Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

BeActive piedāvājums

21. septembrī ar pārgājienu pa Gaujas senleju tiks atklāta Eiropas Sporta nedēļa (ESN), kas visā Latvijā no 23. līdz 30. septembrim notiks jau piekto reizi. ESN gaitā notiks arī vairāki citi lielie pasākumi: sporta forums SPORTSCOMM’19, pavisam 11 Latvijas pilsētās risināsies Latvijas orientēšanās nakts, dienu vēlāk vienlaikus Rīgā, Liepājā, Valmierā un Ventspilī notiks Nakts peldējums. Vietnē www.beactivelatvia.lv var atrast vēl simtiem citu pasākumu visā Latvijā un ikviens sporta entuziasts vēl var pagūt pievienot jaunu — savu sporta pasākumu!

LSFP UN ŽAGARS AICINA UZ #BEACTIVE PĀRGĀJIENU

Eiropas Sporta nedēļai iesildīsimies ar Olimpisko dienu, kas 20. septembrī notiks 768 norises vietās visā Latvijā. Plānots, ka vienlaikus visās norises vietās rīta vingrošanā plkst.10 piedalīsies jauns pasākuma dalībnieku skaita rekords — vismaz 150 000 dalībnieki no 101 Latvijas novada un pilsētas.

Latvijas Sporta federāciju padome (LSFP) aicina ikvienu uz 15 km un ģimenes uz 5 km pārgājienu bez laika kontroles 21. septembrī! Pārgājiens būs piemērots un tajā ir aicināts piedalīties ikviens neatkarīgi no vecuma un fiziskās sagatavotības. Turklāt ar aicinājumu #piecelies aktīvākie cilvēki pārgājienā aicināti doties, ņemot līdzi kādu, kurš ikdienā līdz šim ar aktīvu atpūtu bijis uz jūs. Dalība pārgājienā ir bez maksas, taču iepriekš reģistrējoties: www.beactivelatvia.lv/pargajiens.

Maršruts iekļauj ainaviskus pieturas punktus, tostarp Velnalas klintis, Krimuldas muižu, Gaisa trošu ceļu, Spieķu parku, bobsleja trasi. Finišā dalībnieki tiks sagaidīti ar siltu zupu un koncertu, katrs dalībnieks saņems #BeActive īpašo pārgājiena medaļu un nelielu dāvanu. Pretēji citiem sporta pasākumiem šajā pārgājienā dalībniekiem netiks reģistrēts laiks, kurā distance veikta.

“Mūsu mērķis nav sacensība, tieši otrādi — vēlamies ļaut ikvienam cilvēkam jebkurā vecumā neatkarīgi no tā, vai viņš sporto vai ne, piedalīties un saprast: tas nav ne dārgi, ne grūti atpūsties aktīvi, darīt to dabā, kopā ar draugiem, ģimeni vai vienkārši citiem cilvēkiem,” uzsver LSFP prezidents Einars Fogelis. “Viena no sporta būtībām ir sacensība. Taču sporta nedēļas mērķis ir cits — veidot vidi un radīt apstākļus, kultivēt ieradumus, lai fiziski aktīva būtu mūsu ikdiena: lai sportojot gūtu prieku, gūtu enerģiju, saglabātu veselību.”

#BeActive pārgājiena starts tiks dots 21. septembrī plkst. 15, ģimenes distancei — plkst. 17. Pārgājiena noslēgums plānots ap plkst. 19, kam sekos Eiropas Sporta nedēļas oficiālās atklāšanas ceremonija un koncerts. Starts un finišs būs vienuviet — Siguldā, Puķu ielā 4 (Fischer Slēpošanas centrs). Pārgājiena dalībniekiem no plkst. 13.00 starta vietā būs iespēja saņemt pārgājiena numurus, maršruta karti un dzeramo ūdeni, starta teritorijā skanēs DJ mūzika, būs kopīga iesildīšanās, dažādas atrakcijas, kā viena no tām — milzu futbola šautriņa. Tā kā pārgājienam nebūs laika kontroles, dalībnieki aicināti sekot norādēm kartē un pievērst uzmanību arī dabas skatiem, pilīm un muižām. Maršrutā būs pieejams medicīnas punkts un iespēja paņemt dzeramo ūdeni.

