Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Nakts peldējumā jauni rekordi

Latvijas Peldēšanas federācijas 28. sep­tembrī organizētajā piektajā peldējumā Rīgā, Liepājā, Ventspilī un pirmo reizi arī Valmierā — kopumā 1002 dalībnieki nopeldēja 87 225 metrus. Tas ir par četriem kilometriem vairāk nekā pērn un gandrīz par desmit kilometriem vairāk nekā 2017. gada Nakts peldējumā.

Ierasti Nakts peldējums ir jautra un izglītojoša ballīte peldbaseinā, kurā aicināti pulcēties visu vecumu aktīva dzīvesveida piekritēji, kam ir peldēšanas pamatprasmes, lai vienotā peldējumā apliecinātu to, cik interesants un patīkams ir šis sporta veids — gan kā veselīga dzīvesveida aktivitāte, gan kā izklaide bērniem un pieaugušajiem.

RTU Ķīpsalas peldbaseinā Nakts peldējums sākās ar aizraujošu Latvijas skolu čempionātu, kas norisinājās stafešu veidā 6.—9. klašu vecuma grupās un vidusskolu ieskaitē. Skolēnu atšķirīgais meistarības līmenis stafešu peldējumus padarīja neprognozējamus — te komanda distancē ir vadībā, te jau pēdējā vietā, te atkal sporta skolā rūdīts audzēknis sarauj savu stafetes etapu un izvirza skolu vadībā.

Ādažu vidusskola svinēja uzvaru 8. klašu grupā. “Visgrūtākais bija skolā savākt skolēnus, turklāt, iestājoties rudenim,” sacīja ādažnieku treneris Pāvels Murāns, kurš pats savulaik startēja Atēnu olimpiskajās spēlēs 100 m brasā. Viņš akcentēja, ka uzvaras pamatā ir regulārs treniņdarbs — skolas komandas kodolu veidoja Murāna trenētie audzēkņi.

“Ir patīkami peldēt šādā neformālā gaisotnē, kad skan mūzika un zib ballītes apgaismojums,” sacīja viens no čempionu komandas līderiem Mārtiņš Mārcis Rubenis, “sen nebija peldēts, lieliska un jautra atgriešanās!”

“Šogad ieviestā skolu stafete ir ļoti labs papildinājums Nakts peldējumam,” sacīja Latvijas Peldēšanas federācijas prezidents Aivars Platonovs. “Vēlamies pasvītrot, ka peldēšana var būt ne tikai jautrs un izklaidējošs, bet arī aizraujošs komandu sporta veids. Šodien redzējām, kā skolēni startēja kā viena liela, vērtīga komanda un cits citu atbalstīja — tas ir virziens, kurā vēlamies nākotnē attīstīties,” Platonovs piebilda, ka Nakts peldējumā katru gadu ir jāievieš kas jauns, lai noturētu un palielinātu pasākumu apmeklētāju interesi.

Pirmo reizi pasākumam pievienojās arī Valmieras peldbaseins, pulcējot 150 dalībniekus un vienlaikus atzīmējot sava pirmā darbības gada jubileju. Ar bērniem darbojās animators, bija iespēja vērot kino, un svētku atmosfēra Vidzemes Olimpiskā centra peldbaseinā valdīja līdz pat pusnaktij.

Kristaps Zaļkalns
Kristaps Zaļkalns