Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai šajā mājaslapā. Lasīt vairāk
Pirmais sporta
e-žurnāls internetā

Cauri Berlīnes mūrim bez pases, lidostā pazaudētais pārinieks un citi piedzīvojumi ceļā

Tas ir tikai viens no daudzajiem nodaļu virsrakstiem, ar kuriem Andžils Remess mudina lasīt savu jaunāko grāmatu Koncerts divām svilpēm ar orķestri (izdevniecība Jumava). Turpat tālāk lasāma sadaļa Kongo džungļos palmu ēnā, kur arbitrus nomētā ar akmeņiem, pēc kuras seko Olimpiskie tiesneši Monreālā un Maskavā, kuru priekšā pa laukumu ripo zobs. Pēc šā teikuma paslēpes vairāk nav iespējamas — tādi vīri Latvijā ir tikai divi — Jānis Ķuzulis un Andris Vītols —, kas pasaules handbola elitē spēlējuši piecpadsmit gadus ar svilpi. Par viņiem arī šī grāmata, kurā šķietami zināmi fakti un notikumi lielākoties pasniegti citā rakursā un papildināti ar pārsteidzošām detaļām, par ko uzskatāmi liecina jau minētie virsraksti, kas ir vismaz divdaļīgi un divnozīmīgi. Turklāt grāmatā nav aplūkoti tikai arbitru zvaigžņu gadi rokasbumbas laukumos.

Tā sākas Kara ēnā un beidzas ne tikai ar to, kā Māra Zālīte otru reizi iemīlējās Jāni Ķuzulī, bet tajā pateikts arī — ko viņi izdarīja ar savām atvasēm un tagad dara ar atvašu atvasēm. Grāmata vēsta par divu jaunekļu ceļu uz sportu un arī cauri dzīvei. No Staļina laikiem līdz mūsdienām, sevišķi spilgti ieskicējot abu ilggadējo strādāšanu Rakstnieku savienībā un atklājot dažu nezināmu faktu. Piemēram, kurš ir Jānis Dreslers II? Lasiet, un uzzināsiet ne to vien!