Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Veselība ir kustībā

Ar aicinājumu #piecelies! un 1100 pasākumiem visā Latvijā, kuros iesaistījušies aptuveni 200 000 dalībnieku vairāk nekā 40 sporta veidos, aizvadīta jau piektā Eiropas Sporta nedēļa.

Latvija ir viena no 42 valstīm Eiropā, kurā no 23. līdz 30. septembrim sadarbībā ar pašvaldībām un sporta veidu federācijām ik gadu tiek organizēti pieejami, dažādiem vecumiem un fiziskajām iespējām paredzēti sportiski pasākumi ar mērķi — aicināt cilvēkus kļūt aktīvākiem ikdienā.

Mazkustīgs dzīvesveids joprojām ir realitāte vismaz trešdaļai Latvijas sabiedrības, kamēr Pasaules Veselības organizācija rekomendē — lai mazinātu saslimšanu, ieskaitot arī sirds asinsvadu slimības, fiziski aktīvam jābūt vismaz 30 minūtes dienā piecas reizes nedēļā.

“Sporta nedēļu atklājām tieši ar šo ideju — rādīt un pārliecināt. Tas nav ne dārgi, ne grūti, tas ir pat jautri — atpūsties aktīvi, darīt to dabā, kopā ar draugiem, ģimeni vai vienkārši citiem cilvēkiem. #BeActive pārgājienā bez laika kontroles gleznainajā Gaujas senlejā 5 km un 15 km distancēs devās gandrīz 900 dažādu vecumu dalībnieki — ar un bez nūjām, ģimenes vairākās paaudzēs, jaunie vecāki ar bērniem ratos un citi ar saviem četrkājainajiem draugiem,” stāsta Latvijas Sporta federāciju padomes (LSFP) prezidents Einars Fogelis. “Visas nedēļas garumā sekoja ļoti dažādi pasākumi visā Latvijas teritorijā, kas bijuši iespējami, pateicoties mūsu partneriem, galvenokārt sporta federācijām un pašvaldībām.”

Pārgājienā sastaptā seniore pauda gandarījumu par piedzīvoto maršrutā. “Šis bija patīkams atpūtas pārgājiens. Tādus vajag gan veciem, gan lieliem, gan maziem,” sacīja pensionāre. Kāds zēns atzina, ka uz pārgājienu atnācis, jo viņu uzrunājuši draugi. “Es piekritu, jo man uzreiz šķita, ka šis pārgājiens būs foršs,” sacīja puisis. “Ar ko paliks atmiņā šī diena? 400 pakāpieni, emocijas un smiekli. Jauki pavadīta diena,” finišā rezumēja bariņš jaunu meiteņu.

Kristaps Zaļkalns
Kristaps Zaļkalns