“Man patīk būt fiziski aktīvam, jo pazīstu to baudu, kāda rodas pēc sportošanas. Mēs visi zinām: atpūta kopā — tas ir forši. Tādēļ piedalies ar visu ģimeni!” pārgājienā pa Siguldas skaistākajām vietām aicina doties Cēsu apvidus populārā Žagarkalna izveidotājs un īpašnieks, aktieris Juris Žagars. Viņš ir arī #BeActive vēstnesis.

 

PAR SPORTA MĀRKETINGA TENDENCĒM

Līdzīgi kā sporta sacensībās arī mārketingā svarīgi ir rezultāti un sasniegta finiša taisne. Tradicionāli nedēļas gaitā notiks sporta forums SPORTSCOMM’19, kas risināsies 24. septembrī Rīgas sirdī. Šoreiz — par sponsorēšanu un mārketinga tendencēm. Dalība konferencē bez maksas, taču ierobežotā vietu skaita dēļ reģistrācija jau slēgta. Konference būs skatāma arī sociālā tīkla Facebook tiešraidē LSFP Facebook vietnē.

Forumā diskutēs un dalīsies pieredzē par digitālā mārketinga virzību, zīmola vēstnešiem un to iekļaušanu komunikācijā, ilgtermiņa sadarbību un veiksmīgas mārketinga komunikācijas veidošanu, piesaistot ilgtermiņa finansējumu. Runātāju vidū būs Latvijā un pasaulē atzīti nozares profesionāļi, kuri ikdienā strādā ar dažādiem zīmoliem — Kallas Management, DDB Latvia, NewBlack, kā arī citas personības.

Sporta foruma programma

09.00—09.30 Kafija un reģistrācija

09.30—09.40 SPORTSCOMM’19 atklāšana

09.40—10.15 Kā kļūt pievilcīgam sponsoru acīs

10.15—10.35 Latvijas Florbola savienības pieredzes stāsts

10.35—10.50 Enerģijas pauze

10.50—12.10 Sports satura mārketingā: kā sporta veidam kļūt par daļu no popkultūras

12.10—13.10 Pusdienas

13.10—13.45 Kallas Management pieredzes stāsts (prezentācija angļu valodā)

13.45—14.45 The end of creativity (prezentācija angļu valodā)

14.45—15.10 Kafijas pauze

15.10—16.25 Digitālā un influenceru mārketinga iespējas un tendences

16.25—16.30 Noslēgums

 

ORIENTĒŠANĀS NAKTS PILSĒTĀS

Atklāj sportiskā garā savā pilsētā līdz šim neiepazītas vietas! 27. septembrī 11 Latvijas pilsētās — Rīgā, Liepājā, Daugavpilī, Tukumā, Siguldā, Talsos, Limbažos, Salaspilī, Vecumniekos, Cēsīs un Olainē — vienlaicīgi risināsies Latvijas orientēšanās nakts rogainings.

Aizraujoši būs gan lieliem, gan maziem, jo atzīmēšanās kontrolpunktos notiks ērti un viegli saprotami — ar mobilu aplikāciju Qrenteerings un tiks izmantotas kartes, kas līdzinās tām, ko ikdienā izmantojam. Komandā 2—5 draugi, atļauts pārvietoties tikai kājām!

 

NAKTS PELDĒJUMS DEBITĒ VALMIERĀ

Pasākums ikvienam, kurš prot peldēt! Jau piekto gadu pēc kārtas notiks Latvijā vērienīgākais aktīvā dzīvesveida pasākums peldbaseinā — nakts peldējums. Nakts peldējuma vadmotīvs ir atgādināt par peldēšanu kā veselīgu un aktīvu fizisko nodarbi.

Nakts peldējums risināsies 28. septembrī Rīgā, Liepājā, Valmierā un Ventspilī.

