Uzvarētāji tiks noteikti, summējot veiktos kilometrus. Rezultāti tiks apkopoti īpaši izveidotā platformā un tos varēs aplūkot Ziemas festivāla mājaslapā.

Par virtuālā Ziemas festivāla vēstnesi piekritis būt snovbordists Toms Petrusevičs. “Man patīk aktīvi pavadīt laiku. Dēļu sporta veidi ir sirdslieta kopš bērna kājas. Ikdienā pārvietojos ar skeitborda dēli,” atklāj Petrusevičs. Viņš uzsver, ka sportiskās aktivitātes pozitīvi iespaido, un aicina Ziemas festivālā iesaistīties visas skolas, lai jaunieši iedvesmotu cits citu. “Pat 15 minūšu gara pastaiga var uzlabot garastāvokli vai sakārtot domas. Izmanto telefonu lietderīgi, ko sniedz šā gada Ziemas festivāla virtuālais formāts, — ieslēdz sporta lietotni, apvieno aktīvu atpūtu ar sacensību garu un izcīni medaļas sev un savai skolai!”

Virtuālā Ziemas festivāla sacensību organizators, LSFP projektu speciālists Ronalds Režais uzsver, ka šāds festivāla formāts dos iespēju pēc ilgāka pārtraukuma skolēniem atkal izjust sacensību garšu, vienlaikus sportojot atbildīgi un droši. “Vissvarīgākais ir veicināt skolēnu kustēšanos un radīt kopības sajūtu arī pandēmijas apstākļos. Sacensības notiks digitālā vidē. Tas ļaus skolēniem sajusties kā videospēles varoņiem, kam jākrāj punkti, lai noskaidrotu sportiskāko Latvijas skolu un skolēnus,” akcentē Režais.  2021. gada Ziemas festivāla lielākais ieguvums — laikapstākļi to neietekmēs.

Ziemas festivālā būs iespēja pieteikties tām 100 Latvijas skolām, kuras pirmās reģistrēsies. Katra skola virtuālajām sacensībām varēs izvirzīt 30 skolēnus — 15 puišus un 15 meitenes jebkurā vecumā.

Skolēna rezultāts tiks ieskaitīts arī skolas kopvērtējumā, ko veidos izglītības iestāžu audzēkņu veikto distanču summa. Apbalvos skolas kopvērtējumā un individuāli labākos skolēnus gan katrā izglītības iestādē, gan Latvijas skolu kopvērtējumā:

– Pirmās trīs skolas, kas kopvērtējumā starp visām skolām būs veikušas visgarāko attālumu, tiks apbalvotas ar kausiem.

– Pirmās trīs skolnieces un pirmie trīs skolnieki, kas starp visu skolu dalībniekiem būs veikuši visgarāko attālumu, tiks apbalvoti ar kausiem.

– Pirmās trīs skolnieces un pirmie trīs skolnieki katrā skolā, kas būs veikuši visgarāko attālumu, tiks apbalvoti ar medaļām.

Ziemas festivāls 2021. gadā risināsies jau 24. reizi. Kopš tā pirmsākumiem ziemas sporta sacensībām bijuši dažādi nosaukumi un norises vietas. 

Iepriekšējo reizi Ziemas festivāls noticis 2019. gada martā Ērgļos un Viešūra kalnā, pulcējot vairāk nekā 1300 dažāda vecuma skolēnus no 139 skolām.

Kristaps Zaļkalns
Kristaps Zaļkalns