Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Ar olimpisko iedvesmu pamodināti

Iesildoties Eiropas Sporta nedēļai, visā Latvijā 768 vietās norisinājās tradicionālā Olimpiskā diena, kas pulcēja 157 000 dalībnieku 101 Latvijas novadā un pilsētās.

“Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK), atzīmējot savu dzimšanas dienu, aicina visu valstu nacionālās olimpiskās komitejas organizēt Olimpisko dienu, popularizējot nezūdošās sporta vērtības – draudzību, cieņu un izcilību,” norāda LOK prezidents Aldons Vrubļevskis.

“Vienlaicīgi visās Latvijas Olimpiskās dienas  norises vietās pasākums sākās ar rīta vingrošanu, kuras mērķis ir dalībniekus pamodināt un sagatavot turpmākās dienas aktivitātēm, kā arī atgādināt par pareizi veiktu rīta vingrošanu kā ļoti svarīgu ikdienas sastāvdaļu,” stāsta LOK ģenerālsekretārs un olimpiskais vicečempions Žoržs Tikmers. “Ik gadu dalībnieku skaits, kuri vēlas piedalīties Olimpiskās dienas pasākumos palielinās, par ko mums ir neizsakāms prieks, jo tas nozīmē, ka sports un aktīvs dzīvesveids jauniešus un bērnus interesē, uz ko mudina arī bērnu vecāki un skolotāji.”

Olimpiskās dienas turpinājumā notika dažādas sportiskas un radošas aktivitātes. Izglītības iestāžu audzēkņi iepazinās ar olimpiskajiem sporta veidiem un to sacensību noteikumiem, piedalījās stafetēs un citās sporta sacensībās, kā arī radošajos konkursos.

Pirmskolas un sākumskolas izglītības iestāžu bērni varēja startēt zīmējumu konkursā, veidojot Latvijas komandas talismanu. Savukārt eseju konkursā 7. līdz 12. klašu skolēniem bija iespēja rakstīt iedvesmas vēstuli Latvijas olimpiskajai komandai, kas gatavojas XXXII olimpiādes spēlēm 2020. gada vasarā Tokijā.

Rīgā centrālais Olimpiskās dienas pasākums risinājās Grīziņkalnā Ghetto games teritorijā, kur kopā  ar gandrīz 700 Rīgas izglītības iestāžu bērniem un jauniešiem savu dienu sāka arī olimpisko spēļu medaļnieki, kamaniņu braucēji Andris un Juris Šici, kā arī II Eiropas spēļu vicečempioni 3×3 basketbolā – Armands Seņkāns, Armands Ginters, Mārtiņš Šteinbergs un Roberts Pāže. Vēl viena olimpiskās dienas odziņa Grīziņkalnā – 3×3 basketbola turnīrs Rīgas skolu komandām.

Mārtiņš Mālmeisters
Mārtiņš Mālmeisters