Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Skola, kurā starpbrīžos sporto

Olimpiskā diena visās norises vietās ir īpašs notikums. Jaunmārupes pamatskolā tā aizritēja vēl atraktīvāk, jo izglītības iestādē Eiropas Sporta nedēļas pārstāvja vadībā viesojās #BeActive vēstneši — pasaules grūtāko ziemas kaitborda sacensību uzvarētāja Aija Ambrasa un mārupietis Latvijas čempions riteņbraukšanā senioriem Mečislavs Bartuševics, iezvanot Olimpisko dienu un piekto Eiropas Sporta nedēļu.

Vēstneši dalījās pieredzē un iedvesmas stāstos, izspēlēja konkursos balvas. Bartuševics uzskatei skolēniem bija atvedis trīs sporta velosipēdus. Savukārt Ambrasa skolēnus iepazīstināja arī ar longbordu, ko skolēni varēja izmēģināt pēc kopīgās vingrošanas un stafešu sacensībām.

Sporta aktivitāšu laikā skolēni izspēlēja kustību rotaļu Ģeometrisku formu, ciparu un burtu veidošana. Kustību rotaļa pieejama LSFP izdotajā bukletā Kustību rotaļas skolām ar integrētu latviešu valodu un matemātiku, kas veltīts 27. septembrī gaidāmajai Skolu sporta dienai.

Svinīgās uzrunas teica arī Mārupes pamatskolas direktore Iveta Timule, Mārupes Sporta centra vadītāja Silvija Bartuševica un Mārupes pamatskolas sporta skolotājs Gints Gaiķens.

“Sporta dzīvi Jaunmārupes sporta skolā sākam ar savu piemēru: paši esam sportiski — sporta skolotājam ir jābūt bērnam paraugam, lai iedvesmotu,” sacīja Gaiķens. Sporta skolotājs uzsvēra: “Vissvarīgākais ir bērniem radīt prieku — tad arī viss dzīvē viņiem izdosies. Vecākiem pie katra bērna ir jāpiestrādā gan fiziskās sagatavotības, gan inteliģences ziņā. Un redzam, ka ar mūsu skolas audzēkņiem mammas un tēti mājās darbojas.”

Vēstnesis Bartuševics pauda patīkamu pārsteigumu, ka viņš skolā neredzēja nevienu bērnu ar lieko svaru. Savukārt Ambrasa uzsvēra, ka šādas tikšanās ir iedvesmojošas gan bērniem, gan profesionāļiem, kas uzrunā jauniešus. “Redzams, ka skola ieguldījusi lielu darbu,” sacīja Ambrasa.

Pēc Olimpiskās dienas pasākuma sporta zālē aktivitātes turpinājās — arī starpbrīžos Jaunmārupes pamatskolas sporta zālē ir gaidīts ikviens skolēns, jo sporta skolotājs aktīvi un veselīgi nodarbina bērnus, fonā skanot enerģiskai mūzikai. Citkārt sporta zāles vienā pusē tiek uzstādīts volejbola tīkls, otrā — jaunieši spēlē tautas bumbu.

Kristaps Zaļkalns
Kristaps Zaļkalns