Uz nakts peldējumu aicina #BeActive un peldējuma vēstnese kaitbordiste Aija Ambrasa, kura pati ar peldēšanu nodarbojusies 10 gadus. “Es nekad neesmu bijusi talantīgākā peldētāja, taču trenējoties iemācījos, ka ar neatlaidīgu darbu, disciplīnu un uzcītību rezultātus var nemitīgi uzlabot. Peldēšana ir veidojusi arī izturības bāzi, kas man palīdz gan kaitbordā, gan ikdienas dzīvē. Esi aktīvs, nāc un pievienojies man un daudziem citiem nakts peldējumā Ķīpsalas peldbaseinā īpašā atmosfērā!” mudina nakts peldējuma vēstnese.

Rīgā, Ķīpsalas peldbaseinā, nakts peldējums būs pārsteigumiem pilns — pasākuma ietvaros notiks Latvijas skolu čempionāta peldēšanā finālsacensības. Sacensību finālam katrā vecuma grupā kvalificējas divas labākās Rīgas un divas labākās Pierīgas komandas, kā arī pa vienai labākajai komandai no katra reģiona. Savukārt programmas turpinājumā nakts peldējuma stafeti pārņems visi sanākušie kopā.

Pirmo reizi nakts peldējums notiks Valmierā, kur līdz ar ESN tiks svinēta Vidzemes peldbaseina gada jubileja. “Arī šogad centīsimies pārsteigt nakts peldējuma apmeklētājus ar jaunām aktivitātēm un vēl pozitīvāku atmosfēru. Rīgā risināsies aizraujošas skolēnu cīņas par medaļām, bet Liepājā, Ventspilī un Valmierā apmeklētāji varēs izbaudīt peldi dzirkstošas mūzikas un gaismas šovu pavadībā,” teic Latvijas Peldēšanas federācijas prezidents Aivars Platonovs.

Pērn nakts peldējumā piedalījās vairāk nekā 900 dalībnieku, kopā veicot 89,9 km garu peldējumu.  Reģistrējies Nakts peldējumam www.naktspeldejums.lv.

 

SENIORU SPORTA AKTIVITĀTES

Notiks arī virkne lielāku pasākumu, kas atbalstīti konkursa kārtībā un no kuriem jāatzīmē senioriem veltītās fiziskās aktivitātes. LSFP atbalstītās senioru sporta nodarbības notiks Riebiņu, Limbažu, Iecavas un Talsu novados. Lielākoties senioriem paredzētas nūjošanas nodarbības, vingrošana un kustību aktivitātes ūdenī.

Eiropas Sporta nedēļas pasākumi notiek visā Latvijā un paredzēti ikvienam neatkarīgi no vecuma vai fiziskās sagatavotības. Vietnē www.beactivelatvia.lv var atrast sev piemērotāko pasākumu vai ikviens sporta entuziasts vēl var pagūt pievienot jaunu savu sporta pasākumu, noorganizējot publisku koptreniņu, sacensības vai citu sportisku aktivitāti. ESN pasākumu nacionālā koordinatore Latvijā ir LSFP.

ESN atbalsta un par tās šī gada vēstnešiem kļuvuši arī nūjotājs Roberts Radičuks, televīzijas personība un aktīva divu puiku mamma Kristīne Garklāva, Latvijas čempions riteņbraukšanā senioriem, Rīgas Riteņbraukšanas skolas treneris Mečislavs Bartuševics.

 

EIROPAS SPORTA NEDĒĻAS GALVENIE PASĀKUMI

20. septembrī 10:00 Olimpiskā diena 101 Latvijas novadā un pilsētā

21. septembrī 15:00 Eiropas Sporta nedēļas atklāšana ar pārgājienu Siguldā

24. septembrī 9:00 Sporta forums SPORTSCOMM’19, Rīgā (Facebook LIVE translācija)

27. septembrī 18:30 Latvijas orientēšanās nakts Rīgā, Liepājā, Daugavpilī, Tukumā, Siguldā, Talsos, Limbažos, Salaspilī, Vecumniekos, Cēsīs un Olainē

28. septembrī 20:00 Nakts peldējums Rīgā (Ķīpsalas peldbaseinā), Liepājā, Valmierā un Ventspilī

 

Visu pasākumu sarakstu meklējiet vietnē https://beactivelatvia.lv

Kristaps Zaļkalns
Kristaps Zaļkalns